News
Ilość newsów: 117
2024-02-29
Zapłodnienie in vitro (IVF) jest procedurą medyczną. I wcale nie nową. Jest stosowana już od 1978 roku. Do dzisiaj pomogła w poczęciu i narodzinach około 10 mln dzieci na całym Świecie. Nie ma wątpliwości dotyczących jej skuteczności i bezpieczeństwa.
Zobacz więcej >
2024-02-29
Obecnie w dużej części choroby rzadkie stają się schorzeniami, które można leczyć.
Zobacz więcej >
2024-02-29
Zgodnie z deklaracjami resortów, prace nad Planem dla Chorób Rzadkich będą podjęte szybko i także w szybkim tempie plan ten zostanie uruchomiony. Mam nadzieję, że tak będzie.
Zobacz więcej >
2024-02-29
Wykorzystują tzw. celowaną degradację białek. To zupełnie inny mechanizm niż ten, który jest stosowany w lekach obecnie dostępnych w terapii tego nowotworu.
Zobacz więcej >
2024-02-29
Wdrożenie m.in. przeciwciał bispecyficznych do refundowanego leczenia chorych na chłoniaka DLBCL w Polsce mogłoby istotnie wydłużyć przeżycie wolne od progresji choroby.
Zobacz więcej >
2024-02-29
Rak prostaty to najczęstszy nowotwór złośliwy, na który chorują mężczyźni. Jeśli zostanie rozpoznany we wczesnym stadium, szanse chorego na wyleczenie są bardzo duże. Jednak blisko 25 proc. chorych w momencie postawienia diagnozy ma już przerzuty, przez co nie kwalifikują się już ani do operacji chirurgicznego usunięcia nowotworu, ani do tzw. radykalnej radioterapii. Potrzebują nowoczesnych leków, które sprawią, że będą żyli z rakiem dłużej i w lepszej formie.
Zobacz więcej >
2024-02-28
Biotech z GPW w tym roku ma rozpocząć pierwsze badanie kliniczne. Szuka też partnerów, którzy zechcą finansować badania na wcześniejszym etapie.
Zobacz więcej >
2024-02-28
6 milionów Duńczyków żyje dziś w niesłychanie bogatym kraju głównie dlatego, że przez długie lata ani przez chwilę nie wątpili, że to rynkowy kapitalizm zapewni im państwo dobrobytu - pisze publicysta.
Zobacz więcej >
2024-02-28
Na długiej liście prelegentów IX edycji Kongresu Wyzwań Zdrowotnych obok najważniejszych dla branży decydentów, m.in. szefów resortu oraz NFZ, są lekarze, przedsiębiorcy, menedżerowie i eksperci.
Zobacz więcej >
2024-02-27
Biofarmaceutyczna spółka z Krakowa ma szansę pchnąć prace nad szczepionkami przeciwko chorobom zakaźnym mocno do przodu. Eksperci przekonują, że ta rodzima technologia jest unikalna w skali globalnej.
Zobacz więcej >
2024-02-27
Do przeprowadzenia pierwszej transplantacji twarzy przygotowywała się 20 lat. Dziś pracuje nad innowacyjnymi terapiami komórkowymi, które mogą pomóc pacjentom z chorobami rzadkimi, a także poddawanym transplantacjom, jak doszło do pierwszych transplantacji twarzy, co dziś dzieje się z pacjentami, jakie szanse dają komórki chimeryczne, jaka jest „recepta" na sukces w medycynie - mówi prof. Maria Siemionow, światowej sławy naukowiec i chirurg.
Zobacz więcej >
2024-02-27
Nowelizacja przepisów wprowadziła wiele nowych wymagań dotyczących tworzenia materiałów reklamujących wyroby medyczne, szczególnie tych, które są kierowane do osób niemających formalnego wykształcenia w zakresie ochrony zdrowia lub medycyny.
Zobacz więcej >
2024-02-27
Więcej na twojezdrowie.rmf24.pl
Zobacz więcej >
2024-02-26
Kardioonkologia powstała, gdy zauważono, że leczenie onkologiczne może powodować poważne skutki uboczne. Dzięki jej rozwojowi PACJENCI MOGĄ BYĆ LECZENI CORAZ BARDZIEJ BEZPIECZNIE, TAKŻE Cl, KTÓRZY PRZED ZACHOROWANIEM NA RAKA MIELI CHOROBĘ KARDIOLOGICZNĄ MÓWI PROF. SEBASTIAN pierwszy certyfikowany w Polsce kardioonkolog i jedyny Polak, który brał udział w opracowaniu pierwszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego dotyczących kardioonkologii.
Zobacz więcej >
2024-02-26
Zespól profesora Wszoły już dokonał rzeczy wydawałoby się niemożliwej: drukować trzustkę żywy organ, który produkuje insulinę. teraz pozostaje postawić kropkę nad "i" i doprowadzić do To nadzieja dla wielu ciężko chorych osób, ale też ogromny impuls rozwoju dla polskiej nauki, jak drukuje się biologiczną trzustkę mówi prof. Michał Wszoła, chirurg, transplantolog i wizjoner polskiej nauki i medycyny.
Zobacz więcej >
2024-02-26
Biotech ruszył z szeroko zakrojonym badaniem klinicznym drugiej fazy potencjalnego leku na ostrą białaczkę szpikową. Liczy na rejestrację za dwa lata.
Zobacz więcej >
2024-02-26
Z tymi dziećmi nie było kontaktu, miały napady padaczkowe, dusiły się. nowa to jest jak przebudzenie: dzieci budzą się do życia. W ciągu 2 lat doganiają rówieśników, uczą się chodzić, jeść, śmiać tak mówi o efektach terapii genowej w jednej z rzadkich chorób, prof. miro który "na co dzień leczy chorych m.in. z glejakami, chorobą Parkinsona. Jeden z polskich lekarzy, którzy przecierają szlaki światowej medycyny.
Zobacz więcej >
2024-02-26
Na rynku są coraz skuteczniejsze leki na otyłość. A kolejne mają być jeszcze bardziej efektywne. Tylko czy ich przyjmowanie na pewno wyjdzie nam na zdrowie
Zobacz więcej >
2024-02-23
Wielomiesięczne poślizgi w konkursach, zatkany urząd i komisje, które nie rozumieją modelu biznesowego ocenianych branż - to lista zarzutów firm biotechnologicznych wobec rozdającej dotacje PARP
Zobacz więcej >
2024-02-23
Warto zauważyć, że w przypadku szczepień istnieje pewien mit negatywnego oddziaływania, gdzie pomimo dużej liczby osób zaszczepionych, zdarzają się przypadki zachorowań - mówi prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
Zobacz więcej >
2024-02-23
Wypalenie zawodowe i depresja to epidemie, o których zbyt mało się mówi. W Polsce ok. 39 proc. osób doświadcza wypalenia zawodowego to poziom najwyższy wśród wszystkich mieszkańców Europy. Z kolei z raportu NFZ wynika, że w Polsce na depresję choruje ok. 1,5 mln osób.
Zobacz więcej >
2024-02-23
Jego odkrycie, choć zrewolucjonizowało medycynę przez rozwój wielu jej dziedzin, jak np. diabetologii, endokrynologii czy onkologii, nie wystarczyło, by został uhonorowany Nagrodą Nobla, choć był do niej czterokrotnie nominowany. Przeszkodziła ludzka zazdrość. Wystarczyła, by zdeprecjonować polskiego naukowca i jego epokowe odkrycie.
Zobacz więcej >
2024-02-23
Jeśli dziecko ma powiększony brzuch, nie daj sobie wmówić, że taka jego uroda, nie daj się zbyć lekarzowi pytaniem: czym go karmicie? Wykonaj choćby USG. W ten sposób manifestuje się szereg chorób metabolicznych, w tym ultrarzadka – ASMD, niedobór kwaśnej sfingomielinazy. W Polsce na tę chorobę cierpi ok. 25 osób. Kilkanaście potrzebuje natychmiastowego leczenia za pomocą enzymatycznej terapii zastępczej. Niestety, od czerwca 2023 pacjenci czekają na refundację. O tym mówiono w czasie śniadania prasowego „ASMD – rzadka choroba, o której nikt wcześniej nie słyszał”.
Zobacz więcej >
2024-02-22
Ożywienie gospodarcze i spadające stopy procentowe powinny być wsparciem notowań producentów leków. Krajowi są wyceniani z dyskontem w stosunku do ich wartości fundamentalnej.
Zobacz więcej >
2024-02-22
Kolejne uczelnie otwierają studia na kierunku lekarskim mimo negatywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Wśród nich jest Olsztyńska Szkoła Wyższa, która chce uczyć medycyny w swojej filii w Cieszynie. Podręczniki do medycyny studenci mają pożyczać z miejskiej biblioteki.
Zobacz więcej >
2024-02-22
Indeks WIG-leki jest publikowany przez warszawską giełdę od 30 grudnia 2016 r. Jego wartość w tym dniu wynosiła 5175,4 pkt. W latach 2017-2019 poruszał się w trendzie bocznym, oscylując w okolicach 5 tys. pkt. Podczas pandemicznego załamania na rynkach w marcu 2020 r. zanotował minimum, spadając poniżej poziomu 2400 pkt.
Zobacz więcej >
2024-02-22
W dalszym ciągu jednym z najważniejszych problemów polskiego szkolnictwa wyższego jest deficyt znaczących merytorycznie osiągnięć naukowych. Warto się więc zastanowić, jak przeorganizować ekosystem transferu technologii i komercjalizacji wiedzy, aby był on atrakcyjną ofertą dla biznesu oraz tych twórców na uczelniach, którzy dostrzegą korzyści z uzyskiwania wynalazków. I jak efektywniej wykorzystywać środki na rozwój nauki.
Zobacz więcej >
2024-02-22
Mimo bardzo udanego pod względem stóp zwrotu 2023 roku inwestorzy handlujący na krajowym rynku nie mogą narzekać na brak atrakcyjnie wycenianych spółek.
Zobacz więcej >
2024-02-21
Ministerstwo Zdrowia chce pospiesznie przeforsować szeroką dostępność środków wczesnoporonnych.
Zobacz więcej >
2024-02-21
Mózg jest najbardziej niezbadaną częścią naszego ciała, dlatego zarówno choroby psychiczne, jak i neurologiczne są najcięższe do zdiagnozowania, a później leczenia, Dlatego jako lider na rynku leków na depresję, czujemy się w obowiązku dać coś od siebie społeczeństwu, i jest to wsparcie dla lekarzy pierwszego kontaktu mówi Agnieszka Leszczyńska, prezes Angelini Pharma Polska, W rozmowie z DGP opowiada o aplikacji "Diagnozuj i lecz", która ma pomóc lekarzom POZ w diagnozowaniu depresji.
Zobacz więcej >
2024-02-21
Nowa granica wieku czy refundacja zapłodnienia z dawstwa - to, jak wynika z informacji DGP, kierunki prac ministerialnego zespołu
Zobacz więcej >
2024-02-21
Wzrosła stawka maksymalna ustalana przez ministra zdrowia, ale o podwyższeniu opłaty za pobyt muszą przesądzić radni w uchwale, która zostanie ogłoszona w dzienniku urzędowym województwa. Publikujemy wzór aktu
Zobacz więcej >
2024-02-21
Zamontowanie w lokalu aptecznym bankomatu w taki sposób, że obsługa i serwis są prowadzone bezpośrednio w pomieszczeniu, gdzie są sprzedawane leki, jest sprzeczne z przepisami orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
Zobacz więcej >
2024-02-21
Nasz lekarz pierwszego kontaktu jest człowiekiem wspaniałym, niezwykle oddanym pacjentom, zwłaszcza starszym, jednak, a może właśnie dlatego, nęka go nerwica natręctw. Tak było w każdym razie do niedawna, bo ostatnio objawy niespodziewanie ustąpiły: żadnego mycia rąk pięć razy w ciągu 15-minutowej konsultacji, zero fiksacji na detalach i pełen luz wobec poziomu glukozy podkradającego się zdradziecko pod granicę normy.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

05.02
2024
RESORT ZDROWIA SZUKA KRETA
15.01
2024
Dr Grzesiowski: COVID-19 degeneruje ludzki gatunek, jest groźniejszy niż sądziliśmy
15.12
2023
Kichnięcie doprowadziło do przerażającego urazu. To pierwszy taki przypadek na świecie
27.11
2023
ZMOWA NA RYNKU LEKÓW RECEPTUROWYCH
22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI