News
Ilość newsów: 111
2023-06-30
Chorym pacjentkom trzeba skrócić maksymalnie drogę do miejsc, w których mogą uzyskać pomoc – mówi onkolog prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski.
Zobacz więcej >
2023-06-30
Lubelska spółka pod nowym szyldem chce szerzej wkroczyć na zagraniczne rynki.
Zobacz więcej >
2023-06-30
Za dyżur pełniony przez aptekę ogólnodostępną projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej uznaje jej funkcjonowanie bez przerwy przez kolejne dwie godziny zegarowe, w przedziale czasowym między godzinami 19:00 a 23:00 - informuje serwis mgr.farm.
Zobacz więcej >
2023-06-30
Spółka osiągnęła kamień milowy w projekcie testu do diagnostyki raka piersi.
Zobacz więcej >
2023-06-29
Wartość i wolumen sprzedanych leków rosną, ale liczba placówek w Polsce od pięciu lat spada. Czy ten trend wyhamuje?
Zobacz więcej >
2023-06-29
Jedna z sesji ginekologicznych drugiego dnia kongresu EBCOG 2023 dotyczyła m.in.: dostępności i organizacji badań przesiewowych w kierunku nowotworów kobiecych w Europie, znaczenia kolposkopii, metod diagnostyki infekcji pochwy i sromu czy kwestii powikłań zatorowo-za krzep owych po zastosowaniu antykoncepcji hormonalnej.
Zobacz więcej >
2023-06-29
Już na etapie przygotowań do macierzyństwa, a potem także w ciąży każda kobieta powinna poddać się szczepieniom, które ochronią przed groźnymi chorobami zarówno ją, jak i dziecko - w czasie jego życia płodowego i zaraz po narodzinach. W przypadku narażenia na zakażenie immunizacja daje ciężarnym znacznie większe szanse na uniknięcie powikłań choroby i urodzenie zdrowego dziecka, niż wtedy, gdy nie przyjmą zalecanych szczepień.
Zobacz więcej >
2023-06-29
W 2022 roku Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii (ang. European Society of Human Reproduction and Embryology, ESHRE) opublikowało nowe wytyczne dotyczące diagnostyki i leczenia endometriozy. Podczas 28. EBCOG były one szeroko komentowane i dyskutowane zarówno w trakcie wykładów, jak i między uczestnikami.
Zobacz więcej >
2023-06-29
Wartość sprzedanych leków rośnie, ale liczba placówek w Polsce od pięciu lat spada.
Zobacz więcej >
2023-06-28
Takie radykalne rozwiązanie przewiduje rządowy projekt ustawy, który trafił do Sejmu.
Zobacz więcej >
2023-06-28
Z początkiem lipca zakończy się stan zagrożenia epidemicznego związany z Covid-19 - przypomina Prawo.pl. Gdyby znowu zaszła potrzeba wprowadzenia obostrzeń, nie będzie konieczności tworzenia systemu na nowo. Zapobieganie zakażeniom jest celem, który uzasadnia przechowywanie danych.
Zobacz więcej >
2023-06-28
Już 129 centrów zdrowia psychicznego (CZP) będzie mogło organizować kompleksową opiekę nad pacjentami. Dzięki nowemu rozporządzeniu program pilotażowy znów się rozszerzy – zapowiedziała dr Anna Depukat, psychiatra, psychoterapeuta, kierownik biura ds. pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, podczas konferencji w Centrum Prasowym PAP.
Zobacz więcej >
2023-06-28
Zaprezentowane podczas ostatniego sympozjum ASCO Gastrointestinal Cancers 2023 wyniki badania klinicznego SUNLIGHT budzą nadzieję wśród lekarzy i pacjentów z przerzutowym rakiem jelita grubego. Nowotwór ten często jest wykrywany w zaawansowanym stadium. W Polsce ponad 65% diagnoz pada w 3. i 4. stadium rozwoju choroby.
Zobacz więcej >
2023-06-28
Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM) otworzył Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej, w którym pacjenci cierpiący na choroby związane z uszkodzeniem tkanek i organów będą leczeni z wykorzystaniem komórek macierzystych przy użyciu najnowocześniejszej technologii
Zobacz więcej >
2023-06-27
Jeszcze nigdy system ochrony zdrowia nie był tak doceniany finansowo - przekonuje minister zdrowia Adam Niedzielski, obiecując „w skali roku" 15 mld zł „dodatkowych pieniędzy" na pokrycie wyższych kosztów funkcjonowania podmiotów medycznych, m.in. w związku z kolejną turą podwyżek, czy też raczej waloryzacji, wynagrodzeń. Obietnice ministra, zderzone z wyliczeniami ekspertów, ale przede wszystkim z informacjami płynącymi ze szpitali, nie wytrzymują próby. Tylko - co z tego?
Zobacz więcej >
2023-06-27
W nowych przepisach przygotowanych przez Komisję Europejską zaproponowano wydłużenie monopolu lekom, które odpowiedzą na najpilniejsze potrzeby zdrowotne. Ma to zachęcić firmy farmaceutyczne do ich produkcji. Jednocześnie Komisja proponuje wprowadzenie przymusowego udzielenia licencji innej firmie na produkcję chronionego leku, jeśli posiadacz patentu nie będzie w stanie dostarczyć go w odpowiedniej ilości w sytuacjach kryzysowych.
Zobacz więcej >
2023-06-27
Recepty wystawiane co kilkanaście sekund, 24 godziny na dobę - to wbrew etyce lekarskiej. Jednak są medycy, którzy wykorzystując możliwości związane z teleporadami, zarabiają na tym miliony złotych.
Zobacz więcej >
2023-06-27
W leczeniu chorób hematologicznych dokonał się ogromny postęp, ale wciąż wielkim wyzwaniem dla lekarzy i pacjentów są rzadkie choroby hematologiczne o agresywnym przebiegu. Do takich chorób należy amyloidoza AL, czyli amyloidoza łańcuchów lekkich.
Zobacz więcej >
2023-06-27
Dziesięć lat temu pogląd, że bakterie w jelitach mogą kierować zachowaniem I zdrowiem psychicznym, był postrzegany jako skrajny i trochę szalony. Dzisiaj dobrze wiadomo, że biliony drobnoustrojów w przewodzie pokarmowym zwanych łącznie mikrobiomem, wpływają na zdrowie na niezliczone sposoby.
Zobacz więcej >
2023-06-27
Więcej na rp.pl
Zobacz więcej >
2023-06-26
Przełomowe odkrycia i patenty zmieniają świat na lepsze i przynoszą uznanie naukowcom, którzy za nimi stoją. Ale mogą też sprawić, że na konta badaczy trafią pokaźne sumy pieniędzy.
Zobacz więcej >
2023-06-26
Godziny spędzone przez naukowców w laboratoriach to wciąż za mało, by osiągnąć sukces w nauce, opatentować rozwiązania, które przysłużą się jej rozwojowi, a w przypadku medycyny będą ratowały ludzkie życie.
Zobacz więcej >
2023-06-26
Na początku czerwca przeprowadzono kolejny Farmaceutyczny Egzamin Weryfikacyjny. Wzięła w nim udział rekordowa liczba farmaceutów spoza Polski, którzy chcą nabyć uprawnienia do pracy w Polsce. Wśród zdających dominowali farmaceuci z Ukrainy.
Zobacz więcej >
2023-06-23
Nie widać końca odysei grupy polskich pacjentów cierpiących na alfa-mannozydozę. Po tym, jak firma farmaceutyczna zgodnie z planem zakończyła badanie kliniczne, dzięki któremu pacjenci mogli otrzymywać innowacyjną terapię leczniczą, Ministerstwo Zdrowia nie podjęło dalszych konsultacji dotyczących objęcia jej refundacją. Pacjenci oczekują od Ministerstwa Zdrowia rozwiązań, które stanowiłyby dla nich realną pomoc.
Zobacz więcej >
2023-06-23
Politycy prześcigają się w kolejnych obietnicach dotyczących programu bezpłatnych leków dla seniorów. Najpierw prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział w połowie maja podczas dwudniowej konwencji programowej partii obniżenie kryterium wiekowego do 65. roku życia. Niedługo potem potwierdzili to w kolejnych wystąpieniach publicznych minister Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki, z wypowiedzi którego wynikało, że ustawa ma być przyjęta przez rząd najpóźniej do końca czerwca. Pacjentów niepokoją jednak informacje płynące z KPRM, że ustawy, która ma wprowadzić przedmiotowe zmiany, rząd nie przedyskutował na dwóch kolejnych posiedzeniach Rady Ministrów, choć wcześniej było to zapowiadane.
Zobacz więcej >
2023-06-23
Powikłania rozmaitych chorób cywilizacyjnych dotykają zwłaszcza osoby starsze, po 65. roku życia Za pomocą nowoczesnych leków i szczepień można jednak skutecznie z nimi walczyć. Takie wnioski płyną z debaty "Zatrzymać efekt domina Jak nie dopuścić do powikłań chorób cywilizacyjnych", zorganizowanej przez "Puls medycyny" w Centrum Prasowym PAP.
Zobacz więcej >
2023-06-22
Powikłania rozmaitych chorób cywilizacyjnych dotykają zwłaszcza osoby starsze, po 65. roku życia. Za pomocą nowoczesnych leków i szczepień można jednak skutecznie z nimi walczyć. Takie wnioski płyną z debaty „Zatrzymać efekt domina. Jak nie dopuścić do powikłań chorób cywilizacyjnych”, zorganizowanej przez „Puls medycyny” w Centrum Prasowym PAP.
Zobacz więcej >
2023-06-22
Jakie największe wyzwania prawne stoją obecnie przed firmami farmaceutycznymi?
Zobacz więcej >
2023-06-22
Pierwszy polski znak jakości powstał w 1959 r., a pierwszy certyfikat ISO z serii 9000 został nadany w Polsce w 1992r.
Zobacz więcej >
2023-06-21
Lekarka, która za pośrednictwem takich stron jak Pewna Recepta czy Dobra Recepta wypisała nam e-zwolnienia, straciła na rok prawo do udzielania L4 - ustalił DGP.
Zobacz więcej >
2023-06-21
Publikujemy ekspercką propozycję zgłoszoną do konkursu „Zdrowy pomysł - ranking inicjatyw reformatorskich". Poświęcona jest astmie oskrzelowej jako powszechnemu problemowi społecznemu i temu, że jej leczenie jest nieoptymalne, a przy tym generuje poważne obciążenia dla systemu opieki zdrowotnej oraz koszty społeczne.
Zobacz więcej >
2023-06-21
Farmaceuci nie będą już musieli korzystać ze specjalnych kalkulatorów, by wyliczyć ilość leku, jaką może otrzymać pacjent z „recepty rocznej”. Ministerstwo Zdrowia w najnowszej nowelizacji ustawy refundacyjnej odchodzi od tego rozwiązania i zmienia przepisy prawa farmaceutycznego w tym zakresie.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

21.08
2024
NARKOEUROPA
20.08
2024
GIGANT WSPÓŁCZUJE, ALE ODSZKODOWANIA NIE PŁACI
08.08
2024
Zmutowana bakteria już w 16 krajach na świecie. WHO ostrzega przed pandemią
27.05
2024
LIDERZY FARMACJI
27.05
2024
15 NAJWIĘKSZYCH SPRZEDAWCÓW LEKÓW