News
Ilość newsów: 95
2023-12-29
SEUL, Korea Południowa, 28 grudnia 2023 /PRNewswire/ -- Health On Cloud, innowator w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań medycznych, z przyjemnością informuje o rozszerzeniu ogólnoświatowego zasięgu swojej rewolucyjnej platformy konsultacji medycznych CURISALL, w połączeniu z platformą edukacji medycznej MEDTIS. W 2024 roku zasięgiem mają zostać objęte Kazachstan, Kolumbia i kilka innych krajów Ameryki Łacińskiej. Jest to strategiczne posunięcie firmy, które podkreśla jej zaangażowanie w wykorzystanie technologii metawersum do świadczenia zdalnych usług medycznych i edukacyjnych.
Zobacz więcej >
2023-12-29
Czterech na pięciu mieszkańców Polski w niedawnym sondażu IBRIS negatywnie oceniło krajowy system ochrony zdrowia. Fatalne oceny opieki zdrowotnej ze strony Polaków przyniosło też międzynarodowe Globalne Badanie Nastrojów Społecznych IRIS. A obiektywne wskaźniki wydolności opieki zdrowotnej w naszym kraju poprawiają się. Dlaczego jest tak źle, skoro jest coraz lepiej?
Zobacz więcej >
2023-12-29
Wszystkie ośrodki lecznicze realizujące program pilotażowy kompleksowej opieki nad pacjentami z otyłością olbrzymią chcą kontynuować KOS-BAR. Widzą jednak potrzebę zmian, zwłaszcza w obszarze sprawozdawczości i systemu informatycznego ? wynika " zankiety przeprowadzonej przez Uczelnię Łazarskiego.
Zobacz więcej >
2023-12-28
Naczelna Izba Lekarska jest zadowolona z decyzji Urzędu Ochrony Danych Osobowych w sprawie byłego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W piątek przed świętami UODO nałożył na niego 100 tys. zł kary za bezprawne ujawnienie wrażliwych danych lekarza z Poznania. Karę zapłaci MZ, a nie Niedzielski.
Zobacz więcej >
2023-12-28
Medtech kusił dotychczas potencjalnych partnerów urządzeniem do szybkiej diagnostyki chorób zakaźnych. Dzięki wielomilionowemu grantowi chce pomóc leczyć nowotwory.
Zobacz więcej >
2023-12-28
Od nowego roku nie będzie już możliwe zarabianie bez ograniczeń na medykamentach przygotowywanych w aptece.
Zobacz więcej >
2023-12-28
Życzenie zdrowia jest jednym z najczęściej składanych - nie tylko w święta. A dla więcej niż co czwartej rodziny w Polsce koszty opieki zdrowotnej są dużym obciążeniem.
Zobacz więcej >
2023-12-27
Największe problemy i wyzwania polskiego szpitalnictwa w 2023 r.; zmiany systemowe i terapeutyczne w okulistyce; szczepienia przeciw HPV; rok 2023 w onkologii, diagnostyka genetyczna i nowoczesne terapie genowe; największe przełomy w leczeniu cukrzycy w Polsce - to tematy konferencji „Podsumowanie roku 2023” zorganizowanej przez Puls Medycyny 20 grudnia 2023 r.
Zobacz więcej >
2023-12-27
Sztuczna inteligencja pomoże nam w promowaniu szczepień ochronnych? Pytanie nie brzmi „czy", ale - jak to zrobić, by algorytmy zaczęły działać na korzyść profilaktyki zdrowotnej, a nie służyły do jej osłabiania.
Zobacz więcej >
2023-12-27
Palenie tytoniu, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze i epidemia nadwagi i otyłości ? to główne czynniki ryzyka chorób, o których w ogromnym stopniu decydują codzienne wybory zdrowotne, czy też antyzdrowotne, Polaków. Jak je zmieniać i czy to w ogóle jest możliwe, zastanawiali się eksperci podczas X Kongresu Zdrowia Publiczneg
Zobacz więcej >
2023-12-27
Pacjenci są i muszą być wspólodpowiedziaIni za swój stan zdrowia, ale jest szczególna grupa, gdzie ta zasada nie do końca działa. To osoby z chorobami rzadkimi, uwarunkowanymi genetycznie. Rzadkimi, choć - jak podkreśla ją eksperci - wcale nic należącymi do rzadkości.
Zobacz więcej >
2023-12-27
Hematotmkologia to część medycyny, która rozwija się niezwykle dynamicznie, - Ostanie 5 lat przyniosło wiele nowych, nowoczesnych, przełomowych leków. Przeskoczyliśmy do nowej epoki.
Zobacz więcej >
2023-12-27
Starzenie się pracowników medycznych, odchodzenie z zawodu i migracje, zarówno w ramach Europy, jak i poza Europę - to główne przyczyny kryzysu kadrowego, jaki dotyka europejski region WHO - przekonywała dr Nino Berdzuli, dyrektor Biura Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce.
Zobacz więcej >
2023-12-27
WHO pracuje nad zmianami w międzynarodowych regulacjach dotyczących zdrowia. Czy to oznacza, że Światowa Organizacja Zdrowia chce stać się Światowym Ministerstwem Zdrowia, co ograniczy suwerenność krajów członkowskich?
Zobacz więcej >
2023-12-22
Działania firm farmaceutycznych mają istotny wpływ na politykę prozdrowotną. W kierunkowaniu rozwoju tych przedsiębiorstw coraz bardziej liczy się głos pacjentów świadomie i odpowiedzialnie podchodzących do leczenia, któremu się poddają.
Zobacz więcej >
2023-12-22
Według ogólnopolskich badań ECAP prof. Bolesława $amolińskiego w Polsce są 4 miliony osób cierpiących na astmę. Prawie 70 proc. potencjalnych pacjentów nie wie o tym, że ma taką chorobę.
Zobacz więcej >
2023-12-22
Przepisy wymagają raportowania operacji robotycznych do odpowiedniego rejestru, tyle że Narodowy Fundusz Zdrowia go nie stworzył. Eksperci podkreślają, że skoro przybywa nowoczesnej aparatury w szpitalach, to powinniśmy zacząć oceniać efekty jej stosowania.
Zobacz więcej >
2023-12-22
Hematoonkologia, nazywana lokomotywą postępu, jeśli chodzi o nowe leki, zasługuje obecnie na bardziej adekwatne określenie ? pędzącego pociągu. Skoro już do niego wsiedliśmy, musimy otworzyć się na nowe leki w coraz to nowszych wskazaniach ? mówiła prof. Ewa Lech-Marańda.
Zobacz więcej >
2023-12-21
W ulicznej sondzie zaprezentowanej uczestnikom sesji zorganizowanej w ramach XIX Forum Rynku Zdrowia na pytanie, co to jest pacjentocentryzm, padały np. takie odpowiedzi: "to sztuczny pacjent", "pacjent, który ma dużo pretensji". O tym, jak rozumieć to pojęcie, mówili zaproszeni eksperci.
Zobacz więcej >
2023-12-21
Brakuje nam instytucji, która wyznaczałaby długoterminowe standardy, do których chcielibyśmy dojść. Gdzieś pomiędzy MZ, ABM, AOTMIT i NFZ brakuje sprzężenia wszystkiego w jeden mocny system oparty na value based healthcare uważa Wiktor Janicki, prezes firmy Astrazeneca Polska.
Zobacz więcej >
2023-12-21
"Wynalazek Karikó i Weissmana ma charakter uniwersalny, dzięki czemu może znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Mimo że na razie są dopuszczone do użytku tylko szczepionki przeciwko COVID-19, które wykorzystują technologię mRNA, to obecnie toczy się kilkaset badań klinicznych na różnych etapach również w innych obszarach. Można się więc spodziewać, że niebawem pojawią się kolejne farmaceutyki oparte na mRNA" mówi prof. Jacek Jemielity.
Zobacz więcej >
2023-12-21
Polski system ochrony zdrowia chce odważnie sięgać po szeroko rozumiane innowacje. Jak zatem implementować je sprawnie, bez straty na jakości i bezpieczeństwie realizowanych świadczeń? Między innymi o tym dyskutowano podczas debaty "Innowacje w ochronie zdrowia".
Zobacz więcej >
2023-12-21
Mimo rewolucji w leczeniu cukrzycy, eksperci szacują, że do 2045 r. na świecie odnotujemy blisko 50-procentowy wzrost jej zachorowań. "A te prognozy wydają się i tak niedoszacowane. Niestety, fakt, że możemy coraz skuteczniej leczyć chorych, nie wpływa na wyhamowanie samej epidemii tej choroby. Do tego potrzeba edukacji, skuteczniejszego wychwytywania samego schorzenia i zachęcania Polaków do modyfikacji stylu życia" komentuje prof. Irina Kowalska, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.
Zobacz więcej >
2023-12-21
Pierwsza kara finansowa dla firm sprzedających recepty - rzecznik praw pacjenta uznał, że naruszone zostały zbiorowe prawa pacjenta. Właściciel portalu, mimo ostrzeżeń, nadal nimi handlował.
Zobacz więcej >
2023-12-21
Tegoroczne XIX Forum Rynku Zdrowia, odbywające się ledwie dwa dni po wyborach parlamentarnych, było okazją do przedstawienia rekomendacji dla nowego ministra zdrowia. Uczynili tak również uczestnicy sesji "Bezpieczeństwo lekowe".
Zobacz więcej >
2023-12-20
Ustąpienie lub istotne złagodzenie objawów choroby oraz postawienie pacjenta “na nogi” to definicja remisji choroby i jednocześnie cel leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów. Na tę chorobę cierpi w Polsce blisko 300 tysięcy pacjentów. O co powinni zadbać, aby osiągnąć remisję i wrócić do zdrowia, wyjaśnia kampania „Dopełnij obraz” organizowana przez Stowarzyszenie 3 majmy się Razem oraz firmę AbbVie.
Zobacz więcej >
2023-12-20
Przeciw grypie zaszczepiło się ponad trzy razy więcej osób niż przeciw COVID-19
Zobacz więcej >
2023-12-19
Trudno planować kampanie marketingowe bez wytycznych organu nadzoru.
Zobacz więcej >
2023-12-19
Według danych Ministerstwa Zdrowia na początku miesiąca notowano każdego dnia ok. 3 tys. zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Tak było m.in. 8 grudnia, kiedy to zanotowano 2996 przypadków (w tym 872 stanowiły ponowne zakażenia). Najczęściej COVID-19 atakował w województwach: mazowieckim, śląskim, lubelskim i wielkopolskim.
Zobacz więcej >
2023-12-19
Szpitale są winne NFZ 371 mln zł, które otrzymały awansem w trakcie pandemii. Jeśli nie przyjmą większej liczby pacjentów, będą musiały je oddać. Niektóre mają termin do końca tego roku.
Zobacz więcej >
2023-12-18
Leczenie przewlekłych ran to trudny, długotrwały, często kosztowny proces, nie zaroszę zwieńczony sukcesem. Jak przyspieszyć gojenie? C0 MOŻE WSPOMÓC TERAPIĘ? JEST WIELE DOWODÓW NA TO, ŻE POMOCNA JEST MAGNETOLEDOTERAPIA połączenie terapeutycznego działania połci magnetycznego i światła LED.
Zobacz więcej >
2023-12-18
W przypadku osób, u których doszło do zaawansowanych zmian związanych z SMA, nie ma możliwości odzyskania wszystkiego, co choroba zabrała. Jednak LECZENIE ZATRZYMUJE POSTĘP CHOROBY I PRZYNOSI STOPNIOWĄ POPRAWĘ. DLA CORAZ WIĘKSZEJ GRUPY CHORYCH TA POPRAWA PRZEKŁADA SIĘ NA CORAZ LEPSZE MOŻLIWOŚCI CODZIENNEGO FUNKCJONOWANIA MÓWI PROF. ANNA KOSTERA-PRUSZCZYK, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii UCK WUM.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

05.02
2024
RESORT ZDROWIA SZUKA KRETA
15.12
2023
Kichnięcie doprowadziło do przerażającego urazu. To pierwszy taki przypadek na świecie
27.11
2023
ZMOWA NA RYNKU LEKÓW RECEPTUROWYCH
22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI
26.09
2023
KONIEC DUŻYCH SIECI APTECZNYCH