News
Ilość newsów: 91
2006-12-29
Nowe prawo farmaceutyczne miało wejść w życie z Nowym Rokiem. Nie ma już na to szans. Kolejny termin to pierwszy kwartał 2007 roku Choć mówi się o jednym prawie farmaceutycznym, nowelizacje dostosowujące przepisy do dyrektyw unijnych są dwie. Pierwsza z nich została jesienią przyjęta przez rząd i teraz pracują nad nią posłowie
Zobacz więcej >
2006-12-29
Jedna apteka na 4000 osób. I to w odległości przynajmniej 3 km. Rząd szykuje gehennę dla pacjentów
Zobacz więcej >
2006-12-29
Pierwszy raz po ośmiu latach minister zdrowia na dużą skalę dopuści do refundacji najnowsze światowe leki. W 2007 roku budżet sfinansuje leki za prawie 10 mld zł. To może być przełomowy rok. Ministerstwo zdrowia obiecuje, że obejmie refundacją ponad setkę różnych form najbardziej nowoczesnych preparatów kardiologicznych, onkologicznych, psychiatrycznych i neurologicznych. W ciągu ostatnich ośmiu lat tylko raz resort zdrowia zdecydował się dopisać do wykazu leków, do których zakupów dopłaca budżet, kilka innowacyjnych preparatów. WPolsce leczy się przede wszystkim generykami, czyli kopiami leków innowacyjnych, których już nie chroni patent.
Zobacz więcej >
2006-12-28
Koncerny farmaceutyczne procesują się z ministrem zdrowia o rejestrację markowych leków odtwórczych. Gdy sprawa trafi do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, mogą wygrać
Zobacz więcej >
2006-12-28
Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy nowelizującej dotychczasową ustawę Prawo farmaceutyczne. Największe zmiany dotykają tych farmaceutów, którzy myślą o założeniu własnej apteki. Ministerstwo Zdrowia wyszło bowiem z założenia, że należy ograniczyć powstawanie nadmiernej ilości nowych aptek i punktów aptecznych
Zobacz więcej >
2006-12-28
Pod koniec 2007 r. zdrożeją leki na receptę. To efekt nowelizacji prawa farmaceutycznego, która wprowadza sztywne" marże na hurtowe i detaliczne ceny leków refundowanych. Producenci i hurtownicy nie będą już mogli dawać aptekom rabatów.
Zobacz więcej >
2006-12-27
Największy koncern farmaceutyczny na świecie będzie sprzedawać, na początek w Wielkiej Brytanii, swoje leki bezpośrednio do aptek. Hurtownicy, także w Polsce, obawiają się, że takie działanie może uderzyć w ich interesy
Zobacz więcej >
2006-12-27
Farmaceuci prześcigają się w obniżaniu cen niektórych leków. Wjednej toruńskiej aptece za ten sam środek leczniczy możemy zapłacić nawet o 15 zł mniej niż w drugiej.
Zobacz więcej >
2006-12-23
Kłopoty pacjentów z preparatami nie wpisanymi na listę leków refundowanych
Zobacz więcej >
2006-12-23
Pod wpływem reklam sięgamy po leki, które obiecują natychmiastową ulgę. Zdaniem lekarzy reklamy nie mówią całej prawdy.
Zobacz więcej >
2006-12-22
Federacja Pacjentów Polskich, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Federacja Konsumentów wezwały Ministerstwo Zdrowia do wycofania projektów nowelizacji dwóch ustaw: o prawie farmaceutycznym
Zobacz więcej >
2006-12-22
Holenderska grupa, właściciel giełdowej spółki Orfe, zapowiada dalszą ekspansję na rynki europejskie. Także polski. Inwestor może jednak mieć w naszym kraju problemy. Powód to zmiany w prawie farmaceutycznym. - Mamy plany zajęcia pierwszej lub drugiej pozycji na polskim rynku hurtowym - mówi „Rz“ Marc van Gelder, prezes Grupy OPG.
Zobacz więcej >
2006-12-22
Rynek suplementów diety w ostatnich latach przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Jednym z największych krajowych graczy w tej branży jest sosnowiecka firma Varia, oferująca swoim klientom dietetyczne produkty spożywcze, wspomagające metabolizm i wzbogacające codzienną dietę w mikroelementy oraz witaminy. Środki te mają duży wpływ na poprawę samopoczucia i zapewniają codzienną porcję radości ze zdrowej kondycji fizycznej i psychicznej.
Zobacz więcej >
2006-12-22
Czy znajdują się chętni na zakupy w internetowej aptece? Jasne, bo nie dość, że są w niej niższe ceny, to jeszcze staramy się oferować o wiele bogatszy wybór leków niż w wielu tradycyjnych punktach
Zobacz więcej >
2006-12-21
Urzędnicy z Ministerstwa Zdrowia wpadli na „genialny“ pomysł. Chcą nam zafundować podwyżkę cen leków o 11 proc.!
Zobacz więcej >
2006-12-20
Wczoraj kurs Biotonu spadł o 7,23 proc., do 2,31 zł, a producenta specjalistycznych lancetów – HTL-Strefy – o 12,73 proc., do 96 zł. Tak giełdowi inwestorzy zareagowali na informacje o nowym leku, który może skutecznie leczyć chorych na cukrzycę
Zobacz więcej >
2006-12-20
Czy przyczyną tragicznej pomyłki z zamianą corhydronu było dopuszczenie do pakowania tego leku niewykwalifikowanych pracowników sezonowych? Wątek ten bada jeleniogórska prokuratura. Jeleniogórscy prokuratorzy, którzy prowadzą śledztwo w sprawie corhydronu, intensywnie badają, czy dostępu do ampułek nie mieli pracownicy sezonowi, zatrudniani co jakiś czas w Jelfie.
Zobacz więcej >
2006-12-20
Jeżeli Europa zakazałaby wprowadzania na rynek leków, które wykorzystują ludzkie komórki embrionalne, to przemysł zareagowałby właściwie i przesunął swoją uwagę na to, co jest dozwolone.
Zobacz więcej >
2006-12-20
Ponad 40 mln zł zaoszczędzili polscy pacjenci w pierwszym roku działania importu równoległego leków
Zobacz więcej >
2006-12-20
jest propozycja zakazująca całkowicie aptekom możliwości reklamowania się. Rządowy projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego, który 23 listopada trafił do Sejmu, a 4 grudnia do Komisji Zdrowia, zawiera zapisy uniemożliwiające aptekom i punktom aptecznym reklamowanie leków refundowanych. Posłowie poszli jednak o krok dalej i chcą zakazać aptekom jakiejkolwiek reklamy.
Zobacz więcej >
2006-12-20
GlaxoSmithKline (GSK) kupił prawa do leku na białaczkę opracowanego przez duńską firmę biotechnologiczną Genmab
Zobacz więcej >
2006-12-20
Z materiałów, do których dotarła "GP", wynika, że Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podczas badań feralnej serii corhydronu dopuścił się wielu zaniedbań. Sprawę bada prokuratura.
Zobacz więcej >
2006-12-19
Od drugiego kwartału przyszłego roku wszelkie reklamy leków będą zakazane. Apteki nie będą mogły organizować promocji typu "leki za grosze". Przedstawiciele handlowi nie będą mieli prawa wręczać aptekarzom i lekarzom prezentów o wartości powyżej 100 zł.
Zobacz więcej >
2006-12-19
Wubiegłym tygodniu Komisja Europejska postawiła Polsce kilkanaście zarzutów dotyczących niewłaściwego wdrażania prawa wspólnotowego. Dotyczą one m.in. ochrony środowiska, prawa farmaceutycznego, telekomunikacyjnego i podatkowego. Jeśli Polska nie przekona Komisji Europejskiej do swoich racji, sprawy trafią do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.
Zobacz więcej >
2006-12-19
Najwięcej mogą zdrożeć mieszkania, w niektórych miastach o ponad 20 proc. Wzrosną ceny energii, tym samym zdrożeje żywność, koszty produkcji i podróży. Nie powinny zdrożeć opłaty bankowe, a potanieją usługi telekomunikacyjne. Choć rząd przy konstruowaniu budżetu na 2007 rok założył, że średnioroczna inflacja wyniesie niecałe 2 proc., to trzeba się przygotować na znacznie większe podwyżki cen i to już nawet od początku nowego roku. Tam jednak, gdzie konkurencja będzie wysoka, ceny usług powinny być na tym samym poziomie co w tym roku lub nawet spadać.
Zobacz więcej >
2006-12-19
Lekarze nie będą mogli przyjmować korzyści majątkowych od firm farmaceutycznych w zamian za przepisywanie pacjentom określonych leków - zakłada projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który we wtorek przyjął rząd. Zgodnie z ustawą lekarzom, felczerom i farmaceutom będzie grozić odpowiedzialność karna za przyjmowanie korzyści od producentów leków.
Zobacz więcej >
2006-12-19
Zgodnie z ustawą lekarzom, felczerom i farmaceutom będzie grozić odpowiedzialność karna za przyjmowanie korzyści od producentów leków.
Zobacz więcej >
2006-12-18
Gedeon Richter Plc. Przedstawicielstwo w Polsce objął patronatem kategorię „lekarz” w tegorocznej edycji konkursu dla najlepiej uczących się i najaktywniejszych społecznie studentów – „Primus Inter Pares”.
Zobacz więcej >
2006-12-18
Dzieci reagują na wiele leków inaczej niż dorośli - dlatego potrzebne są badania kliniczne z ich udziałem. Badaniom klinicznym w pediatrii poświęcona była poniedziałkowa konferencja naukowa w Centrum Zdrowia Dziecka.
Zobacz więcej >
2006-12-16
Prawo konsumenckie Klienci są zachęcani do zakupów reklamami i ulotkami, które wprowadzają ich w błąd w przypadku ceny, rabatów, warunków sprzedaży. Takie praktyki są zakazane przez prawo i coraz częściej karane
Zobacz więcej >
2006-12-15
JERZY MILEWSKI. Pod koniec września został prezesem Polskiego Holdingu Farmaceutycznego SA, papierowego lidera konsolidacji rodzimego przemysłu farmaceutycznego. Pierwszy błąd popełnił od razu, na starcie.
Zobacz więcej >
2006-12-15
Szwajcarski koncern Nestle dokonał wczoraj kolejnego spektakularnego przejęcia. Za 2,5 mld dol. producent żywności kupił od firmy farmaceutycznej Novar-tis jej oddział produkujący odżywki dla ludzi ciężko chorych (m.in. na raka).
Zobacz więcej >
2006-12-15
Podlaski NFZ nie wykorzysta w tym roku 28 mln zł - mówi jego szef Jacek Roleder. W tym są co najmniej trzy miliony przeznaczone na refundację leków, a jeden - na profilaktykę.
Zobacz więcej >
2006-12-15
W opublikowanym 12 grudnia na łamach Gazety Prawnej artykule Przedsiębiorcy docenili Business Centre Club nie została podana wielkość i sposób doboru próby, na jakiej oparte zostało badanie oceniające skuteczność działania organizacji przedsiębiorców.
Zobacz więcej >
2006-12-15
Po zmianach w zarządzie Polskiego Holdingu Farmaceutycznego miał przyjść czas na zmiany w tworzących go spółkach. Na razie skończyło się na zapowiedziach Polfę Tarchomin, która wchodzi (razem z Polfą Warszawa i Polfą Pabianice) w skład Polskiego Holdingu Farmaceutycznego, czeka audyt.
Zobacz więcej >
2006-12-15
Rząd planuje nowelizację prawa farmaceutycznego - poinformował wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Powstają dwa projekty. Pierwszy z nich ma regulować relacje pomiędzy lekarzami a przedstawicielami firm produkujących leki, sprzedaż medykamentów przez Internet i reklamę lekarstw. Drugi jest bardziej kontrowersyjny, bo zakłada ograniczenia powstawania nowych aptek.
Zobacz więcej >
2006-12-15
W ogólnopolskim rankingu najbardziej innowacyjnych firm, pierwsze miejsce w kategorii "Przedsiębiorstwa przemysłu farmaceutycznego" zajął Biowet Puławy sp. z o.o.
Zobacz więcej >
2006-12-14
Notowana na giełdzie Polska Grupa Farmaceutyczna jest dziś największym dystrybutorem leków w Polsce. •' Podobno zaczynał pan od wożenia leków własnym samochodem. Kiedy nastąpił punkt przełomowy? Co przesądziło o osiągnięciu obecnej pozycji rynkowej? To prawda, zaczynaliśmy, rozwożąc leki do aptek dwoma polonezami. W domu urządzone zostało biuro, a na schodach był magazyn. Cały spis leków mieścił się na jednej kartce, a wszystkie apteki chciały kupować Amol. Myślę, że intensywna praca i odwaga w dokonywaniu zmian zadecydowały o późniejszym sukcesie.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

05.02
2024
RESORT ZDROWIA SZUKA KRETA
15.12
2023
Kichnięcie doprowadziło do przerażającego urazu. To pierwszy taki przypadek na świecie
27.11
2023
ZMOWA NA RYNKU LEKÓW RECEPTUROWYCH
22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI
26.09
2023
KONIEC DUŻYCH SIECI APTECZNYCH