News
Ilość newsów: 131
2007-04-30
Największy dystrybutor leków wEuropie -grupa Celesio -przejął ponad90 proc. udziałów wnajbardziej znanej niemieckiej aptece internetowej DocMorris.
Zobacz więcej >
2007-04-30
NONSENS. Za ampułkę leku sprowadzonego z zagranicy, za którą pacjentka zapłaciła 3,20 zł, brzeska apteka naliczyła sobie prawie 2 tysiące złotych marży. - To skandal! - uważa opolski NFZ.
Zobacz więcej >
2007-04-27
PRAWO Znowelizowane przepisy dotyczące podatkowego traktowania wydatków na reklamę i reprezentację Wydatki ponoszone na wszelkie uprawnione działania stanowiące reklamę produktów leczniczych stanowią koszt uzyskania przychodów dla celów podatkowych
Zobacz więcej >
2007-04-27
Prawa do znaku popularnego leku uspokajającego należą się w Polsce firmie z Kijowa - orzekł warszawski sąd.
Zobacz więcej >
2007-04-27
Dzięki wprowadzeniu do polskich aptek leków z importu równoległego pacjenci zaoszczędzili 40 mln zł. Jednocześnie Komisja Europejska zaskarżyła niejednoznaczne orzeczenie sądu I instancji w sprawie ograniczania konkurencji przez firmy farmaceutyczne.
Zobacz więcej >
2007-04-27
W Polsce toczy się dyskusja dotycząca cen leków. Z jednej strony padają argumenty, że leki są za drogie, bo części społeczeństwa wciąż nie stać na ich kupowanie. Z drugiej strony, to właśnie do Polski przyjeżdżają obywatele np. Niemiec i zaopatrują się w lekarstwa w polskich aptekach położonych blisko zachodniej granicy. Dziś w tym sporze zabierają głos: Stanisław Piechula, prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej, Tomasz Dzitko, członek zarządu European Association of Euro-Pharmaceutical Companies, przewodniczący Grupy Roboczej ds. Rejestracji EAEPC
Zobacz więcej >
2007-04-27
Trwają prace nad kolejnym projektem nowelizacji prawa farmaceutycznego, w którym zaproponowana jest zmiana do ustawy o cenach. Z rynku znikną mniejsi dystrybutorzy, a kondycja aptek ulegnie pogorszeniu.
Zobacz więcej >
2007-04-27
W jednym z ostatnich projektów nowelizacji ustawy zdrowotnej szczegółowe zmiany polegają na wprowadzeniu trzech rodzajów zakazów. Po pierwsze, dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, jeżeli jej uzyskanie jest uzależnione bezpośrednio lub pośrednio od poziomu obrotu lekami lub wyrobami medycznymi. Po drugie, projekt nowelizacji wprowadza zakaz przyjmowania korzyści majątkowych przez lekarzy i felczerów posiadających umowy z funduszem, mające doprowadzić do zwiększenia poziomu sprzedaży leków podlegających refundacji ze środków publicznych.
Zobacz więcej >
2007-04-27
System kontroli cen dla leków podlegających refundacji Celem unijnej dyrektywy jest zapewnienie wszystkim zainteresowanym podmiotom przejrzystego mechanizmu ustalania cen i włączania produktów leczniczych do systemu krajowego
Zobacz więcej >
2007-04-26
Jak mają pracować e-apteki? Czy tak, jak chce resort zdrowia, który przygotował właśnie projekt rozporządzenia? Właściciele internetowych aptek podejrzewają, że Ministerstwo Zdrowia działa pod dyktando tych, którzy prowadzą tradycyjną sprzedaż leków.
Zobacz więcej >
2007-04-26
Osobną kwestią są ubezpieczenia kosztów leczenia. Tu sytuacja jest złożona, więc osoby ostrożne wykupują pakiet ubezpieczeń kosztówleczenia za granicą, aby mieć możliwość refundacji leczenia i leków.
Zobacz więcej >
2007-04-25
W Parlamencie Europejskim odbędzie się dziś głosowanie nad rozporządzeniem porządkującym zasady wprowadzania na rynek europejski leków terapii zaawansowanej.
Zobacz więcej >
2007-04-24
Europejski Trybunał Sprawiedliwości o znakach towarowych Słowny znak towarowy Celltech, który powstał z połączenia znaków cell i technology, nie ma charakteru opisowego. Brak jest więc przeszkód, by znak zarejestrować. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) oddalił odwołanie Urzędu Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego (OHIM), przyznając rację przedsiębiorcy, któremu Urząd odmówił zarejestrowania słownego znaku Celltech.
Zobacz więcej >
2007-04-23
Piąte miejsce w Europie w spożyciu leków sprzedawanych bez recepty. Trzecie na świecie w łykaniu środków przeciwbólowych. Czy jesteśmy narodem lekomanów? Analitycy twierdzą,że nie
Zobacz więcej >
2007-04-21
Polska jest na piątym miejscu w Europie pod względem spożycia leków sprzedawanych bez recepty. Szczególnie intensywnie łykamy środki przeciwbólowe - w tej konkurencji zajmujemy trzecie miejsce na świecie. - Nie jesteśmy lekożercami - twierdzą analitycy
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI
26.09
2023
KONIEC DUŻYCH SIECI APTECZNYCH
21.09
2023
NOCNE WIZYTY NA KONCIE PACJENTA
20.06
2023
BRANŻA FARMACEUTYCZNA NIE CHCE MAGAZYNOWAĆ LEKÓW
07.06
2023
STADA ZROBI ZAKUPY W POLSKIEJ FARMACJI