News
Ilość newsów: 90
2007-12-21
Polpharma zachowa swoją nazwę. Jerzy Starak we władzach Gedeon Richter Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy węgierskiej firmy Gedeon Richter zatwierdziło umowę o połączeniu ze starogardzką Polpharmą. Finalizacja połączenia dużych firm ma nastąpić w przyszłym roku.
Zobacz więcej >
2007-12-21
Pieniądze miał dawać lekarzowi przedstawiciel jednego z koncernów farmaceutycznych w zamian za wygranie przetargu na dostawę sprzętu medycznego.
Zobacz więcej >
2007-12-20
Tak uznał Sąd Najwyższy w wyroku z 19 grudnia 2007 r. w sprawie, która ponownie trafiła na jego wokandę. Wszczęła ją belgijska firma Janssen Pharmaceutica N. V. przeciwko polskiej hurtowni farmaceutycznej spółce z o.o. Salus International. Firma ta zgłosiła kilka roszczeń. Domagała się m.in., by sąd zabronił hurtowni wprowadzać do obrotu leku po nazwą Risset, zawierającego substancję czynną risperidon i nakazał zniszczyć ten lek. Był stosowany przy leczeniu schizofrenii, a produkowała go chorwacka spółka farmaceutyczna. Belgijska firma żądała też ogłoszenia w „Rz“, że zostały naruszone jej prawa .
Zobacz więcej >
2007-12-19
W 2008 r. zapłacimy taniej za niektóre farmaceutyki. Jak ocenia Cezary Śledziewski, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego
Zobacz więcej >
2007-12-19
Co zrobiłby PiS z politykiem, który spotykał się z lobbystą i jeszcze kłamał? Publicznie zlinczował i nasłał CBA. A co się stało za takie zachowanie wiceministrowi zdrowia z tej partii? Nic. Bo od dziś mamy nową wykładnię etyki według PiS - można kłamać i biesiadować z lobbystami, byle oświadczyć, że się nie wzięło łapówki.
Zobacz więcej >
2007-12-18
Szwajcarska spółka zależna Biotonu, BioPartners Holdings, zamknęła trzeci etap procedury rejestracyjnej innowacyjnego leku Biferonex w Europejskiej Agencji ds. Leków. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na koniec 2008 roku. Biferonex to preparat zawierający hormon wzrostu stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego.
Zobacz więcej >
2007-12-18
Dwa leki do walki z rakiem piersi i chłoniakiem zamierza w Łodzi opracować spółka biotechnologiczna Mabion. W jej skład wchodzą cztery firmy farmaceutyczne. Proteon Pharmaceuticals dysponuje nową metodą wykonywania testu przesiewowego, wykrywającego immunomodulacje. Korzystając z tej metody można wyprodukować całą gamę nowych leków.
Zobacz więcej >
2007-12-18
Największa firma farmaceutyczna od Władywostoku do Warszawy - tak Jerzy Starak lubi mówić o swoim nowym dziecku, Gedeonie Richterze i Polpharmie przygotowujących się do połączenia
Zobacz więcej >
2007-12-18
Minister zdrowia nie popełnił błędu, nie dopuszczając do obrotu leku hinduskiej Cipli. Amlopres to lek stosowany przy nadciśnieniu tętniczym i napadach dławicy bolesnej - zawiera tę samą substancję czynną, amlodypinę, co dopuszczony do obrotu no-rvasc Pfizera.
Zobacz więcej >
2007-12-17
Wiele osób nie wie, że można się leczyć taniej. Drogie leki warto zastąpić tzw. generykami, czyli ich tańszymi odpowiednikami
Zobacz więcej >
2007-12-17
Zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydane na kartce papieru uprawnia do otrzymywania bezpłatnych leków.
Zobacz więcej >
2007-12-17
Życie Warszawy": Zdaniem Głównego Inspektora Farmaceutycznego polski producent leku wzmacniającego potencję nielegalnie promował swój specyfik. Firma odpiera zarzuty i mówi, że działała w trosce o bezpieczeństwo pacjentów. Maxigra (polski odpowiednik viagry) wydawana jest na receptę i zgodnie z prawem nie można jej reklamować.
Zobacz więcej >
2007-12-17
Jak wypromować lek, którego nie wolno reklamować? Pod sztandarem walki z podróbkami.
Zobacz więcej >
2007-12-14
Nie wiadomo, czy Polacy czytają dołączane do farmaceutyków ulotki. Z pewnością jednak ufają reklamom. Już co czwarty lek kupujemy bez porady lekarza
Zobacz więcej >
2007-12-13
Po kilkakrotnych przedłużeniach śledztwa, wczoraj tarnobrzeska prokuratura zadecydowała jednak umorzeniu dochodzenia w sprawie „korupcyjnego“ wątku afery Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu. O tym, że takie naciski były, mówił były minister zdrowia Mariusz Łapiński.
Zobacz więcej >
2007-12-13
Wzrasta udział leków genetycznych w terapii europejskich pacjentów. Wobec wzrostu wymagań względem usług medycznych oraz starzenia się europejskiego społeczeństwa, tańsze leki generyczne przynoszą duże korzyści: zapewniają pacjentom dostęp do bezpiecznych i skutecznych farmaceutyków wysokiej jakości, a systemom ochrony zdrowia w krajach UE pozwalają zaoszczędzić ponad 20 miliardów euro rocznie.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

05.02
2024
RESORT ZDROWIA SZUKA KRETA
15.12
2023
Kichnięcie doprowadziło do przerażającego urazu. To pierwszy taki przypadek na świecie
27.11
2023
ZMOWA NA RYNKU LEKÓW RECEPTUROWYCH
22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI
26.09
2023
KONIEC DUŻYCH SIECI APTECZNYCH