News
Ilość newsów: 91
2007-07-31
Polski producent insuliny liczy, że dzięki zmianie przepisów szybko przejmie większość krajowego rynku. Zniechęcone prawem koncerny ograniczają inwestycje w Polsce.
Zobacz więcej >
2007-07-30
Firma kryjąca się za kampanią "antykoncepcja light" nadal bezkarnie oszukuje kobiety. Można je dostać jedynie na receptę. Oznacza to, że reklama "antykoncepcja light", która bezpośrednio wskazuje na "nowoczesne pigułki hormonalne", jest niezgodna z prawem farmaceutycznym i powinna być zabroniona. Przepisy zakazują bowiem reklamy leków wydawanych na receptę. Główny inspektor farmaceutyczny poinformował nas, że jeśli informacja o lekach antykoncepcyjnych zawierających drospirenon dotrze do inspekcji, zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.
Zobacz więcej >
2007-07-30
Ciężkie czasy dla producentów leków zmuszają ich do zaciskania pasa. Branża zmaga się bowiem z konkurencją tańszych leków generycznych i brakiem nowych specyfików. Dwa wielkie koncerny farmaceutyczne przedstawiły przy okazji publikacji wyników za II kwartał plany redukcji zatrudnienia.
Zobacz więcej >
2007-07-30
Leki na nadciśnienie pod nazwą Tarka produkuje koncern farmaceutyczny Abbott. Znak towarowy słowny "Tarka" jest zastrzeżony na rzecz jego niemieckiej spółki Abbott GmbH z Wiesbaden. I to Abbott GmbH sprzeciwiła się rejestracji znaku "Arka" na rzecz TVP. TVP zastrzegła swoją markę nie tylko dla produkcji telewizyjnych, ale też m.in. farmaceutyków. Abbott uważa, że klient łatwo może pomylić znaki.
Zobacz więcej >
2007-07-30
Model DD. Sprzedaż bezpośrednią leków do aptek wprowadził w Wielkiej Brytanii Pfizer. W jego ślady poszedł koncern AstraZeneca. To tylko zaraźliwa moda czy może początek trwałej tendencji? Przed rynkiem farmaceutycznym otworzył się kilkuletni okres wygasania ochrony patentowej leków chemicznych, wprowadzonych po raz pierwszy 10 - 15 lat temu. Tylko w USA w minionym roku prawa wyłączności produkcji straciły farmaceutyki, których roczna sprzedaż przysparzała ich jedynym producentom 23 mld dolarów. Są one zastępowane tańszymi lekami odtwórczymi (generykami), co szybko prowadzi do erozji cen. A ponieważ sporadycznie obecnie pojawiają się nowe leki oryginalne, zaś konkurencją stają się firmy produkujące leki biotechnologiczne, stare koncerny farmaceutyczne zaczynają chudnąć.
Zobacz więcej >
2007-07-30
Pomysł białostockiego Cefarmu na sprzedaż leków przez swój sklep internetowy okazał się strzałem w dziesiątkę. Firma, zajmująca się dystrybucją różnego rodzaju farmaceutyków i artykułów medycznych, zaczęła teraz sama kupować w sieci leki na specjalnych aukcjach! Działający od stycznia Cefarm24.pl z miesiąca na miesiąc uzyskiwał dwucyfrowy przyrost sprzedaży.
Zobacz więcej >
2007-07-30
Coraz częściej organy podatkowe zgadzają się na zaliczenie do kosztów wydatków na usługi gastronomiczne. Najnowsze przykłady to poczęstunek w trakcie gali transmitowanej przez telewizję oraz na kongresie farmaceutycznym Nie jest to reprezentacja, można więc wrzucić wydatki w koszty -potwierdziłaIzba Skarbowa wWarszawie winterpretacjach z 12 czerwca br. (1401/BP-II/4210-20/07/JM) oraz z 15 czerwca br. (1401/BP-II/4210-30/07/JM). Nie wszystkie usługi wypadły z kosztów
Zobacz więcej >
2007-07-30
Nowy proces wytoczony przez władze Nigerii amerykańskiemu koncernowi farmaceutycznemu Pfizer zacznie się 29 października - ogłoszono w Abudży. Państwo nigeryjskie domaga się 826,4 mld naira (6,5 mld dolarów) za prowadzenie w 1996 r. bez zezwolenia prób z nowym lekiem na dzieciach w stanie Kano
Zobacz więcej >
2007-07-27
Spółka, należąca do Polskiego Holdingu Farmaceutycznego, wyznaczyła sobie trzy cele. Pierwszy z nich to intensyfikacja sprzedaży.
Zobacz więcej >
2007-07-27
Dwa lata trwała walka TVP o markę "Pegaz". Starsi zapewne pamiętają ten program kulturalny. Koncern Hoffmann-La Roche nie czepia się "Pegaza" jako programu. Chce jedynie, aby znak towarowy "Pegaz" został unieważniony dla farmaceutyków. Bo w tej klasie towarów i usług zarejestrowała go telewizja. La Roche produkuje specyfik "Pegasys", lek na żółtaczkę, i nie chciałby, żeby je mylono.
Zobacz więcej >
2007-07-27
Cefarm Białystok, państwowy dystrybutor farmaceutyków, wprowadził system aukcji elektronicznych na zakup leków - dowiedziała się „Rz“. To pierwsze tego typu rozwiązanie wbranży Jak działa system, dzięki któremu spółka zyskała możliwość jednoczesnego negocjowania cen z wieloma dostawcami? Podobnie jak popularne Allegro czy eBay. - Przedmiotem pojedynczej aukcji są dane kategorie leków określonego producenta, np. Roche czy Merck. Ich dostawcy, firmy zajmujące się tzw. przedhurtem, czyli sprzedażą farmaceutyków innym hurtowniom, po automatycznym zaproszeniu składają oferty
Zobacz więcej >
2007-07-27
Firmy farmaceutyczne lubią mówić, że ich najdroższe produkty są warte wysokich cen. Ostatnio jedna z nich poszła dalej, oferując zwrot pieniędzy w przypadku, kiedy lek nie zadziała. W ten sposób przemysł farmaceutyczny zbliża się do działania na zasadzie "płać za wyniki", zgodnie z którą cenę ustala się na podstawie skuteczności środka. przełomowa propozycja oraz mniej radykalne eksperymenty cenowe w Wielkiej Brytanii i poza nią sygnalizują gotowość przemysłu farmaceutycznego do działania na zasadzie "płać za wyniki", zgodnie z którą cenę ustala się na podstawie skuteczności środka i można ją podwyższać lub obniżać w miarę jak pojawiają się nowe wyniki. Johnson & Johnson zaproponował, aby brytyjski system opieki zdrowotnej płacił za lek na nowotwory Velcade, ale w tylko w przypadku pacjentów, którym lek pomógł, co może kosztować nawet 48 tys. dolarów za pacjenta. Firma zwróci pieniądze wydane na leczenie osób, u których nowotwory nie zmniejszą się wystarczająco po przeprowadzeniu próbnego leczenia.
Zobacz więcej >
2007-07-26
Zakaz pracy w sklepach w 12 najważniejszych świąt w roku. Kara więzienia dla lekarzy łapówkarzy. To owoce środowego posiedzenia Senatu. - Polska jest krajem, w którym rzeczywisty czas pracy jest najdłuższy wEuropie i chyba drugi - po Japonii - na świecie. Czasu na wypoczynek jest rzeczywiście bardzo niewiele - przekonywała w trakcie debaty wwyższej izbie parlamentu senator Ewa Tomaszewska z PiS.
Zobacz więcej >
2007-07-26
Rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 29 czerwca 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba wykwalifikowana odpowiedzialna
Zobacz więcej >
2007-07-25
Leki Raphacholin, tussipect i kilkadziesiąt innych preparatów ziołowych za parę lat zniknie z aptek, bo nie odpowiadają unijnej definicji. Uratować może je tylko Komisja Europejska
Zobacz więcej >
2007-07-25
PRAWO FARMACEUTYCZNE * rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wysokości opłat za przedłużenie pozwolenia obejmującego uzupełnienie i doprowadzenie dokumentacji produktu leczniczego do zgodności z wymaganiami prawa farmaceutycznego (DzU nr 133, poz. 932)
Zobacz więcej >
2007-07-24
Wartość rynku farmaceutycznego przekroczy w tym roku 20 mld zł. Gdyby rząd porozumiał się z lekarzami, przychody aptek i hurtowni byłyby większe
Zobacz więcej >
2007-07-23
Od lat firmy farmaceutyczne narzekają na niejasny i niezgodny z prawem unijnym system tworzenia list leków refundowanych. Nadszedł czas na stanowcze "nie". Producenci leków innowacyjnych (czyli oryginalnych) poprosili o pomoc Europejską Federację Firm Farmaceutycznych, która na polski system refundacyjny złożyła skargę do Komisji Europejskiej (KE). Komisja dostrzegła jej zasadność i domaga się od naszego rządu wyjaśnień. Ma czas na odpowiedź do końca lipca Jednak przedstawiciele branży nie liczą na cud. Raczej spodziewają się finału konfliktu w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości (ETS).
Zobacz więcej >
2007-07-23
W Polsce jest już ok. 13 tys. aptek, to tyle, ile miało być na koniec roku. Placówek wciąż przybywa, bo przedsiębiorcy chcą zdążyć przed wejściem przepisów ograniczających otwieranie nowych aptek
Zobacz więcej >
2007-07-23
Hurtownia farmaceutyczna wypłacająca aptekarzom prowizję z tytułu wyboru jej jako dostawcy danego typu leków może zaliczyć ten wydatek do kosztów uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych. Tak orzekł NSA wWarszawie 4 kwietnia br. (II FSK 490/06).
Zobacz więcej >
2007-07-20
Senacka komisja zdrowia zaakceptowała wczoraj ustawę, której boją się aptekarze, producenci i hurtownicy leków.
Zobacz więcej >
2007-07-17
Przez internet można sprzedawać leki bez recepty - z radością oświadczyło Ministerstwo Zdrowia. Aptekarze zacierali ręce na myśl o zyskach, które przyniesie handel np. popularną aspiryną w sieci. Okazało się, że pomysł jest dobry, gorzej z jego wykonaniem. Do znowelizowanej ustawy... nie ma rozporządzeń. Prawo jest, a jakby go nie było. Jak więc radzą sobie łódzcy farmaceuci i ich klienci internauci?
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

05.02
2024
RESORT ZDROWIA SZUKA KRETA
15.12
2023
Kichnięcie doprowadziło do przerażającego urazu. To pierwszy taki przypadek na świecie
27.11
2023
ZMOWA NA RYNKU LEKÓW RECEPTUROWYCH
22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI
26.09
2023
KONIEC DUŻYCH SIECI APTECZNYCH