News
Ilość newsów: 19
2025-05-09
Może depresja powinna być sygnałem, żeby wprowadzić zmiany w życiu, a nie skupiać się na lekach.
Zobacz więcej >
2025-05-09
To rozwiązanie dla kobiet, które nie mogą lub nie chcą stosować terapii hormonalnej. Pierwszy nowy lek na uderzenia gorąca będzie można kupić w Polsce od lipca.
Zobacz więcej >
2025-05-09
Nośnik polimerowy zawierający nanocząstki złota związane z lekiem, które można potem śledzić w organizmie, pomoże leczyć raka piersi czy jelita grubego .
Zobacz więcej >
2025-05-08
Choć sytuacja pacjentów z nowotworem pęcherza moczowego dzięki nowemu programowi lekowemu uległa dużej poprawie, to klinicyści, eksperci i pacjenci mają nadzieję, że jest to wstęp do systemowych zmian w opiece: w profilaktyce, diagnostyce, dostępie do innowacyjnych terapii oraz rehabilitacji. Rak ten pozostaje jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych wśród Polaków.
Zobacz więcej >
2025-05-08
Choć polska prezydencja w Radzie UE dobiega końca, tematy związane ze zdrowiem nie schodzą z europejskiej agendy. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiele miejsca poświęcono działaniom na rzecz wzmocnienia systemów ochrony zdrowia i ich cyfrowej transformacji. Coraz wyraźniej widać też wspólne przekonanie, że to profilaktyka, innowacje i rozwój sektora life sciences powinny kształtować długoterminową strategię Europy. Eksperci Sanofi podkreślali znaczenie szczepień, zdrowia układu oddechowego i zrównoważonych innowacji jako fundamentów zdrowszego i bardziej odpornego kontynentu
Zobacz więcej >
2025-05-08
Giełdowa grupa biotechnologiczna rozważa inwestycję w Auxilius Pharmę, która pracuje mln. nad supergenerykiem na dusznicę bolesną.
Zobacz więcej >
2025-05-07
W ostatnich kwartałach przychody biotechnologicznej spółki wzrosły, ale marże nadal pozostawiają wiele do życzenia. Zarząd deklaruje, że będą szły w górę. Zdaniem analityków w 2025 r. rzeczywiście są przesłanki poprawy rezultatów.
Zobacz więcej >
2025-05-07
Witamina D to jeden z najczęściej zażywanych suplementów diety. Mimo znanego zapotrzebowania, ludzie przyjmują jej wielokrotnie więcej, nie bacząc na to, że nadmiar działa toksycznie. Uporządkowaniem zaleceń odnośnie do suplementacji diety zajęli się naukowcy z amerykańskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Choć dla niektórych szokujące, ich rekomendacje nie pozostawiają złudzeń, że robimy to źle.
Zobacz więcej >
2025-05-06
UE coraz bardziej koncentruje swoje wysiłki na wzmacnianiu fundamentów bezpieczeństwa zdrowotnego, stawiając na promowanie medycyny prewencyjnej i powszechny dostęp do szczepień. Inwestycje i działania innowacyjnych firm biofarmaceutycznych, takich jak Sanofi, pokazują, jak zaawansowane badania i rozwój w tych kluczowych obszarach wspierają budowanie odporności populacji oraz stabilność systemów opieki zdrowotnej w Europie
Zobacz więcej >
2025-05-06
Potrzebny jest jeden ośrodek, który skoordynowałby działania różnych ministerstw i instytucji.
Zobacz więcej >
2025-05-06
Przedstawiciele Naczelnej Izby Lekarskiej (NIL) przedstawili Ministerstwu Zdrowia kilka propozycji, które mają zapobiec agresji wobec personelu medycznego. Jak podaje Prawo.pl, są wśród nich: powstanie Rejestr Agresji w Ochronie Zdrowia, ściganie z urzędu gróźb karalnych wobec personelu medycznego oraz zastrzeżenie danych osobowych medyków. Na 10 maja planowany jest milczący protest środowiska medycznego.
Zobacz więcej >
2025-05-05
Zniknie półroczny termin na zawnioskowanie o zabezpieczenie w sporze z zakresu własności intelektualnej. Zyskają na tym producenci innowacyjnych leków, którzy nawet po kilku latach będą mogli zażądać usunięcia z rynku tańszego odpowiednika swojego produktu
Zobacz więcej >
2025-05-05
- Nie chodzi o to, żebyśmy budowali opozycję między lekarzem i pacjentem, bo żaden proces terapeutyczny wtedy nie wyjdzie. Relacja pacjent-lekarz to jest właściwie relacja intymna, podstawą tej relacji musi być zaufanie - mówi w podcaście „wprost przeciwnie" izabela leszczyna, ministra zdrowia.
Zobacz więcej >
2025-05-05
- Toksyczne uszkodzenie wątroby: MŁODZI LUDZIE, KTÓRZY PRZYCHODZĄ DO SZPITALA, CZĘSTO WYPIJAJĄ CODZIENNIE KILKA LITRÓW PIWA - mówi PROF. KRZYSZTOF TOMASIEWICZ, specjalista chorób zakaźnych i hepatolog. Oprócz alkoholu przyczyną tego, że coraz więcej Polaków ma chorą wątrobę jest też nadmierne stosowanie leków i suplementów diety, energetyków, a także otyłość i wciąż obecne wirusy zapalenia wątroby.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

07.05
2025
Witamina D – nowe wytyczne dotyczące suplementacji diety
26.03
2025
Nowy zabójczy narkotyk. GIS wydał ostrzeżenie
07.02
2025
Ponad 35-krotny wzrost zachorowań. GIS ostrzega, edukuje i proponuje rozwiązania
10.12
2024
Tajemnicza choroba w afrykańskim kraju. GIS wydał komunikat
25.11
2024
ADAMED PLANUJE MILIARDOWE INWESTYCJE