News
Ilość newsów: 118
2017-05-31
Nieprecyzyjność ustawodawcy i niechęć prokuratorów do walki z odwróconym łańcuchem dystrybucji powodują, że pozbawianie ludzi dostępu do medykamentów pozostaje bez sankcji karnej.
Zobacz więcej >
2017-05-31
10 maja 2017 r. Komisja Europejska opublikowała ostateczne wyniki zakrojonego na szeroką skalę badania sektora e-handlu w zakresie sprzedaży towarów konsumpcyjnych i dostępu do treści cyfrowych. Wyniki ankiety rynkowej pokazują, że w sektorze tym rozpowszechnione są praktyki mogące stanowić naruszenie prawa konkurencji.
Zobacz więcej >
2017-05-31
Leczenie raka kroplówką z wody utlenionej. Albo tajemniczą witaminą B17 zawierającą cyjanowodór. Takie kuracje w niczym nie pomogą, tylko skąd się o tym dowiedzieć, zanim poświęcimy na nie pieniądze, zdrowie i czas?
Zobacz więcej >
2017-05-31
Wart ponad miliard złotych nielegalny biznes chroniony jest przez umarzanie postępowań. Skutki odczuwają czekający na leczenie pacjenci.
Zobacz więcej >
2017-05-31
To nieprawda, że prywatne pogotowie oszczędza na personelu i środkach kosztem jakości usług – przekonują ratownicy Falck Medycyna i sprzeciwiają się nacjonalizacji karetek.
Zobacz więcej >
2017-05-30
Przedsiębiorca będzie musiał wybrać: albo prowadzi hurtownię farmaceutyczną, albo działalność leczniczą. Prowadzenie obrotu hurtowego lekami i np. przychodni będzie zabronione.
Zobacz więcej >
2017-05-30
Wstrzykiwacze leków – w tym insuliny – to produkt od początku do końca szczeciński. Firma Copernicus w tej branży z powodzeniem konkuruje ze światowymi gigantami branży farmaceutycznej i permanentnie udoskonala swoje wstrzykiwacze
Zobacz więcej >
2017-05-30
Współcześni Trojanie z nieufnością podchodziliby do drewnianych koni ofiarowanych w darze. Podobnie ostrożny był WSA w Warszawie względem koncepcji odbierania zezwoleń na prowadzenie apteki podmiotom mającym większą ilość placówek.
Zobacz więcej >
2017-05-30
Coraz więcej Polaków choruje i umiera na nowotwory głowy i szyi. W najbliższych latach na projekty profi laktyki tych nowotworów resort przeznaczy ponad 20 mln zł. Przebadanych zostanie ok. 70 tys. osób zagrożonych tymi chorobami.
Zobacz więcej >
2017-05-30
Pogłoski, że amerykański gigant e-handlu internetowego – Amazon – przymierza się do wejścia na rynek apteczny, wywołały duże poruszenie także wśród europejskich farmaceutów.
Zobacz więcej >
2017-05-29
Pojawiła się informacja, że szpitale publiczne będą mogły wykonywać dodatkowe świadczenia odpłatnie. Pytanie brzmi: kiedy i w jakim zakresie udzielanie świadczeń komercyjnych będzie możliwe?
Zobacz więcej >
2017-05-29
Polskie szpitale wyglądają wszędzie mniej więcej tak samo: duży nacisk na funkcjonalność, sterylność i logiczne ciągi komunikacyjne, mniejszy na emocje pacjentów. A przecież nie od dziś wiadomo, że pobyt w szpitalu to trudny okres, szczególnie dla dzieci.
Zobacz więcej >
2017-05-29
Jeśli refundowane terapie zawiodą, państwo sfinansuje ciężko chorym lek, nawet jeśli nie został dopuszczony do obrotu. Sejm przyjął ustawę o ratunkowym dostępie do technologii lekowych (RDTL),jak potocznie nazywa się nowelizację ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, która wprowadza dostęp do niestandardowych terapii.
Zobacz więcej >
2017-05-29
Firmy prowadzące działalność badawczo-rozwojową w ramach centrum mogą zaliczyć do kosztów odpisy na fundusz innowacyjności już w momencie wpłaty środków na jego rachunek. Drugi raz odliczą te kwoty w momencie ich wydatkowania
Zobacz więcej >
2017-05-29
Jakie są uprawnienia lekarza stażysty po wprowadzeniu zmian w uzyskiwaniu pełnego prawa wykonywania zawodu? Jesienią zeszłego roku resort zdrowia zafundował nam nowelizację Ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty.
Zobacz więcej >
2017-05-29
Cholesterol jest jednym z głównych czynników ryzyka chorób układu krążenia. Zbyt wysoki poziom złego to murowany kłopot. Wchodzi w ściany naczyń i powstaje blaszka miażdżycowa. Jeśli zatka naczynie, pacjent ma zawał albo udar.
Zobacz więcej >
2017-05-26
Prezydent podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego w najgorszej wersji, zwanej „apteką dla aptekarza”. Najbardziej na tej decyzji ucierpią chorzy.
Zobacz więcej >
2017-05-26
Blisko milion osób miesięcznie korzysta z bezpłatnych leków dla seniorów. Tylko od września do końca kwietnia wydano 22 miliony opakowań tych specyfików – informuje resort zdrowia.
Zobacz więcej >
2017-05-26
– W poprzednim wydaniu „Warszawskiej Gazety” pisałam o historii rodziny z Gniewkowa i próbie ograniczenia władzy rodzicielskiej za odmowę szczepień u noworodka. Biorąc pod uwagę fakt, że rodzice złożyli skargi na lekarza, który zignorował ciężkie powikłania poszczepienne u ich dziecka
Zobacz więcej >
2017-05-26
Mam problem natury emocjonalnej: mimowolnie popieram przyjętą przez PiS i podpisaną przez prezydenta przy wtórze histerycznych okrzyków biznesu ustawę zwaną „apteka dla aptekarza”.
Zobacz więcej >
2017-05-25
Pacjenci po przeszczepach boją się, że nie będzie ich stać na leki, które muszą przyjmować, by nie doszło do odrzucenia organu. Nawet o 1000 zł zdrożały refundowane leki dla pacjentów po transplantacjach, w tym zawiesiny dla dzieci.
Zobacz więcej >
2017-05-25
Rozkład godzin pracy aptek musi zapewniać ich całodobową dostępność. Tak postanowiła Rada Powiatu Poddębickiego w woj. łódzkim w uchwale ustalającej rozkład godzin pracy aptek na terenie powiatu.
Zobacz więcej >
2017-05-25
Kiedy może ruszyć wystawianie e-recept i na jakim etapie jest budowa platformy PI dla ochrony zdrowia - o tym z Marcinem Węgrzyniakiem, dyrektorem Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia rozmawia Aleksandra Kurowska.
Zobacz więcej >
2017-05-25
Dystrybuująca leki Neuca, największa pod względem przychodów firma w Toruniu, szykuje się do inwestycji w przemysłowej części JAR-u. W połowie przyszłego roku będzie potrzebować 300 nowych pracowników. Zapowiadana inwestycja to centrum dystrybucji lekarstw.
Zobacz więcej >
2017-05-25
AbbVie, duży międzynarodowy koncern medyczny, zaczął szukać partnerów wśród polskich startupów. Dlaczego?
Zobacz więcej >
2017-05-24
Ruszyło śledztwo przeciwko firmie stosującej szantaż cenowy.
Zobacz więcej >
2017-05-24
Zaproponowany w projekcie nowelizacji ustawy refundacyjnej tzw. payback, czyli pokrywanie przez producentów leków przekroczeń budżetu NFZ na refundację, jest niesprawiedliwy dla krajowego przemysłu farmaceutycznego.
Zobacz więcej >
2017-05-24
Mimo kolejnych poprawek w przepisach o refundacji eksperci wciąż wytykają niedociągnięcia.
Zobacz więcej >
2017-05-24
Kanał TVN7 wyemitował film „Zaszczepieni”, który wyreżyserował Andrew Wakefield, były lekarz, głoszący, że trójskładnikowa szczepionka przeciw odrze, śwince i różyczce (ang. skrót to MMR) może wywoływać u dzieci autyzm. W zapowiedziach filmu napisano m.in. , że „przedstawia on dowody na działania agencji rządowych i koncernów farmaceutycznych, których celem jest ukrycie niepożądanych skutków ubocznych niektórych z dostępnych na rynku szczepionek”. Brzmi sensacyjnie i groźnie, prawda?
Zobacz więcej >
2017-05-24
Coraz więcej rodziców nie szczepi dzieci. Coraz częściej sądy będą więc ograniczać im władzę rodzicielską, przydzielając kuratora lub odbierając dziecko.
Zobacz więcej >
2017-05-24
Producenci nowych substancji z kręgu nootropów zapowiadają wspomaganie mózgu i „całkowitą optymalizację człowieka”. Wszystko wskazuje, że ich dopalacze działają tylko teoretycznie.
Zobacz więcej >
2017-05-23
6 proc. PKB to oczywisty cel. Ewentualne dyskusje mogą dotyczyć tylko tego, w jakim czasie do takiego poziomu dojść – mówi minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Zobacz więcej >
2017-05-23
Jeszcze słychać było echa burzy po dyskusji o sieci szpitali, a posłowie już zdecydowali się zaprezentować nam nowelizację ustawy Prawo farmaceutyczne, tzw. ustawę apteka dla aptekarza. Spór pomiędzy Naczelną Izbą Aptekarską a sieciami aptek nie jest rzeczą nową — trwa od co najmniej dziesięciu lat.
Zobacz więcej >
2017-05-23
Wzrost znaczenia AOTMiT przy podejmowaniu przez resort zdrowia decyzji o refundowaniu danej metody leczenia i ułatwianie pacjentom dostępu do terapii, które nie są obecnie refundowane. To niektóre z planowanych zmian m.in. w ustawie o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych.
Zobacz więcej >
2017-05-23
Kontrakt czy ryczałt, czyli TRÓJGŁOS
Zobacz więcej >
2017-05-23
Po ponad dwugodzinnej dyskusji, w trakcie której wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz odpowiadał na pytania, a także powtórzono argumenty za lub przeciw ustawie, senatorowie przyjęli uchwałę o przyjęciu ustawy Prawo farmaceutyczne bez żadnych zmian.
Zobacz więcej >
2017-05-23
Konieczne jest wprowadzenie definicji leku biologicznego i biopodobnego. Obecnie ten rodzaj produktów leczniczych nie figuruje w żadnym przepisie w prawie farmaceutycznym, co jest trochę dziwne, skoro lek jest refundowany, to powinna być definicja tego, co refundujemy.
Zobacz więcej >
2017-05-22
Tuż przed wejściem w życie nowej ustawy aptecznej wojewódzkie inspektoraty farmaceutyczne zasypała fala wniosków o zgodę na uruchomienie nowych aptek.
Zobacz więcej >
2017-05-22
Mimo sprzeciwu części środowisk prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zwaną „apteką dla aptekarza”. Przypominamy najważniejsze fakty dotyczące nowego prawa.
Zobacz więcej >
2017-05-22
To dobra wiadomość dla chorych. NFZ nie będzie ingerował w treść programu lekowego przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C. To odpowiedź Narodowego Funduszu Zdrowia na wątpliwości pojawiające się wokół proponowanych przez Fundusz zmian.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

13.03
2023
RADYKALNE ZMIANY W SPRZEDAŻY SUPLEMENTÓW
02.03
2023
Odważna decyzja giganta farmaceutycznego. Insulina w końcu będzie tańsza
22.12
2022
Covid uderza w Chiny. Scenariusze są druzgocące i groźne dla świata
05.12
2022
NOWY SUPERURZĄD FARMACEUTYCZNY
01.12
2022
FIRMY FARMACEUTYCZNE TEŻ JUŻ ZACISKAJĄ PASA