News
Ilość newsów: 106
2024-06-28
W dniu 24 czerwca 2024 r. firma Medisca, globalny lider w branży spersonalizowanych rozwiązań farmaceutycznych, dokonała uroczystego otwarcia nowego zakładu przepakowywania i dystrybucji w Plattsburgh (Nowy Jork). W wydarzeniu wzięli udział pracownicy zakładu Medisca w Plattsburgh, partnerzy biznesowi oraz urzędnicy stanowi i federalni, w tym członkini Kongresu Elise Stefanik, senator Dan Stec oraz radny stanowy Billy Jones.
Zobacz więcej >
2024-06-27
Placówki medyczne i farmaceutyczne w swoich działaniach promocyjnych muszą liczyć się z dużymi ograniczeniami, które nakładają na nie ustawy.
Zobacz więcej >
2024-06-27
Rynek farmaceutyczny przechodzi na przestrzeni ostatnich lat dynamiczne zmiany, napędzane postępami w nauce, zmieniającymi się potrzebami zdrowotnymi oraz ewolucją biznesowych strategii. Innowacje w badaniach i rozwoju, starzejąca się populacja oraz nowe regulacje kształtują przyszłość lej fascynującej branży Medycyna i biznes to kluczowe sfery dla dobrego funkcjonowania i rozwoju społeczeństwa. W dzisiejszych czasach nauka i przedsiębiorczość są ściśle powiązane, a budowanie mostów między nimi, dzielenie się pomysłami, wiedzą i zasobami jest niezbędne dla postępu.
Zobacz więcej >
2024-06-27
Tempo udostępniania innowacji medycznych w Polsce poprawia się, ale nadal nie odpowiada na aktualne wyzwania.
Zobacz więcej >
2024-06-27
Dane dotyczące liczby recept wskazują, że fentanyl na rynku pochodzi w większości z nielegalnego obrotu.
Zobacz więcej >
2024-06-27
Podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, poświęconego bezpieczeństwu lekowemu najmłodszych pacjentów w trakcie pokoju i wojny, minister Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, oraz płk dr n. med. Arkadiusz Kosowski, dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia w Ministerstwie Obrony Narodowej, zgodzili się, że musi powstać lista leków krytycznych oraz rządowy program rozwoju produkcji leków.
Zobacz więcej >
2024-06-27
W ostatnich latach w hematologii udało się zwiększyć dostęp do supernowoczesnego leczenia, pojawiły się leki, które sprawiają, że choroby dotychczas nieuleczalne stają się przewlekłymi. Niestety, by w pełni wykorzystywać potencjał nowoczesnych terapii konieczne są poważne zmiany systemowe. O największych bolączkach i potrzebach chorych na nowotwory hematologiczne specjaliści rozmawiali podczas debaty zorganizowanej przez „Puls Medycyny”.
Zobacz więcej >
2024-06-27
EGPA i HES, ultrarzadkie choroby eozynofilowe, w krótkim czasie prowadzą do niepełnosprawności, a w 50 proc. przypadków do śmierci w ciągu 4 lat od postawienia diagnozy. Pacjenci - głównie młode osoby - zmagają się z przewlekłym bólem, zmęczeniem i bezsilnością wywołanymi degeneracją zaatakowanych narządów wewnętrznych. W opinii ekspertów najlepsze efekty lecznicze przynosi terapia biologiczna. Konieczne jest jednak objęcie jej refundacją.
Zobacz więcej >
2024-06-26
Od wtorkowego poranka 18 czerwca nie później niż do godz. 10 na biurko ministry zdrowia Izabeli Leszczyny trafia codzienny raport z Centrum e-Zdrowia. Przekazywane są w nim dane na temat recept wystawionych i zrealizowanych minionej doby na substancje psychotropowe oraz środki odurzające. Decyzja w tej sprawie zapadła kilka dni po opublikowaniu przez POLITYKĘ raportu "Polska na prochach" oraz po doniesieniach medialnych o zgonach młodych osób na skutek przedawkowania fentanylu.
Zobacz więcej >
2024-06-26
Musicie ich dopaść" miał polecić premier Donald Tusk prokuratorowi generalnemu, minister zdrowia i szefom policji podczas spotkania dotyczącego walki z nielegalnym handlem lekami narkotycznymi. "Nikt, kto w Polsce zajmuje się tym przeklętym biznesem narkotykowym narkotykowym, nie pozostanie bezpieczny!" grzmiał wczoraj premier w reakcji na zatrzymanie handlarza fentanylem z Żuromina.
Zobacz więcej >
2024-06-26
Niemal połowa przewidzianego na ten rok budżetu na program została już wykorzystana. Zyskują pacjenci, ale i apteki.
Zobacz więcej >
2024-06-25
Na ochronę zdrowia może zabraknąć w ciągu trzech lat niemal 160 mld zł. Wzrosną składki czy podatki?
Zobacz więcej >
2024-06-25
Na ogłoszonej przez Ministerstwo Zdrowia lipcowej liście leków refundowanych znalazł się specyfik znacznie upraszczający proces niezbędnej profilaktyki u chorych na hemofilię. Zmiana dotyczy najcięższych przypadków Powinna przynieść ulgę zarówno małym pacjentom, jak i ich rodzicom.
Zobacz więcej >
2024-06-25
Polska znajduje się wśród krajów UE, w których współczynniki umieralności z powodu nowotworów są najwyższe, a rak płuca to główna przyczyna zgonów w Polsce z powodu chorób nowotworowych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Co roku odnotowuje się ok. 22 tys. zachorowań na ten nowotwór i ok. 23 tys. zgonów z tego powodu.
Zobacz więcej >
2024-06-25
Spółka może się teraz skoncentrować na komercyjnym wdrożeniu nowego rozwiązania u klientów na rynku amerykańskim.
Zobacz więcej >
2024-06-24
Dziś nie jest już tak, że naukowiec w laboratorium opracowuje lek, a potem sam wprowadza go na rynek. Rozwój leku bardziej przypomina sztafetę. Jedne firmy specjalizuj ci się w projektowaniu cząsteczek biologicznie aktywnych, inne wyszukują takie nowości i próbują zainteresować nimi globalne koncerny - o tym, jak tworzy się lek, dlaczego trwa to nawet 20 lat - mówi prof. Marcin kołaczkowski, prodziekan Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium. Medicum ds. nauki i rozwoju, a jednocześnie jeden z głównych naukowców w Departamencie Innowacyjnym Adamed Pharma.
Zobacz więcej >
2024-06-24
Nasz wynalazek został wylicencjonowany przez BioNTech i żyje swoim życiem. W tej chwili jest w 12 różnych badaniach klinicznych dotyczących leczniczych szczepionek przeciwnowotworowych, cały czas pracujemy nad rozwojem technologii mRNA, szukając takich rozwiązań, które z mRNA uczynią jeszcze lepszy terapeutyk - mówi prof. dr hab. Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel i prezes ExploRNA Therapeutics.
Zobacz więcej >
2024-06-24
Jak tworzy się nowe leki i dlaczego trzeba to nawet 20 lat, SKĄD SIĘ BIORĄ POMYSŁY NA NOWE LEKI, KTO W POLSCE PRACUJE NAD MRNA I JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MA SREBRNA ŁUSKA KAWY - NA TE PYTANIA ODPOWIADAMY W CZERWCOWYM CYKLU „POLSKA NAUKA DLA ROZWOJU MEDYCYNY I ZDROWIA POLAKÓW". Sprawdź, czy wiesz, kto w Polsce rozpoczął produkcję insuliny i jakie substancje hamują proces starzenia się komórek.
Zobacz więcej >
2024-06-24
Konsolidacja to dla niektórych lekarzy konieczność zmiany miejsca pracy, a nawet specjalizacji. Dla wielu zaś koniec z patologiami w obsadzaniu dyżurów.
Zobacz więcej >
2024-06-24
To jest katastrofa cywilizacyjna, jeżeli pacjentowi onkologicznemu, który wymaga nadzwyczajnej uwagi, lekarz może poświęcić tylko kilka minut, bo każdego dnia musi przyjąć 40-60 osób mówi prof. Cezary Szczylik, onkolog
Zobacz więcej >
2024-06-21
Wzrasta zainteresowanie zakupem podmiotów leczniczych. Przejęcie przez konkurenta istniejącego lub połączenie dwóch podmiotów działających na rynku umożliwia zwiększenie swojej konkurencyjności poprzez poszerzenie zakresu lub wolumenu świadczonych usług
Zobacz więcej >
2024-06-21
Departament oceny inwestycji w Ministerstwie Zdrowia majuż cztery wicedyrektorki. Najnowsza to Małgorzata Cecherz, która dotąd zajmowała się lansowaniem luksusowych aut marki BMW. Zaskakujących nominacjijest więcej.
Zobacz więcej >
2024-06-21
Wysypka znika, ale ból zostaje. Nie pozwala normalnie funkcjonować, wpływa na sen, relacje z innymi ludźmi, przywiązuje do leków, grozi depresją. Jak chronić się przed powikłaniami półpaśca?
Zobacz więcej >
2024-06-21
Projekt ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej przewiduje, że szpitale, których organem założycielskim jest MSWiA i MON, zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę - podaje Prawo.pl. Według serwisu na sfinansowanie tych i innych działań, które mają zabezpieczyć ludność na okoliczność wojny, ma zostać przeznaczone 49,5 mld zł.
Zobacz więcej >
2024-06-21
Sprawdzamy, czym jest narkotyk, który pustoszy Amerykę, i czy mamy się czego bać
Zobacz więcej >
2024-06-20
Założony przez lekarza start-up Quantum Innovations, pracujący nad technologiami kardiochirurgicznymi, dostał wyjątkowo duży zastrzyk kapitału na rozwinięcie pierwszych produktów Zaufał mum mln. fundusz z grupy BGK
Zobacz więcej >
2024-06-20
Giełdowy biotech podaje, że jego eksperymentalna terapia komórkowa poprawiła zdrowie pacjentów. Liczy że pomoże tow komercjalizacji.
Zobacz więcej >
2024-06-19
Tylko jedna trzecia uprawnionych dzieci skorzystała z darmowych szczepień przeciwko HPV. Ministerstwo Zdrowia zapowiada łatwiejszy dostęp do szczepień i akcję promocyjną, ale końca prac nie widać.
Zobacz więcej >
2024-06-19
Biofarmaceutyczna spółka zrobiła znaczący krok w rozwoju jednego z kandydatów na lek, co przybliżają do zawarcia transakcji partnerskiej.
Zobacz więcej >
2024-06-19
Walka z nieuczciwymi tzw. receptomatami przypomina kontredans trzy kroki do przodu, pięć do tyłu, rozstrzygnięcia nie widać. Ostatnia decyzja sądu cofa cały proces. Lekarka rekordzistka, która wypisywała ponad 800 e-recept na dobę, częściowo wraca do wykonywania zawodu. Zainteresowana odwołała się od zabezpieczenia, które w ogóle pozbawiało ją prawa do pracy jako lekarza; sąd uznał, że ma rację. W efekcie może pracować w swojej specjalizacji, nie może jednak wypisywać recept.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

20.08
2024
GIGANT WSPÓŁCZUJE, ALE ODSZKODOWANIA NIE PŁACI
20.08
2024
MARIHUANA Z APTEKI ZAMIAST OD DILERA
08.08
2024
Zmutowana bakteria już w 16 krajach na świecie. WHO ostrzega przed pandemią
27.05
2024
LIDERZY FARMACJI
27.05
2024
15 NAJWIĘKSZYCH SPRZEDAWCÓW LEKÓW