News
Ilość newsów: 31574
2024-11-13
Aktualna oraz kompleksowa analiza stanu lecznictwa przeciwnowotworowego w Polsce, odwołująca się do przykładów raka płuca oraz nerki została przedstawiona w najnowszym raporcie pt.: „Bariery w dostępie do leczenia innowacyjnego w wybranych chorobach nowotworowych”.
Zobacz więcej >
2024-11-13
Nowotwór złośliwy staje się jedną z wielu chorób przewlekłych, a onkologów klinicznych wciąż jest w Polsce dramatycznie mało. To trzeba i można zmienić.
Zobacz więcej >
2024-11-13
Przepisy są różnie interpretowane przez szpitale, apteki i gabinety dentystyczne. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmiany.
Zobacz więcej >
2024-11-13
Spółka z NewConnect, która pracuje nad algorytmami do diagnostyki mózgu, myśli o emisji akcji i przekonuje publiczną ochronę zdrowia, że Al może jej przynieść oszczędności
Zobacz więcej >
2024-11-12
Recepty na bezpłatne leki dla osób w wieku 65+ oraz dzieci poniżej 18. roku życia będzie mógł wypisać każdy lekarz, także w prywatnym gabinecie. A receptę na refundowaną szczepionkę będzie można dostać również od farmaceuty.
Zobacz więcej >
2024-11-12
Jeszcze trzy lata temu firma 23andMe zajmująca się testami DNA znajdowała się na sczycie. Teraz grozi jej upadbść
Zobacz więcej >
2024-11-12
Gdański medtech zamierza pozyskać kilka milionów złotych mln. na certyfikację w amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. W tym celu notowana na NewConnect spółka zamierza wkrótce przeprowadzić emisję akcji ustaliła "Rzeczpospolita".
Zobacz więcej >
2024-11-08
W Polsce, żeby założyć firmę zajmującą się badaniami genetycznymi, wystarczy działalność gospodarcza. Dane, jakie zgromadzi taka firma, trafią najprawdopodobniej do Chin.
Zobacz więcej >
2024-11-07
W Warmińsko Mazurskim Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (WMCCP) robotyzacja wyznacza nowe standardy medyczne. Sprawia, że szpital działa szybciej, efektywniej i zapewnia lepszą jakość leczenia pacjentom, czyniąc placówkę jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie ośrodków w Polsce i Europie Środkowej.
Zobacz więcej >
2024-11-07
Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie został nagrodzony w prestiżowym konkursie "Zdrowa Przyszłość Inspiracje" organizowanym dla polskich szpitali, fundacji, samorządów i firm. Kapituła doceniła oryginalne, wprowadzone przez placówkę.
Zobacz więcej >
2024-11-07
Unijna dyrektywa zmusi wytwórców niebezpiecznych dla zwierząt substancji do pokrywania kosztów ich eliminacji ze ścieków. Polska branża farmaceutyczna szacuje swoje koszty na ponad 600 mln zł rocznie
Zobacz więcej >
2024-11-07
Więcej na twojezdrowie.rmf24.pl
Zobacz więcej >
2024-11-05
Powstają rozwiązania oparte na chipie umieszczanym pod siatkówką oka i stymulacji kory wzrokowej mózgu.
Zobacz więcej >
2024-11-05
Rosnące wydatki ZUS na świadczenia z ubezpieczeń społecznych, związane z niezdolnością do pracy, dowodzą ścisłej zależności miedzy kondycją zdrowotną i produktywnością Polaków.
Zobacz więcej >
2024-11-05
Jeśli lek robiony w aptece ma swój gotowy odpowiednik, pacjent może mieć problem z uzyskaniem recepty. Nawet gdy stosował lekarstwo przez lata. Porozumienie Zielonogórskie (PZ) przestrzega swoich członków przez wypisywaniem recept na leki recepturowe.
Zobacz więcej >
2024-11-05
Producenci generycznych farmaceutyków chcą prawnego usankcjonowania listów ochronnych, które mogłyby ich uchronić przed blokowaniem rynku przez innowacyjnych konkurentów. A pacjentom dać dostęp do tańszych zamienników.
Zobacz więcej >
2024-11-05
Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie w sprawie środków odurzających i psychotropowych. Na liście leków, których nie można będzie przepisać w receptomacie znalazła się między innymi medyczna marihuana i fentanyl.
Zobacz więcej >
2024-11-04
Prowadzenie przez aptekę akcji rabatowej, w ramach której pacjentom nabywającym produkty lecznicze wydawane na receptę, oferuje się zniżkę bądź bon na kolejne zakupy, nie stanowi reklamy produktów leczniczych do takich wniosków doszedł Maciej Szpunar, rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie 0517/23. Tym samym rzecznik TSUE stwierdził, że tego rodzaju praktyka nie może być zabroniona w oparciu o przepisy unijnego prawa, które nie pozwalają na promowanie leków na receptę.
Zobacz więcej >
2024-11-04
Rozmowa z dr. hab. FILIPEM RACIBORSKIM, prodziekanem ds. zdrowia publicznego na Wydziale Nauko Nauko Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Zobacz więcej >
2024-11-04
Brak skutecznego systemu wczesnej profilaktyki w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, niewystarczająca liczba psychiatrów dzieci i młodzieży wobec rosnącej liczby pacjentów oraz zbyt długi czas oczekiwania na specjalistyczną pomoc psychiatryczną w niektórych regionach kraju – to główne wnioski płynące z konferencji „Droga do Prezydencji: psychiatria dzieci i młodzieży”, która odbyła się 30 października 2024 roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Spotkanie, podczas którego czołowi polscy eksperci medyczni oraz przedstawiciele instytucji publicznych i organizacji pozarządowych dyskutowali o psychiatrii dzieci i młodzieży w kontekście polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, zorganizowane zostało przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych (IRSS) oraz Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Zobacz więcej >
2024-10-31
43% pytanych pacjentów nie było pewnych, czy leczenie, które przeszli, było najlepszym dostępnym w Polsce; 58% nie odczuwało zainteresowania ze strony personelu medycznego jakością ich życia podczas leczenia; 67% nie zostało poinformowanych o możliwościach wsparcia po zakończeniu leczenia.
Zobacz więcej >
2024-10-31
Wirtualne modele wygenerowane przez sztuczną inteligencję (A1) na podstawie medycznych baz danych już niedługo mogą zastąpić w badaniach klinicznych leków grupy kontrolne
Zobacz więcej >
2024-10-30
W ostatnich latach rośnie świadomość zagrożeń związanych z wszechobecnością chemikaliów, które zaburzają pracę układu hormonalnego – tzw. substancji endokrynnie czynnych (ang. Endocrine Disrupting Chemicals, EDC). Znajdują się one w produktach codziennego użytku, takich jak odzież, opakowania żywności czy kosmetyki. Najnowsze dane Eurobarometru wskazują, że aż 84% Polek i Polaków martwi się wpływem szkodliwych chemikaliów na zdrowie. Powody do obaw są, bo EDC mogą prowadzić nie tylko do zaburzeń hormonalnych, ale także do rozwoju nowotworów i negatywnie wpływać na rozwój dzieci. Organizacja Health and Environment Alliance (HEAL) apeluje do decydentów o większe zaangażowanie na rzecz ograniczenia narażenia na szkodliwe chemikalia na szczeblu unijnym i krajowym i przedstawia 10 praktycznych wskazówek, jak unikać ich w domu i jego otoczeniu.
Zobacz więcej >
2024-10-30
O narzędziach do terapii choroby otyłościowej i o powodach tego, że większość pacjentów pozostaje bez jakiegokolwiek leczenia, rozmawiali eksperci podczas debaty zorganizowanej przez redakcję „Pulsu Medycyny” z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością
Zobacz więcej >
2024-10-30
Inwestorzy maję coraz większe obawy związane z odbudową przychodów przez Mabion. Wynikają onezniskiego tempa pozyskiwania klientów.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

20.08
2024
GIGANT WSPÓŁCZUJE, ALE ODSZKODOWANIA NIE PŁACI
08.08
2024
Zmutowana bakteria już w 16 krajach na świecie. WHO ostrzega przed pandemią
27.05
2024
15 NAJWIĘKSZYCH SPRZEDAWCÓW LEKÓW
20.05
2024
KOMUNIKAT NIE CHRONI PRZED KARAMI
16.05
2024
LEKI KRYTYCZNE JEDNAK BEZ WSPARCIA