News
Ilość newsów: 97
2007-05-31
Omijajmy apteki nieprzyjazne kobietom - nawołuje Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, apelując o zgłaszanie sygnałów, że gdzieś odmówiono sprzedaży środków antykoncepcyjnych.
Zobacz więcej >
2007-05-30
Ograniczenia prawne w sektorze farmaceutycznym nie mogą niszczyć mechanizmów rynkowych. Dobrem nadrzędnym musi być pacjent, czyli niskie ceny leków i ich dostępność, zwłaszcza leków innowacyjnych. Potrzeba też takiego systemu leków refundowanych, by na liście znajdowały się leki skuteczne, a nie najtańsze. Takich wskazówek udzielili regulatorom rynku eksperci branży farmaceutycznej na zorganizowanej przez Media Trend konferencji "Rozwój rynku leków w Polsce - regulacje czy mechanizmy rynkowe?".
Zobacz więcej >
2007-05-30
Prezes organizacji skupiającej hurtownie uważa, że zmiany zasad handlu refundowanymi lekami nie zlikwidują rynkowych patologii.
Zobacz więcej >
2007-05-30
W Polsce się nie tworzy nowych leków Rynek farmaceutyczny w Polsce jest raczej rozdrobniony. Dominuje na nim produkcja leków generycznych, które stanowią ponad 60 proc. rynku. Stefan Bogusławski, dyrektor generalny IMS Health Poland
Zobacz więcej >
2007-05-30
Producenci leków innowacyjnych i odtwórczych przerzucają się argumentami o zaletach ich preparatów. Chodzi o zysk. Ostatnia zmiana na liście leków refundowanych weszła w życie 1 marca 2007 r. Od tego dnia państwo współ-finansuje medykamenty z udziałem 12 nowych cząsteczek. Następna, dość nieokreślona w czasie korekta, ma zaowocować dodaniem do listy refundacyjnej kolejnych 19 innowacyjnych cząsteczek. Zdaniem Związku Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych Infarma - to wciąż za mało.
Zobacz więcej >
2007-05-30
Wzrostowi sprzedaży leków towarzyszy obniżanie marż Wolumen obrotów zezwala głównym graczom rynku hurtowego farmaceutyków osiągać przyzwoite wyniki. Sytuacja mniejszych hurtowni jest trudna.
Zobacz więcej >
2007-05-30
Parlament sprzedaż medykamentów przez internet obwarował licznymi obostrzeniami
Zobacz więcej >
2007-05-30
Polski rynek leków dla szpitali wymaga od firm farmaceutycznych dynamizmu i kreatywności. Choć długi szpitali liczy się w miliardach złotych, sprzedaż leków dla szpitali rośnie. Są dostawcy, którzy wyspecjalizowali się w kontaktach z placówkami lecznictwa zamkniętego i opracowali kompleksowe programy współpracy z nimi. Skuteczne, bo firmy te osiągają rentowność.
Zobacz więcej >
2007-05-30
Zasady i ograniczenia reklamy leków wydawanych na receptę budzą kontrowersje i są przedmiotem dyskusji na temat granic tej reklamy.
Zobacz więcej >
2007-05-30
W ciągu zaledwie pięciu miesięcy br. Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął 56 decyzji o wstrzymaniu reklam - w całym roku 2006 było to 65 decyzji. Na cenzurowanym znaleźli się m.in. top reklamodawcy z rynku farmaceutycznego.
Zobacz więcej >
2007-05-29
Inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli weszli do 21 firm i instytucji z branży farmaceutycznej
Zobacz więcej >
2007-05-28
PiS nie chce w Polsce leku likwidującego miesiączkę Amerykańska firma farmaceutyczna rozważa wprowadzenie na polski rynek pigułki antykoncepcyjnej, która eliminuje okres. -To pomysł rodem z horroru -mówi Jolanta Szczypińska (PiS). Pigułka antykoncepcyjna o nazwie Lybrel już w lipcu ma trafić do amerykańskich aptek.
Zobacz więcej >
2007-05-28
Nowelizacja prawa farmaceutycznego Do Sejmu trafił rządowy projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego - określany przez rynek ustawą corhydronową. Ma on wyeliminować nieprawidłowości, które ujawniła ubiegłoroczna afera związana z wprowadzeniem do obrotu partii corhydronu, w którego ampułkach znajdowała się substancja zagrażająca życiu pacjentów. Według Andrzeja Wróbla, prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej, problem ten powinien zostać już dawno uregulowany prawnie. Projekt zobowiązuje m.in. pielęgniarki, położne, czy ratowników medycznych do informowania prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o przypadkach niepożądanego działania leku.
Zobacz więcej >
2007-05-28
Zaproponowana przez rząd nowelizacja prawa farmaceutycznego budzi wiele kontrowersji. Jej przyjęcie może doprowadzić do sporów tak interpretacyjnych, jak i społecznych. Zaproponowane przepisy w założeniu inicjatorów mają ograniczyć wydatki Narodowego Funduszu Zdrowia na leki i obniżyć cenę końcową dla pacjenta, co moim zdaniem nie zostanie osiągnięte. Dotyczy to szczególnie sztywnej ceny zbytu na refundowane produkty lecznicze i wyroby medyczne, a także sztywnej marży na produkty lecznicze i wyroby medyczne.
Zobacz więcej >
2007-05-28
Minister zdrowia Zbigniew Religa podpisał rozporządzenie nakazujące lekarzom podawanie na receptach na leki refundowane numeru PESEL pacjenta.
Zobacz więcej >
2007-05-28
Rząd chce zakazać aptekarzom posiadania więcej niż 1 proc. aptek w województwie. Kto ma więcej,będzie musiał część sprzedać. Politycy liczą,że w ten sposób zapobiegną wzrostom cen leków
Zobacz więcej >
2007-05-28
Masz katar? Nie musisz wychodzić z domu. Teraz leki, na które nie wymaga się recept, można kupować przez internet. Medykamenty w sieci są tańsze Do tej pory w Polsce działalności aptek internetowych nie regulowały żadne przepisy. Dlatego - zdaniem tradycyjnych aptek - wirtualna konkurencja była nie tylko niezdrowa, ale przede wszystkim nielegalna. Sejm zmienił jednak ustawę farmaceutyczną.
Zobacz więcej >
2007-05-25
Prokuratura nie mogła zbadać corhydronu, bo producent leku nie chciał udostępnić odpowiedniej maszyny Ślimaczy się śledztwo w sprawie corhydronu. Sytuacja jest absurdalna: prokuratura od trzech miesięcy nie prześwietla fiolek, bo producent corhydronu, czyli Jelfa, nie chciała udostępnić maszyny do ich badania.
Zobacz więcej >
2007-05-25
Polski przemysł z nawiązką odbijają sobie straty spowodowane embargiem na mięso. Zamiast wędlin do Rosji trafiają leki. Największym powodzeniem cieszą się medykamenty bez recepty. Tylko w ubiegłym roku wartość eksportu farmaceutyków wzrosła o prawie 29 proc., sięgając niemal 677 mln dol. Aż 20 proc. całego polskiego eksportu leków trafia właśnie do Rosji. Co prawda wciąż mamy deficyt w międzynardowym handlu lekami, ale ich eksport rośnie o jedną trzecią szybciej niż import.
Zobacz więcej >
2007-05-24
Niebawem wejdzie w życie nowelizacja prawa farmaceutycznego. Aptekarze są szczególnie zainteresowani nowymi zasadami reklamy w aptece, bo mogą one mieć znaczny wpływ na ich działalność
Zobacz więcej >
2007-05-24
Weszło nowe prawo, które zabrania aptekarzom reklamowania np. na ulotkach, leków sprzedawanych w promocji.
Zobacz więcej >
2007-05-23
Już rok trwa śledztwo w sprawie korumpowania lekarzy przez firmy farmaceutyczne Śledztwo w sprawie korumpowania lekarzy przez firmy farmaceutyczne jest jeszcze w toku. Prokuratura nie chce mówić o szczegółach, bo jak twierdzi - za dużo było do tej pory szumu medialnego. Tymczasem zaniepokojona przeciągającym się postępowaniem poseł PiS Jolanta Szczypińska, która dokładnie rok temu w tej sprawie składała doniesienie prokuraturze, zwróciła się do organów ścigania o wyjaśnienie, na jakim etapie jest śledztwo.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

05.02
2024
RESORT ZDROWIA SZUKA KRETA
15.12
2023
Kichnięcie doprowadziło do przerażającego urazu. To pierwszy taki przypadek na świecie
27.11
2023
ZMOWA NA RYNKU LEKÓW RECEPTUROWYCH
22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI
26.09
2023
KONIEC DUŻYCH SIECI APTECZNYCH