News
Ilość newsów: 198
2019-03-29
SpectrumCannabis z grupy kanadyjskiego giganta Canopy Growth chce zarejestrować kolejny typ suszu konopnego. Wielkość i wartość dostaw rośnie.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Według informacji Ministerstwa Zdrowia zobowiązania ogółem Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej za III kwartał 2018 r. osiągnęły najwyższy w historii poziom - ponad 12,6 miliarda złotych.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Biotechnologiczna spółka do końca roku ma rozdzielić działalność usługową i innowacyjną. Podpisała też umowę w sprawie największej dotacji w historii.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Sąd w San Francisco nakazał niemieckiemu koncernowi Bayer wypłatę 80,3 mln dolarów odszkodowania mężczyźnie, u którego kontakt z herbicydem na bazie glifosatu był istotnym czynnikiem powodującym zachorowanie na raka węzłów chłonnych. To już kolejna sądowa porażka w USA tego niemieckiego giganta farmaceutyczno-agrochemicznego w związku z glifosatem.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Aspekty prawne komunikacji produktowej dotyczącej probiotyków nastręczają branży spożywczej sporo problemów. Wątpliwości dotyczą tego, czy możliwe jest oznakowanie, prezentacja i reklama środka spożywczego za pomocą terminu „probiotyk” lub sformułowania „zawiera probiotyk”.
Zobacz więcej >
2019-03-29
To najbardziej kontrowersyjne novum znowelizowanych przepisów tzw. ustawy zdrowotnej, wprowadzających rewolucyjne zasady kontrolowania palcówek medycznych przez NFZ.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Rozmowa z prof. Jarosławem Pinkasem, Głównym Inspektorem Sanitarnym.
Zobacz więcej >
2019-03-29
Spółka złożyła właśnie do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wniosek o rejestrację kolejnej odmiany suszu, zawierającego 10% THC i 9% CBD. Na przełomie czerwca i lipca br. Spectrum Cannabis planuje złożyć wniosek o rejestrację kolejnej odmiany suszu, o mniejszym stężeniu THC oraz konopi medycznych w postaci olejku.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Za trzy miesiące Narodowy Fundusz Zdrowia zacznie kontrolować na nowych, bardziej rygorystycznych zasadach. Poszerzony zostanie zakres kontroli i kompetencje kontrolerów.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Przez media i fora internetowe przetoczyła się fala notatek siejących zamęt szczególnie wśród rodziców małych dzieci. Całą sytuację można określić mianem sztucznej sensacji i burzy w szklance wody. Wszystko za sprawą komunikatu wstrzymującego w obrocie wszystkie serie leków zawierających fenspiryd.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Brak precyzyjnych rozwiązań prawnych i kryteriów klasyfikacyjnych sprawia, że o statusie tzw. produktów z pogranicza decyduje sam producent lub podmiot wprowadzający je na rynek. Od tej decyzji zależą dalsze uregulowania związane z ich rejestracją lub notyfikacją oraz możliwościami reklamowania.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Ustawa dotycząca kontroli prowadzonych przez NFZ została przyjęta przez Senat bez poprawek, o które wnioskował lekarski samorząd. Jego zdaniem w obecnym kształcie umożliwia ona podwójne karanie osób wystawiających recepty. Resort zdrowia zapowiedział, że kwestia ta zostanie doprecyzowana w kolejnej nowelizacji.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Choć unijne rozporządzenie w sprawie ochrony danych osobowych obowiązuje już dziewięć miesięcy, jego stosowanie nadal sprawia problemy placówkom medycznym.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Specjaliści podkreślają, że chorym na szpiczaka plazmocytowego w Polsce brakuje dostępu m.in. do inhibitora proteasomu nowej generacji — karfilzomibu.
Zobacz więcej >
2019-03-28
W listopadzie ub.r. w krakowskim centrum handlowym Galeria Bronowice otwarto pierwszy gabinet lekarski przy aptece. Takie walk-in clinics sq bardzo popularne w USA i krajach Zachodu. Czy to ma sens u nas?
Zobacz więcej >
2019-03-28
Mogłoby się wydawać, że to historia wielkiej naiwności. Nic bardziej mylnego. To wszystko naprawdę zostało przez rząd zapowiedziane, a nawet zapisane w państwowych dokumentach. Tymczasem od trzech lat prelegenci Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach powtarzają dokładnie to samo, bo nic się nie zmienia.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Od tego roku wszystkie recepty, także papierowe, wymagają otaksowania w formie elektronicznej.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Wciąż kwalifikujemy chorych na SM do programów lekowych według kryteriów z 2010 r. Tymczasem zostały one zmienione w 2017 r. i różnią się między sobą. Jeśli więc, zgodnie z wiedzą medyczną, stwierdzamy u chorego stwardnienie rozsiane, a obowiązujące kryteria nie pozwalają nam go leczyć, rodzi się konflikt etyczny - mówił podczas debaty prof. Radosław Kaźmierski, konsultant w dziedzinie neurologii województwa wielkopolskiego.
Zobacz więcej >
2019-03-28
Specjaliści z działającego przy Uniwersytecie Warszawskim zespołu Warsaw Genomics przekonują, że badania genetyczne mogą przynieść znaczne korzyści nie tylko całemu społeczeństwu, ale także gospodarce. W przygotowanym we współpracy z Deloitte raporcie pt. „Recepta w genach. Korzyści gospodarcze z przesiewowych badań genetycznych jako elementu profilaktyki nowotworowej” szacują, że powszechna profilaktyka w latach 2016-2035 pozwoliłaby uniknąć straty PKB rzędu 90,4 mld zł.
Zobacz więcej >
2019-03-27
Biotechnologiczna spółka ma zgodę na rozpoczęcie w USA pierwszej fazy badań klinicznych nowej cząsteczki, która ma leczyć ostrą białaczkę szpikową.
Zobacz więcej >
2019-03-27
To, że część analiz laboratoryjnych, które w Polsce są zwolnione z VAT, jest świadczona przez firmę z innego kraju Unii Europejskiej, nie przekreśla prawa do preferencji. W sprawie chodziło o zwolnienie z VAT dla usług medycznych.
Zobacz więcej >
2019-03-27
Resort zdrowia chce odbiurokratyzować pracę medyków i wydłuża okres ważności recept.
Zobacz więcej >
2019-03-27
Europejska Agencja Leków wykryła nieprawidłowości podczas produkcji antywirusowej szczepionki doustnej dla dzieci - Rotarix.
Zobacz więcej >
2019-03-27
Postulaty pacjentów popiera krajowa konsultant w dziedzinie dermatologii i wenerologii, prof. Joanna Narbutt, która podkreśla, że roczny czas trwania programu nie wpisuje się w ramy współczesnego leczenia łuszczycy.
Zobacz więcej >
2019-03-27
W Polsce chorzy na Zapalenie Błony Naczyniowej Oka wciąż bezskutecznie czekają na refundację leku pozwalającego uchronić ich przed całkowitą i nieodwracalną utratą wzroku - alarmują eksperci.
Zobacz więcej >
2019-03-27
National Health Service (NHS) z sukcesem zakończyła projekt pilotażowy mający na celu zrekrutowanie 25 specjalistów medycyny rodzinnej do pracy w ośrodkach NHS w Lincolnshire. Rusza właśnie kolejna faza projektu, w ramach której do pracy w praktykach NHS zlokalizowanych w środkowej Anglii zrekrutowanych ma zostać dodatkowych stu specjalistów z Unii Europejskiej.
Zobacz więcej >
2019-03-26
Określenie dokładnej liczby wyrobów medycznych stosowanych w Polsce nie jest łatwe. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych podaje, że mieści się ona w przedziale 350-500 tysięcy. Sporym wyzwaniem jest też wyliczenie wartości tego rynku w naszym kraju i publicznych wydatków na nielekowe technologie medyczne. Skąd tyle niewiadomych?
Zobacz więcej >
2019-03-26
Monitoring pomieszczeń ogólnodostępnych - dopuszczalny; zakazany w gabinetach i salach chorych, ale z wyjątkami. Kwestia kamer w końcu została uregulowana.
Zobacz więcej >
2019-03-26
Koszty wyżywienia lekarzy uczestniczących w konferencjach opłaconych przez spółkę ponad limity ustawowe są dla nich przychodem, podobnie jak opłaty wstępne na te konferencje - potwierdził NSA.
Zobacz więcej >
2019-03-26
Jednym z obiecujących systemów są dendrymery, któremu poświęcony jest projekt NCN OPUS „Dendrymery jako platforma do projektowania biologicznie czynnych nośników”, kierowany przez dr hab. inż. Barbarę Jachimską z Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk (IKiFPPAN).
Zobacz więcej >
2019-03-26
GSK, jeden z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym, ogłosił plan uruchomienia kolejnej inwestycji w Polsce - GSK Finance Hub.
Zobacz więcej >
2019-03-26
Program polityki zdrowotnej ministra zdrowia pn. „Leczenie antyretrowirusowe osób żyjących z wirusem HIV w Polsce na lata 2017-2021” jest sukcesem. Wstępne analizy pokazują, że dzięki jego realizacji u około 90% osób żyjących z HIV, leczonych antyretrowirusowo, udało się uzyskać spadek wiremii HIV poniżej progu wykrywalności - mówi Rynkowi Zdrowia prof. BRYGIDA KNYSZ, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Zobacz więcej >
1 2 3 5
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

30.08
2022
WITAMINA D NIE DZIAŁA?
12.08
2022
Nowy wirus w Chinach wywoła kolejną pandemię? Badacze zwracają uwagę na coś zupełnie innego
27.07
2022
ŚMIERĆ PREZESA
07.07
2022
Myrkl – pierwsza na świecie tabletka na kaca. Można ją kupić, ale budzi sporo kontrowersji
01.06
2022
NIK o rejestracji i zmianach porejestracyjnych produktów leczniczych