2020-10-30
Szczepionka musi być dostępna dla wszystkich na tych samych zasadach. A zanim się pojawi, Unia musi bronić rynku wewnętrznego.
Zobacz więcej >
2020-10-30
Scope Fluidics. Współpraca z Cormayem pomoże na polskim rynku.
Zobacz więcej >
2020-10-30
24 września br. w podpoznańskiej drukarni Preston Packaging miało miejsce uroczyste uruchomienie pierwszej w Polsce siedmiokolorowej maszyny offsetowej Heidelberg Speedmaster XL 106-7+LYYL generacji drupa 2020. Wyposażona w system lakierowania oraz podwójny system suszenia pośredniego, przystosowana do pracy w trybie UV i konwencjonalnym linia drukująca umożliwi Preston Packaging sięgnięcie po zlecenia na wysoko przetworzone opakowania kosmetyków i suplementów diety.
Zobacz więcej >
2020-10-30
Od Krakowa do Brukseli media rządowe podają, że o 20 mln zł wzrośnie w kolejnym roku pula środków przeznaczonych na opiekę „wytchnieniową" dla dzieci i dorosłych niepełnosprawnych. Mało? Dużo?
Zobacz więcej >
2020-10-30
Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld: W terapiach onkologicznych IDFS bywa korzystniejszym parametrem oceny skuteczności niż OS. Wyniki są bowiem znane szybciej. W jaki sposób ocenia się skuteczność nowego leku onkologicznego na etapie badań klinicznych?
Zobacz więcej >
2020-10-30
Opieka zdrowotna coraz częściej sięga po drony. Bezzałogowe samoloty dostarczają leki, szczepionki, a nawet narządy do przeszczepu. Z powodzeniem przetransportowano już nerkę, trwają też testy ze sztucznym sercem czy płucem...
Zobacz więcej >
2020-10-29
WZW typu C możliwe do wyeliminowania - mówi Aleksander Kwieciński, dyrektor generalny AbbVie Polska.
Zobacz więcej >
2020-10-29
O tym, czy telemedycyna zdała egzamin w czasie pandemii, dyskutowali zaproszeni na debatę lekarze i eksperci rynku zdrowotnego.
Zobacz więcej >
2020-10-29
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM w dobie nowej rzeczywistości spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 aktywnie włącza się w działania skierowane przeciwko jej rozprzestrzenianiu.
Zobacz więcej >
2020-10-29
Discovery Life Sciences (Discovery), globalny lider w dziedzinie biopróbek, sekwencjonowania genomu i immunohistochemii (IHC) ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży zgodnych ze standardem DPP Discovery Leukopaks oraz innych produktów komórkowych do użytku w pracach rozwojowych, produkcji i badaniach nad komórkami ludzkimi i terapiami genowymi.
Zobacz więcej >
2020-10-29
Agencja Badań Medycznych zakwalifikowała do dofinansowania kwotą prawie 8,5 mln zł projekt dedykowany chorym z nowo zdiagnozowanym glejakiem wielopostaciowym mózgu w ramach pierwszego konkursu na realizacje niekomercyjnych badań klinicznych. Badanie realizowane jest pod kierownictwem dr. hab. n. med. Wojciecha Kaspera z Katedry Neurochirurgii i Oddziału Klinicznego Neurochirurgii Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (ŚUM) w Katowicach.
Zobacz więcej >
2020-10-28
Szczepionki kolejnych koncernów farmaceutycznych są w trzeciej fazie testów. Odpowiednie ich przebadanie jest niezbędne, by ludzie mogli bez obaw przyjmować preparaty, które mają chronić przed COVID-19.
Zobacz więcej >
2020-10-28
Zaawansowane badanie naszych cyfrowych zachowań, tworzenie "inteligentnych" farmaceutyków czy wspieranie startupów - to przykłady z Grant Thornton, Adamedu oraz AIP na to, jak można się rozwijać w oparciu o innowacje.
Zobacz więcej >
2020-10-28
Biotechnologia Lubelski producent szczepionek poinformował, że jego lek na koronawirusa jest stabilny, ale za wcześnie na deklaracje, kiedy trafi na rynek.
Zobacz więcej >
2020-10-28
W zeszłym tygodniu biotechnologiczna spółka poinformowała o planowanej emisji do 127,9 tys. akcji serii H. W rozmowie z „Parkietem” Scope Fluidics zdradził nieco więcej szczegółów na ten temat. – Planujemy emisję z wyłączeniem prawa poboru. Jest skierowana do grona wybranych inwestorów. Kontaktujemy się z inwestorami instytucjonalnymi, jak również indywidualnymi. Zdecydowaliśmy się na ten krok, by móc przeprowadzić ją jak najsprawniej. Czyli bez konieczności przygotowania i publikacji żadnego dokumentu informacyjnego np. prospektu — mówi Szymon Ruta, członek zarządu
Zobacz więcej >
2020-10-28
Brytyjczycy chcą skrócić czas pracy nad szczepionkami za pomocą kontrowersyjnej metody celowego zakażania ludzi koronawirusem.
Zobacz więcej >
2020-10-28
W rozpoczętym sezonie grypowym lekarze mają do dyspozycji 3 refundowane szczepionki przeciw grypie, w tym donosową dla dzieci. Szczególną ochroną przed wirusem należy otoczyć osoby najstarsze. Z zabezpieczenia przed skutkami grypy skorzysta też personel medyczny - NFZ zakupił dla niego 114 tys. szczepionek.
Zobacz więcej >
2020-10-27
Kto handluje lekami i wyrobami medycznymi, powinien codziennie przeglądać obwieszczenie ministra zdrowia, by sprawdzić, czy dany produkt nie jest akurat zagrożony niedostępnością z uwagi na wywóz za granicę.
Zobacz więcej >
2020-10-27
Preparat jeszcze nie jest dostępny, ale rządy już pracują nad strategiami jego podziału wśród ludności.
Zobacz więcej >
2020-10-27
Lek bazujący na osoczu ozdrowieńców, nowatorskie testy i biobójcze maseczki - tymi produktami mogą pochwalić się firmy znad Wisły, gdy Covid-19 w ataku.
Zobacz więcej >
2020-10-27
Farmaceuci chcą częściowo wyręczyć lekarzy w opiece nad pacjentami niecovidowymi. Brakuje im jednak uprawnień.
Zobacz więcej >
2020-10-27
Palantir mający na koncie kontrowersyjne rządowe zlecenia związane z inwigilacją teraz pracuje w USA nad systemem mogącym planować, gdzie najszybciej zacząć szczepienia na koronawirusa.
Zobacz więcej >
2020-10-27
Czechy są w ostatnich dniach rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem na tysiąc mieszkańców. Służbę zdrowia może czekać załamanie.
Zobacz więcej >
2020-10-27
Na wrześniowej liście refundacyjnej znalazły się nowe opcje terapeutyczne w ramach programów lekowych. Dotyczą m.in. pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca oraz chorych na czerniaka skóry lub błon śluzowych. Jest to pierwsza aktualizacja programów lekowych od momentu ogłoszenia pandemii w marcu 2020 r.
Zobacz więcej >
2020-10-27
Zamykanie aptek, o ograniczenie dostępu do usług tych, które jeszcze będą funkcjonować, w efekcie trudniejszy dostęp do leków... To niestety całkiem realny obraz tego, co może nas niebawem czekać. Sejmowa Komisja Zdrowia, przy aprobacie Ministra Zdrowia, przegłosowała zmiany w projekcie Ustawy o zawodzie farmaceuty. A zmiany te są bardzo niekorzystne i dla aptekarzy, i dla pacjentów.
Zobacz więcej >
2020-10-26
Wrocławscy naukowcy zbadali enzym, który jest odpowiedzialny za namnażanie się koronawirusa. Wiedzą już, jak go zablokować w ludzkich komórkach. Testowane są potencjalne leki.
Zobacz więcej >
2020-10-26
Czy obowiązek stosowania określonych środków profilaktycznych i zabiegów oznacza otwarcie furtki do przymusowych szczepień?
Zobacz więcej >
2020-10-26
Zarząd kontraktowego producenta suplementów diety podpisał umowę z amerykańskim ośrodkiem badawczym Covance. Dotyczy współpracy w zakresie przeprowadzenia badań przedklinicznych na modelach zwierzęcych. W efekcie Pharmena planuje rozpocząć badanie przedkliniczne leku 1-MNA w celu ustalenia jego efektywnej dawki jako kandydata na lek w infekcji koronawirusem.
Zobacz więcej >
2020-10-26
Ocena skuteczności i bezpieczeństwa otilimabu u pacjentów z ciężką chorobą płucną związaną z COVID-19.
Zobacz więcej >
2020-10-26
Capivasertib + fulwestrant vs placebo + fulwestrant jako leczenie miejscowo zaawansowanego (nieoperacyjnego) lub przerzutowego raka piersi HR+/HER2-.
Zobacz więcej >
2020-10-26
Lekarze chorują na COVID-19, zakażając się na oddziałach, w przychodniach i zakładach opiekuńczych. Niejasne przepisy odcinają ich od świata na długie tygodnie, pozostawiając bez wsparcia medycznego, socjalnego, psychologicznego. Tak też się zdarza.
Zobacz więcej >
2020-10-23
Brazylijskie władze podały wiadomość o śmierci obywatela tego kraju, który uczestniczył w testach szczepionki na koronawirusa, nad którą pracuje koncern AstraZeneca.
Zobacz więcej >
2020-10-23
Genom, szczepienia, nieznane wirusy, antybiotyki, nowoczesne terapie - odkrycia medyczne, do których doszło w ciągu ostatnich stu lat, zrewolucjonizowały sposób leczenia ludzi.
Zobacz więcej >
2020-10-23
Nasze społeczeństwo, podobnie jak większość społeczeństw europejskich, starzeje się. W roku 2010 roku osoby w wieku 65+ stanowiły 13,4% populacji, natomiast w 2019 17,8%. Ta zmiana demograficzna niesie za sobą konieczność poświęcenia większej uwagi kwestiom, które do tej pory zajmowały jedynie wąskie gremia ekspertów. Jedną z nich jest zjawisko polipragmazji, inaczej wielolekowości.
Zobacz więcej >
2020-10-23
Wyniki badań olsztyńskich naukowców mogą być przełomem w zrozumieniu mechanizmów udaru, a przede wszystkim opracowaniu nowych leków.
Zobacz więcej >