News
Ilość newsów: 164
2020-09-30
Bezpłatne szczepionki dla wszystkich biorących udział w świadczeniach zdrowotnych obiecał na początku sierpnia były już wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Krótko po objęciu urzędu obietnicę ponowił nowy minister zdrowia Adam Niedzielski. I na obietnicach się skończyło, bo szczepionki nie dotarły ani do przychodni, ani do szpitali.
Zobacz więcej >
2020-09-30
Reglamentacja szczepionek przeciw grypie nie spowodowała, że stały się dostępne. Nie mogą ich zdobyć nawet pielęgniarki, lekarze czy seniorzy 75 plus, którym należą się za darmo. Im grypa bliżej, tym większy bałagan.
Zobacz więcej >
2020-09-30
Tylko od stycznia br. w standardach ESMO (European Society for Medical Oncology - Europejskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej) dla 18 typów nowotworów pojawiło się 13 nowych substancji leczniczych. W przypadku samej białaczki szpikowej są to aż cztery nowe leki.
Zobacz więcej >
2020-09-30
Na początku sierpnia br., po uzyskaniu przez Grupę Polpharma zezwolenia Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF), wystartowały pierwsze operacje logistyczne w nowym rozbudowanym module platformy FM Health, największym centrum magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych w Centralnej Europie, należącej do FM Logistic CE.
Zobacz więcej >
2020-09-30
Rząd nie wspiera nas w naszych pracach - mówi prof. Andrzej Mackiewicz, kierownik Katedry Biotechnologii Medycznej UM w Poznaniu. Na jakim etapie przygotowania szczepionki na koronawirusa jest Centrum Biologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu?
Zobacz więcej >
2020-09-30
Żadne inne nowe osiągnięcie w onkologii nie okazało się tak ważne jak immunoterapia - podkreślała w 2016 r. w raporcie Amerykańskiego Towarzystwa Badań Klinicznych (ASCO) prezes tej instytucji Julie M. Vose. - Plan jest prosty: zmobilizować układ odpornościowy do walki z rakiem. Kolejne lata badań nad immunoterapią przynoszą kolejne sukcesy i nadzieje.
Zobacz więcej >
2020-09-30
Komórki macierzyste mogą bez końca ulegać podziałom i tworzyć dowolne tkanki naszego ciała. To na nich będzie oparta medycyna przyszłości.
Zobacz więcej >
2020-09-30
Tworzony przez fundację Alivia Oncoindex ocenia refundowany program lekowy dla pacjentów z rakiem jelita grubego na -50 (w skali od o do -100), co oznacza, że duża część terapii rekomendowanych przez ESMO (Europejskie Towarzystwo Onkologii Medycznej) i inne specjalistyczne organizacje nie jest w Polsce dostępna. Zwróciła na to uwagę w komentarzu do wrześniowej listy refundacyjnej Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych (PKPO).
Zobacz więcej >
2020-09-29
Badania nad zwierzętami wspomogą leczenie u ludzi. Innowacyjne badania, szeroka współpraca z krajowymi ośrodkami naukowymi oraz z jednostkami gospodarczymi czy wdrażanie nowatorskich rozwiązań w lecznictwie to jedne z wielu działań, jakie wykonuje mieszczące się we Wrocławiu centrum badawcze.
Zobacz więcej >
2020-09-29
Spółka z GPW szuka finansowania na badania nad nowymi formami podawania leków przeciwnowotworowych.
Zobacz więcej >
2020-09-29
W poniedziałek akcje Biomedu drożały przy wysokim obrocie. Tylko w pierwszej połowie sesji właściciela zmieniły walory o wartości przekraczającej 60 mln zł, co dało lubelskiej spółce pozycję wicelidera na szerokim rynku za grupą Play i przed CD Projektem.
Zobacz więcej >
2020-09-29
Nowe potężne centrum badawcze ma sprawić, że polska firma produkująca i sprzedająca leki będzie jeszcze bardziej konkurencyjna. Zarząd nie ukrywa ambicji wobec projektów, w tym badań nad lekiem na koronawirusa.
Zobacz więcej >
2020-09-29
Branża biotechnologiczna wydaje się być beneficjentem obecnej pandemii. Dotyczy to zwłaszcza firm zaangażowanych w walkę z koronawirusem i telemedycyny. Genomtec to spółka technologiczna działająca w obszarze diagnostyki genetycznej.
Zobacz więcej >
2020-09-29
Dla rozwoju spółek biotechnologicznych, w których model biznesowy opiera się na zawieraniu umów licencyjnych i dystrybucyjnych z dużym partnerem branżowym, współpraca z zagranicznymi kontrahentami jest bardzo ważna.
Zobacz więcej >
2020-09-29
Sieć laboratoriów Innatoss Laboratories poinformowała dziś o udostępnieniu pierwszej w Europie ogólnodostępnej usługi badań na obecność przeciwciał dla SARS-CoV-2 w oparciu o zestaw do wykrywania przeciwciał autorstwa GenScript pod nazwą cPass ™ SARS-CoV-2 Neutralization Antibody Detection Kit. Jest to pierwszy na świecie zestaw pozwalający na szybkie wykrywanie przeciwciał neutralizujących (NAbs), które obecne są w surowicy pacjentów COVID-19 i odpowiadają za pozbycie się infekcji wirusowej z organizmu. Innatoss to pierwsze w Europie laboratorium medyczne, które oferuje ogólnodostępną usługę tego rodzaju.
Zobacz więcej >
2020-09-28
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Polska już za parę miesięcy będzie pierwszym krajem na świecie posiadającym skuteczny lek "neutralizujący koronawirusa" - zapowiada Biomed-Lublin.
Zobacz więcej >
2020-09-28
Spółka twierdzi, że ma skuteczny lek na COVID-19. Naukowcy studzą optymizm - jest tylko preparat, a urzędnicy wskazują - w optymistycznym wariancie dostępny dla pacjentów za rok.
Zobacz więcej >
2020-09-28
Pacjentów uniwersyteckiej kliniki w Poznaniu poddawano nielegalnym eksperymentom i ryzykownym zabiegom? Po naszych tekstach sprawdza to poznańska prokuratura. Wszczęła śledztwo w sprawie zgonów "co najmniej 23 pacjentów" w Szpitalu Przemienienia Pańskiego.
Zobacz więcej >
2020-09-28
Woda jest jednym z podstawowych surowców wykorzystywanych w szeroko rozumianych branżach farmaceutycznej i biotechnologicznej. Oprócz tego, że stosowana jest jako surowiec, wykorzystywana jest podczas procesów czyszczenia oraz podczas sterylizacji (jako para) lub jako składnik roztworów dezynfekcyjnych. Równie ważnym „konsumentem" wody są instalacje HVAC utrzymujące wilgotność w pomieszczeniach czystych. Z powodu dużego znaczenia wody wybór instalacji zapewniającej jej jakość stanowi jeden z kluczowych parametrów rozpatrywanych podczas projektowania lub modernizowania zakładu.
Zobacz więcej >
2020-09-28
W czasach PRL-u nie można było nawet mieć prywatnej apteki, a o produkcji leków nie było co marzyć. Taką produkcją zajmowały się w Polsce wyłącznie państwowe firmy, centralnie zarządzane, skupione w Zjednoczeniu Przemysłu Farmaceutycznego „Polfa”. Jedynym dystrybutorem leków i właścicielem aptek była Centrala Cefarm. Ale w 1988 r. w skład rządu, ciągle jeszcze komunistycznego, wszedł Mieczysław Wilczek i wprowadził ustawę o działalności gospodarczej, która dawała dużo większą swobodę, między innymi dla prywatnej produkcji. Dla mnie ta ustawa Wilczka była szansą.
Zobacz więcej >
2020-09-28
Chętni na szczepionkę przeciw grypie szturmują apteki. Ale preparatów brakuje, bo dla firm biomedycznych to niszowy biznes, a rząd - mimo pandemii koronawirusa - zaspał z zamówieniami.
Zobacz więcej >
2020-09-28
Diagnostyka patomorfologiczna jest tym ważniejsza, iż nowotwory złośliwe stanowią narastający problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny polskiego społeczeństwa. Liczba zachorowań w Polsce, w ciągu ostatnich trzech dekad, wzrosła ponad dwukrotnie. Nowotwory złośliwe stanowią drugą najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce, powodując w 2017 r. ponad 26 proc. zgonów mężczyzn i 23 proc. kobiet.
Zobacz więcej >
2020-09-25
W środę Biomed-Lublin poinformował, że wyprodukował pierwszą serię "polskiego leku na koronawirusa". - Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa - mówił współpracujący z firmą senator PiS Grzegorz Czelej. Cena akcji spółki poszybowała w górę o prawie 50 proc.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Mamy 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia - podał w czwartek rano resort zdrowia. To najwyższy dobowy wynik od początku pandemii. Jednocześnie poinformował o ponad 125 tysiącach osób objętych kwarantanną.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Po uchwaleniu ustawy o zawodzie farmaceuty, nad którą pracuje sejmowa podkomisja, trudno będzie kupić w aptece środki antykoncepcyjne.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Bankomat umieszczono w pomieszczeniu administracyjno- szkoleniowym apteki, zaliczanym do jej podstawowej powierzchni. Dla potrzeb urządzenia okrojono ją o ponad 12 mkw. Pieniądze pobierano od strony ulicy, natomiast obsługa i serwisowanie urządzenia przez osoby niebędące pracownikami apteki możliwe było jedynie od strony zaplecza apteki. Oddalając odwołanie spółki, inspektor farmaceutyczny stwierdził, że apteka musi być wydzieloną całością.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Najnowsze centra badawcze i laboratoria są podstawą rozwoju nauki. Prace naukowców mające na celu osiągnięcie innowacyjnych rezultatów wymagają zaplecza badawczego z odpowiednim wyposażeniem. Czy w Polsce firmy mają dobre warunki do budowy laboratoriów?
Zobacz więcej >
2020-09-25
W sanepidzie w Opolu jednocześnie w dyspozycji jest 15 numerów telefonów, w tym 5 komórkowych oraz jeden całodobowy telefon komórkowy alarmowy. A i tak bywa, że wszystkie są zajęte.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Według obecnie obowiązujących zaleceń uzupełniające leczenie hormonalne pacjentek z rakiem piersi w zależności od stopnia zaawansowania i ryzyka nawrotu powinno trwać od 5 do 10 lat. Tymczasem nawet połowa pacjentek przerywa leczenie przed zaplanowanym terminem.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Firma posiada już ampułki leku na koronawirusa. Do jego komercjalizacji jest jednak daleko, a spółka liczy na poluzowanie regulacji.
Zobacz więcej >
2020-09-24
W zasobach informacyjnych sektora publicznego (ISP) znajduje się olbrzymia ilość informacji, które mogą pomóc w planowaniu i realizacji programów zdrowotnych. Temu między innymi służy uruchomiony projekt ProfiBaza. Idea projektu powstała w rezultacie systematycznego przeglądu posiadanych przez Instytut zasobów danych, jak również z szerokiego doświadczenia związanego z ich pozyskiwaniem, analizą i interpretacją.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Największy dzienny wzrost (36 proc.) przy zdecydowanie najwyższych obrotach na GPW (340 mln zł) tak wyglądała środowa sesja giełdowa w wykonaniu Biomedu-Lublin. Dzień po raporcie bieżącym o „zakończeniu procesu wytwarzania substancji czynnej Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców" spółka zwołała konferencję prasową. W jej trakcie współpracujący z nią senator PiS Grzegorz Czelej mówił wprost o tym, że „jako pierwsi na świecie mamy lek na COVID, który działa i zabija wirusa".
Zobacz więcej >
2020-09-24
Spółka złożyła zgłoszenie patentowe na szybkie testy do diagnostyki SARS-COV2. Szybko chce też opracować szczepionkę.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Pinkas: Skrajne niedoinwestowanie sprawiło, że w niektórych jednostkach wciąż w użyciu jest kalka. Nie ma skanerów, panie przepisują dokumenty przez kalkę! Teraz ta zapomniana inspekcja okazuje się niezbędna.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Dla części firm okres pandemii i ograniczenia z nią związane okazały się szansą na przyspieszenie wzrostu biznesu. Inne, funkcjonując w branżach bardziej odpornych na wahania koniunktury, bez większych przeszkód kontynuowały pozytywny trend z poprzednich okresów.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Na razie harmonogram prac lubelskiej spółki się nie zmienia i jej lek na koronawirusa trafi do kolejnego etapu badań. Konkurencja jednak nie śpi i ogłasza własne plany.
Zobacz więcej >
1 2 3 5
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

05.02
2024
RESORT ZDROWIA SZUKA KRETA
15.01
2024
Dr Grzesiowski: COVID-19 degeneruje ludzki gatunek, jest groźniejszy niż sądziliśmy
15.12
2023
Kichnięcie doprowadziło do przerażającego urazu. To pierwszy taki przypadek na świecie
27.11
2023
ZMOWA NA RYNKU LEKÓW RECEPTUROWYCH
22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI