News
Ilość newsów: 99
2011-09-30
Polska nie wywiązuje się z zobowiązań określonych w unijnej dyrektywie o produktach leczniczych, dopuszczając do sprzedaży niektóre importowane leki, które nie mają polskich pozwoleń.
Zobacz więcej >
2011-09-30
Nasze przedsiębiorstwa nie inwestują w badania i rozwój. Zajmujemy pod tym względem jedno z ostatnich miejsc wśród blisko 40 najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. To wyniki najnowszego raportu OECD.
Zobacz więcej >
2011-09-30
Rozmowa z Mikołajem Gurdałą, managerem projektu FLAWOPIRYNA oraz z dr. n. med. Marcinem Różalskim, koordynatorem badań na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi
Zobacz więcej >
2011-09-30
Cukrzyca zwiększa ryzyko zachorowania na raka jelita grubego – odkryli naukowcy. To rezultat analizy 14 międzynarodowych badań. Wynika z nich, że pacjenci z cukrzycą są o 38 proc.
Zobacz więcej >
2011-09-29
Drogerie – ostatni rozdrobniony bastion handlu detalicznego w Polsce – wkroczyły w przyspieszoną fazę konsolidacji. Natura i Aster łączą się w jedną sieć i będą gonić Rossmanna.
Zobacz więcej >
2011-09-29
Kilka miesięcy temu środowisko diabetologiczne obiegła wiadomość o połączeniu wysiłków w obszarze badań i produkcji leków na cukrzycę przez dwóch potentatów w tej dziedzinie - Eli Lilly, wiodącą firmę amerykańską, pierwszego producenta insuliny na skalę przemysłową, oraz Boehringer Ingelheim, firmę europejską, której cechą szczególną jest stopniowy i konsekwentny rozwój, realizowany bez zbędnego rozgłosu.
Zobacz więcej >
2011-09-29
Drugi inwestor z krótkiej listy na Polfę Warszawa twierdzi, że zrezygnował z dalszych negocjacji, zanim właściciel spółki usiadł do rozmów z Polpharmą Polski Holding Farmaceutyczny udzielił Polpharmie Jerzego Staraka wyłączności negocjacyjnej na zakup Polfy Warszawa. Wczoraj Actavis, który też był na krótkiej liście kandydatów do zakupu spółki, poinformował, że wycofał się, zanim doszło do rozmów ze Starakiem.
Zobacz więcej >
2011-09-29
Polska spółka wysłała do Rosji pierwszą dostawę insuliny. Wyłączność na sprzedaż jej leku na tym rynku ma zgodnie z umową GlaxoSmithKline (GSK). Tym samym GSK powinna zapłacić na rzecz polskiej firmy pierwszą transzę opłaty, w wysokości 2,5 mln dol., za licencję na dystrybucję insuliny. Całe wynagrodzenie dla Biotonu z tego tytułu może wynieść nawet 7 mln dol. (ok. 22,7 mln zł). Do tego dojdą zyski ze sprzedaży produktu.
Zobacz więcej >
2011-09-28
Polpharma po przejęciu Polfy Lublin oraz antybiotykowej części Biotonu może kupić prywatyzowaną Polfę Warszawa. Jeśli się to uda, grupa farmaceutyczna należąca do Jerzego Staraka urośnie w siłę.
Zobacz więcej >
2011-09-28
Actavis odpadł z gry o przejęcie.
Zobacz więcej >
2011-09-28
Jakie są zasady obrotu lekami z substancjami psychotropowymi.
Zobacz więcej >
2011-09-28
Za związek przedsiębiorców może zostać uznany samorząd zawodowy lekarzy i dentystów, a jego oficjalne stanowisko za porozumienie ograniczające konkurencję. W takiej sytuacji UOKiK może nałożyć karę finansową.
Zobacz więcej >
2011-09-28
NFZ będzie mógł karać za błędne recepty każdego lekarza, niezależnie od tego, gdzie pracuje.
Zobacz więcej >
2011-09-28
Na uhonorowanie w dziedzinie medycyny największe szanse mają Brian Druker, Nicholas Lydon i Charles Sawyers, którzy opracowali imatinib, przełomowy lek na białaczkę produkowany podnazwą Glivec.
Zobacz więcej >
2011-09-27
Apteki należące do sieci rozwijają się w Polsce najszybciej. Jednak na rynku dominują nadal pojedyncze placówki Wbrew przekonaniu, że apteczne sieci rządzą polskim rynkiem leków, należy do nich niespełna jedna czwarta spośród ok. 13,9 tys. działających w naszym kraju placówek. Tak wynika z danych analizującej rynek firmy IMS Health.
Zobacz więcej >
2011-09-27
Osoba, która ma już zezwolenie na wytwarzanie środków odurzających lub psychotropowych, wywiezie te specyfiki z Polski lub przywiezie do naszego kraju na podstawie pozwolenia od głównego inspektora farmaceutycznego.
Zobacz więcej >
2011-09-27
Firmy, które przyjadą w listopadzie z Tajwanu, żeby szukać w Polsce partnerów, reprezentują 17 branż. 3 listopada w hotelu Novotel Centrum przez cały dzień odbywać się będą spotkania z tajwańskimi firmami, które przyjeżdżają z misją handlową do Warszawy. Spotkania organizuje Taiwan Trade Center Warsaw (TTCW), warszawski oddział rządowej agencji odpowiedzialnej za promocję handlu i inwestycji tajwańskich firm (TAITRA).
Zobacz więcej >
2011-09-27
Akcje chemicznego giganta zyskały na giełdzie we Frankfurcie 4,4 proc., do 41,17 euro po ujawnieniu pozytywnych wyników badań nad nowym lekiem na raka prostaty.
Zobacz więcej >
2011-09-26
W czwartek akcjonariusze giełdowej firmy zadecydują o wydzieleniu spółki zajmującej się hurtową sprzedażą farmaceutyków do aptek. To początek zmian porządkujących działalność PGF. Kolejnym krokiem może być nowa nazwa, mająca pomóc w kreowaniu wizerunku spółki jako podmiotu działającego w sektorze ochrony zdrowia, a nie wyłącznie w hurcie aptecznym.
Zobacz więcej >
2011-09-26
Główny Inspektorat Sanitarny otrzymuje rocznie około 3000 powiadomień o wprowadzeniu do obrotu handlowego nowych produktów. Są wśród nich również suplementy diety, które traktuje się jak wszystkie inne produkty żywnościowe.
Zobacz więcej >
2011-09-26
Nie musimy się wstydzić polskiej służby zdrowia - podkreślała podczas wizyty w Lublinie minister zdrowia Ewa Kopacz. Dodała też, że dzięki jej staraniom Lubelszczyzna dostanie więcej pieniędzy na leczenie.
Zobacz więcej >
2011-09-26
Rozmawiamy z Elżbietą Piotrowską-Rutkowską, prezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi.
Zobacz więcej >
2011-09-23
Najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia, urody i kondycji jest urozmaicona dieta. Sprzyja prawidłowemu rozwo j o w i i funkcjonowaniu organizmu oraz zachowaniu zdrowia. To prawda oczywista, której nikomu nie trzeba dziś udowadniać. Jednak co innego teoria, a co innego praktyka.
Zobacz więcej >
2011-09-23
Walka o Polfę Warszawa się zaostrza. Adamed odesłany przez Polski Holding Farmaceutyczny na ławkę rezerwowych najwyraźniej chce znów wrócić do gry Środowa publikacja „Rzeczpospolitej” O tym, że prywatyzacja najatrakcyjniejszej spółki lekowego holdingu może i tym razem nie dojść do skutku z powodu wątpliwości wobec inwestorów, wywołała burzę.
Zobacz więcej >
2011-09-23
Od przyszłego roku lekarze będą ponosić osobistą odpowiedzialność finansową za wystawiane przez siebie recepty na leki refundowane. Obowiązek zwrotu nienależnej refundacji będzie ciążył na każdym lekarzu, który wystawia recepty refundowane, zarówno w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i na podstawie odrębnej umowy.
Zobacz więcej >
2011-09-23
Nie milkną głosy krytyczne na temat zapisów ustawy refundacyjnej i wynikających z niej przepisów wykonawczych. W opinii samorządu aptekarskiego przekazany niedawno do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie zawierania umów między aptekami a Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację recept zawiera przepisy wykraczające poza delegację ustawową.
Zobacz więcej >
2011-09-22
Do sprzedaży leków refundowanych przez apteki konieczne będzie podpisanie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Będzie musiało to zrobić nawet 13 tysięcy placówek. Ustawa zakłada wprowadzenie sztywnych cen i marż na leki. A więc ceny leków refundowanych we wszystkich aptekach będą takie same.
Zobacz więcej >
2011-09-22
Pacjenci zapłacą więcej za nowoczesne leki, ponieważ nie skorzystają z promocji. Producenci i hurtownie farmaceutyczne nie udzielą szpitalom rabatów Placówki medyczne nie będą mogły przyjmować darowizn leków.
Zobacz więcej >
2011-09-22
Kontynuujemy cykl artykułów podsumowujących tegoroczne zmiany w opodatkowaniu VAT usług medycznych. Pisaliśmy już o tym, kto może wykonywać usługi zwolnione z tego podatku i jakie usługi korzystają z tej preferencji, a jakie nie w świetle orzecznictwa ETS („PiP” z 19, 20 i 21 września).
Zobacz więcej >
2011-09-22
Kolejna faza kryzysu przyniosła załamanie rynków finansowych i wzrost kursu franka szwajcarskiego do nigdy wcześniej nie notowanych poziomów. GUS opublikował dane z których wynika, że od pięciu lat mamy ten sam poziom zamożności, lub biedy jak ktoś woli, w zależności od tego czy jest pesymistą, czy też optymistą.
Zobacz więcej >
2011-09-22
W ciągu ostatnich sześciu lat firmy farmaceutyczne działające w Polsce wydały 6,7 mld zł na inwestycje. O tym, czy polski przemysł farmaceutyczny można nazwać innowacyjnym, czy raczej odtwórczym, dyskutuje się od dawna. Większość firm działających w tej branży to przedsiębiorstwa generyczne, wytwarzające tańsze odpowiedniki oryginalnych preparatów, jednak i one twierdzą, że mają duży wkład w innowacje, przeznaczając spore kwoty na badania i rozwój (jak przeanalizowała firma CASE Doradcy, niektóre deklarują aż 12 – 14krotny wzrost wydatków na ten cel w 2012 r.).
Zobacz więcej >
2011-09-21
Ważą się losy wartej blisko 1 mld zł transakcji w branży farmaceutycznej – dowiedziała się „Rz”.
Zobacz więcej >
2011-09-21
Ustawa o refundacji leków jest w wielu miejscach niejasna, niekiedy wewnętrznie sprzeczna, a przede wszystkim antyrynkowa.
Zobacz więcej >
2011-09-21
O nadziei i orce na ugorze rozmawiamy z prof. dr. hab. Piotrem Ponikowskim, dolnośląskim konsultantem w dziedzinie kardiologii.
Zobacz więcej >
2011-09-21
O granicach leczenia, z którymi onkologom ciężko się czasami pogodzić, rozmawiamy z prof. Kazimierzem Roszkowskim-Śliźem, krajowym konsultantem w dziedzinie chorób płuc.
Zobacz więcej >
2011-09-20
Związki zawodowe znów mówią „nie“ prywatyzacji ostatniego państwowego Cefarmu.
Zobacz więcej >
2011-09-20
Jacek Paszkiewicz, prezes NFZ, podpisał zarządzenie w sprawie uruchomienia środków z rezerwy finansowej na 2011 rok.
Zobacz więcej >
2011-09-20
Kaucję za wizytę u specjalisty oraz pełną opłatę za badania i refundowane leki płacą pacjenci, którzy na wizytę u lekarza przyszli bez druku RMUA.
Zobacz więcej >
2011-09-20
Choć w światowych rankingach innowacyjności wypadamy słabo, są w Polsce firmy, które na badania i rozwój przeznaczają podobny odsetek obrotów co zachodnie koncerny.
Zobacz więcej >
2011-09-19
Początkowo nowa lista leków refundowanych miała obowiązywać od wczoraj.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

13.03
2023
RADYKALNE ZMIANY W SPRZEDAŻY SUPLEMENTÓW
02.03
2023
Odważna decyzja giganta farmaceutycznego. Insulina w końcu będzie tańsza
22.12
2022
Covid uderza w Chiny. Scenariusze są druzgocące i groźne dla świata
05.12
2022
NOWY SUPERURZĄD FARMACEUTYCZNY
01.12
2022
FIRMY FARMACEUTYCZNE TEŻ JUŻ ZACISKAJĄ PASA