News
Ilość newsów: 28452
2022-07-05
W wyniku zmiany jednego zapisu znikają wyrywkowe kontrole farmaceutyków w Polsce. Od teraz firmy otrzymują wcześniej decyzję, jaki preparat i która seria będzie sprawdzana.
Zobacz więcej >
2022-07-05
Nowa lista antywywozowa obowiązuje od piątku, 1 lipca. W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowano wieszczenie dotyczące listy leków, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia, które zagrożone są brakiem dostępności w aptekach i hurtowniach. Jeśli lek zostanie umieszczony na tej liście, staje praktycznie nie do zdobycia.
Zobacz więcej >
2022-07-05
Rośnie liczba nastolatków sięgających po e-papierosy. Robi to już co czwarty. Jednocześnie obecność elektronicznych wyrobów tytoniowych na rynku nie wpływa na zmianę odsetka palących tradycyjny tytoń.
Zobacz więcej >
2022-07-05
Niektóre towary, przede wszystkim artykuły spożywcze, leki i komponenty do ich produkcji, kosmetyki czy chemikalia, ze względu na swoją specyfikę wymagają bezwzględnego zachowania łańcucha chłodniczego czyli ciągłości utrzymania prawidłowej temperatury, począwszy od wytworzenia produktu aż do jego zużycia.
Zobacz więcej >
2022-07-05
Coraz więcej jest pacjentów z rozpoznanymi zespołami otępiennymi, w tym chorobą Alzheimera. Tymczasem polski system opieki nad tą grupą pacjentów ma istotne braki. Wciąż relatywnie mała grupa pacjentów przyjmuje nowoczesne leki, które pozwalają chorobę spowolnić, a dostęp do specjalistów jest ograniczony - Polacy Alzheimera leczą najczęściej w POZ.
Zobacz więcej >
2022-07-05
Więcej na: www.politykazdrowotna.com
Zobacz więcej >
2022-07-04
Jesteśmy na etapie przechodzenia od badań i rozwoju do komercjalizacji - twierdzi Oron Zachar, współzałożyciel i członek zarządu Airway Medix.
Zobacz więcej >
2022-07-04
Zdaniem ministra Adama Niedzielskiego w lipcu liczba zakażeń wirusem SARS-Cov-2 może wzrosnąć do tysiąca przypadków dziennie. Ma to być jednak dopiero przygrywka do tego, co może nas czekać jesienią.
Zobacz więcej >
2022-07-04
Mimo przeceny na GPW analitycy BM BNP Paribas dostrzegają spółki, które ich zdaniem warto mieć w portfelu.
Zobacz więcej >
2022-07-04
Krzysztof Radojewski, analityk Noble Securities, wydał rekomendacje dla Captora Therapeutics, Celon Pharmy, Molecure i Ryvu Therapeutics.
Zobacz więcej >
2022-07-01
Choroby populacyjne to schorzenia, który wpływają na jakość życia i długość życia chorych. Skuteczne leczenie tych schorzeń, z wykorzystaniem nowoczesnych leków, jakimi są zarejestrowane w trzech wskazaniach flozyny, poprawia rokowania chorych oraz istotnie zmniejsza koszty związane z leczeniem powikłań schorzeń populacyjnych.
Zobacz więcej >
2022-07-01
„Skojarzone stosowanie monakoliny K i wyciągu z owoców bergamoty pozwala na osiągnięcie lepszych efektów terapii, ponieważ oba składniki wykazują wobec siebie działanie synergistyczne. Teoretycznie powinno to przynieść dużo większy efekt hipolipemizujący niż monoterapia którymś z tych dwóch suplementów diety" — podkreśla kardiolog dr hab. n. med. Marcin Barylski.
Zobacz więcej >
2022-07-01
Lekarze coraz lepiej rozszyfrowują genom i dzięki temu wykrywają choroby dziedziczne. Czy badania przesiewowe obejmą w przyszłości materiał genetyczny wszystkich noworodków?
Zobacz więcej >
2022-07-01
"Antybiotykoterapia stosowana asekuracyjnie, bez wskazań medycznych, szkodzi zdrowiu i generuje niepotrzebne koszty" zaznacza dr n. med. Paweł Krajewski w rozmowie na temat zasad podawania antybiotyków na oddziałach neonatologicznych, a także korzyści i ryzyka związanych z tego typu leczeniem.
Zobacz więcej >
2022-07-01
Agencja Badań Medycznych (ABM) planuje 11 lipca 2022 r. ogłoszenie Konkursu na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych (ABM/2022/3)
Zobacz więcej >
2022-06-30
Debata "Rozwój e-zdrowia przyszłością polskiego systemu ochrony zdrowia" zwieńczyła tydzień "Zdrowie Polaków".
Zobacz więcej >
2022-06-30
Spółka ubiega się o certyfikację swojego rozwiązania w FDA, co jest niezbędnym warunkiem wejścia na największy rynek medyczny na świecie.
Zobacz więcej >
2022-06-30
"Myślę, że rok 2021 w polskiej onkologii był bardzo udany. Staraliśmy się kompleksowo zmieniać różne programy lekowe, zwiększać ich dostępność" powiedział wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski podczas X Forum Pacjentów Onkologicznych. Uczestniczący w spotkaniu eksperci przedstawili m.in. wstępne wnioski z pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej i realizacji założeń Narodowej Strategii Onkologicznej.
Zobacz więcej >
2022-06-30
Aplikacje, które analizując głos chorego są w stanie przewidzieć zaostrzenie niewydolności serca, algorytmy sztucznej inteligencji, które analizując mapy wewnątrzsercowe precyzyjnie lokalizują źródło arytmii - to tylko niektóre nowinki ze świata nowych technologii, mające szansę wejść przebojem do codziennej praktyki kardiologicznej.
Zobacz więcej >
2022-06-30
"Kryzysy, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach, nauczyły Ministerstwo Zdrowia szybkiego reagowania i dostosowywania polityki lekowej do nagłych, nieprzewidywalnych sytuacji" podkreślił wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, gość panelu: "Długoterminowa strategia lekowa w dobie ciągłych kryzysów" podczas 13 konferencji Polityka lekowa zorganizowanej przez "Puls Medycyny".
Zobacz więcej >
2022-06-30
"W mojej ocenie, to jest największe jednorazowe poszerzenie dostępności do leków w jednej dziedzinie medycyny w historii polskiej refundacji. Łącznie zmiany dotyczą ośmiu produktów leczniczych stosowanych w reumatologii" podkreśla wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, komentując najnowsze zmiany na liście refundacyjnej.
Zobacz więcej >
2022-06-29
Działalność polegająca m.in. na produkcji sprzętu medycznego, jak również związana z projektowaniem rozwiązań technicznych w produkcji wyrobów medycznych może zostać uznana za działalność badawczo-rozwojową.
Zobacz więcej >
2022-06-29
Pacjenci w 2021 r. dopłacili z własnej kieszeni ponad 500 mln zł do aparatów słuchowych. Średni wkład przekracza 2,6 tys. zł. Producenci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zwiększenie finansowania. Resort mówi, że prace m.in. nad wyceną aparatów ruszą w lipcu.
Zobacz więcej >
2022-06-29
Centra Zdrowia Psychicznego zapewniają dostęp do kompleksowej opieki psychiatrycznej na terenie całej Polski, również w regionach, gdzie do tej pory nie było oferty dla pacjentów z problemami psychicznymi i psychiatrycznymi. Projekt jest realizowany w ramach pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.
Zobacz więcej >
2022-06-29
Elektroniczny, centralny system rejestracji da możliwość ukrócenia patologii w systemie ochrony zdrowia polegającej na tym, że do publicznych świadczeń pacjenci uzyskują szybszy dostęp przez drzwi prywatnych gabinetów lekarzy. Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło testowanie e-rejestracji, na razie tylko w 20 placówkach, w dwóch regionach: łódzkim i siedleckim – informuje Prawo.pl.
Zobacz więcej >
2022-06-29
Więcej na dzienniknaukowy.pl.
Zobacz więcej >
2022-06-28
10 tys. - tyle według modeli matematycznych może być jesienią w Polsce chorych wymagających opieki szpitalnej z powodu koronawirusa.
Zobacz więcej >
2022-06-28
Rodzice i lekarze apelują o szerszy dostęp do nowoczesnych terapii dla dzieci z SMA.
Zobacz więcej >
2022-06-28
Choroby neurologiczne i psychiatryczne to coraz poważniejszy problem zdrowotny, dotyczący rosnącej grupy pacjentów. W wielu przypadkach zastosowanie nowoczesnych terapii przynosi chorym korzyści zdrowotne, dzięki czemu mogą oni normalnie funkcjonować – takie wnioski płyną z dyskusji, która odbyła się w ramach spotkania z cyklu „Healthcare Policy Summit”, poświęconego wyzwaniom w neurologii i psychiatrii w dobie popandemicznej.
Zobacz więcej >
2022-06-28
Marihuana budzi kontrowersje. Niewątpliwie jest substancją psychoaktywną, która może prowadzić do uzależnienia. Z drugiej strony ma także udowodnione cechy terapeutyczne. Dowiedz się więcej. Aby przejść do medycznych właściwości marihuany warto
Zobacz więcej >
2022-06-27
Umowy z producentami były konsultowane z rządami państw UE.
Zobacz więcej >
2022-06-27
Naukowcy próbują wykorzystać moc układu odpornościowego do atakowania pierwszych wadliwych komórek, z których może rozwinąć się rak. Właśnie rozpoczęli badania z udziałem ludzi.
Zobacz więcej >
2022-06-27
Kurs biotechnologicznej spółki runął po wycofaniu się ze współpracy międzynarodowego partnera. Prezes Marcin Szumowski cieszy się jednak z takiego rozwoju wypadków.
Zobacz więcej >
2022-06-27
Granty pomogły start-upom rozwinąć suplementy diety, m.in. dla osób cierpiących na cukrzycę, hamujące apetyt i zmniejszające toksyczność dymu tytoniowego
Zobacz więcej >
2022-06-27
Dostawcy leków, materiałów, jedzenia i energii żądają od szpitali coraz więcej pieniędzy. W kolejce po podwyżki stoją pracownicy. Placówki zdrowotne, których długi od 2015 roku uległy podwojeniu, walczą o przetrwanie.
Zobacz więcej >
2022-06-24
Blisko 30 lat temu dwójka znakomitych lekarzy, Sławomir Sobkiewicz i Waldemar Lech, wyszła naprzeciw wysokim standardom medycznym. Stworzyli gabinety zupełnie różne od tych, jakie oferowała wtedy publiczna służba zdrowia. Duża determinacja i ustawiczny rozwój spowodowały, że dziś marka Salve Medica jest znana nie tylko w Łodzi, ale również poza granicami kraju.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

18.02
2022
Od 1 marca popularne szampony przeciwłupieżowe znikną z aptecznych półek [LISTA]
08.02
2022
10 najlepiej sprzedających się leków w 2021 roku
25.01
2022
Nowa szczepionka na COVID-19. Jako pierwsza ma szansę uwolnić świat od zarazy
17.01
2022
OSTROŻNIE Z DAWKAMI
12.01
2022
BYŁY GŁÓWNY INSPEKTOR FARMACEUTYCZNY OSKARŻONY