News
Ilość newsów: 90
2007-12-21
Polpharma zachowa swoją nazwę. Jerzy Starak we władzach Gedeon Richter Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy węgierskiej firmy Gedeon Richter zatwierdziło umowę o połączeniu ze starogardzką Polpharmą. Finalizacja połączenia dużych firm ma nastąpić w przyszłym roku.
Zobacz więcej >
2007-12-21
Pieniądze miał dawać lekarzowi przedstawiciel jednego z koncernów farmaceutycznych w zamian za wygranie przetargu na dostawę sprzętu medycznego.
Zobacz więcej >
2007-12-20
Tak uznał Sąd Najwyższy w wyroku z 19 grudnia 2007 r. w sprawie, która ponownie trafiła na jego wokandę. Wszczęła ją belgijska firma Janssen Pharmaceutica N. V. przeciwko polskiej hurtowni farmaceutycznej spółce z o.o. Salus International. Firma ta zgłosiła kilka roszczeń. Domagała się m.in., by sąd zabronił hurtowni wprowadzać do obrotu leku po nazwą Risset, zawierającego substancję czynną risperidon i nakazał zniszczyć ten lek. Był stosowany przy leczeniu schizofrenii, a produkowała go chorwacka spółka farmaceutyczna. Belgijska firma żądała też ogłoszenia w „Rz“, że zostały naruszone jej prawa .
Zobacz więcej >
2007-12-19
W 2008 r. zapłacimy taniej za niektóre farmaceutyki. Jak ocenia Cezary Śledziewski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego
Zobacz więcej >
2007-12-19
Co zrobiłby PiS z politykiem, który spotykał się z lobbystą i jeszcze kłamał? Publicznie zlinczował i nasłał CBA. A co się stało za takie zachowanie wiceministrowi zdrowia z tej partii? Nic. Bo od dziś mamy nową wykładnię etyki według PiS - można kłamać i biesiadować z lobbystami, byle oświadczyć, że się nie wzięło łapówki.
Zobacz więcej >
2007-12-18
Szwajcarska spółka zależna Biotonu, BioPartners Holdings, zamknęła trzeci etap procedury rejestracyjnej innowacyjnego leku Biferonex w Europejskiej Agencji ds. Leków. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na koniec 2008 roku. Biferonex to preparat zawierający hormon wzrostu stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego.
Zobacz więcej >
2007-12-18
Dwa leki do walki z rakiem piersi i chłoniakiem zamierza w Łodzi opracować spółka biotechnologiczna Mabion. W jej skład wchodzą cztery firmy farmaceutyczne. Proteon Pharmaceuticals dysponuje nową metodą wykonywania testu przesiewowego, wykrywającego immunomodulacje. Korzystając z tej metody można wyprodukować całą gamę nowych leków.
Zobacz więcej >
2007-12-18
Największa firma farmaceutyczna od Władywostoku do Warszawy - tak Jerzy Starak lubi mówić o swoim nowym dziecku, Gedeonie Richterze i Polpharmie przygotowujących się do połączenia
Zobacz więcej >
2007-12-18
Minister zdrowia nie popełnił błędu, nie dopuszczając do obrotu leku hinduskiej Cipli. Amlopres to lek stosowany przy nadciśnieniu tętniczym i napadach dławicy bolesnej - zawiera tę samą substancję czynną, amlodypinę, co dopuszczony do obrotu no-rvasc Pfizera.
Zobacz więcej >
2007-12-17
Wiele osób nie wie, że można się leczyć taniej. Drogie leki warto zastąpić tzw. generykami, czyli ich tańszymi odpowiednikami
Zobacz więcej >
2007-12-17
Zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydane na kartce papieru uprawnia do otrzymywania bezpłatnych leków.
Zobacz więcej >
2007-12-17
Życie Warszawy": Zdaniem Głównego Inspektora Farmaceutycznego polski producent leku wzmacniającego potencję nielegalnie promował swój specyfik. Firma odpiera zarzuty i mówi, że działała w trosce o bezpieczeństwo pacjentów. Maxigra (polski odpowiednik viagry) wydawana jest na receptę i zgodnie z prawem nie można jej reklamować.
Zobacz więcej >
2007-12-17
Jak wypromować lek, którego nie wolno reklamować? Pod sztandarem walki z podróbkami.
Zobacz więcej >
2007-12-14
Nie wiadomo, czy Polacy czytają dołączane do farmaceutyków ulotki. Z pewnością jednak ufają reklamom. Już co czwarty lek kupujemy bez porady lekarza
Zobacz więcej >
2007-12-13
Po kilkakrotnych przedłużeniach śledztwa, wczoraj tarnobrzeska prokuratura zadecydowała jednak umorzeniu dochodzenia w sprawie „korupcyjnego“ wątku afery Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu. O tym, że takie naciski były, mówił były minister zdrowia Mariusz Łapiński.
Zobacz więcej >
2007-12-13
Wzrasta udział leków genetycznych w terapii europejskich pacjentów. Wobec wzrostu wymagań względem usług medycznych oraz starzenia się europejskiego społeczeństwa, tańsze leki generyczne przynoszą duże korzyści: zapewniają pacjentom dostęp do bezpiecznych i skutecznych farmaceutyków wysokiej jakości, a systemom ochrony zdrowia w krajach UE pozwalają zaoszczędzić ponad 20 miliardów euro rocznie.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

30.08
2022
WITAMINA D NIE DZIAŁA?
12.08
2022
Nowy wirus w Chinach wywoła kolejną pandemię? Badacze zwracają uwagę na coś zupełnie innego
27.07
2022
ŚMIERĆ PREZESA
07.07
2022
Myrkl – pierwsza na świecie tabletka na kaca. Można ją kupić, ale budzi sporo kontrowersji
01.06
2022
NIK o rejestracji i zmianach porejestracyjnych produktów leczniczych