News
Ilość newsów: 30206
2023-10-02
Kierunki lekarskie wyrastają jak grzyby po deszczu, lekarze są przeciążeni przez braki kadrowe, pacjenci latami czekają w kolejkach. W ochronie zdrowia jest źle.
Zobacz więcej >
2023-10-02
Największym zainteresowaniem potencjalnych partnerów cieszy się teraz nasz najbardziej zaawansowany projekt OATD-01. Prowadzimy kilkanaście rozmów - mówi Marcin Szumowski, szef spółki.
Zobacz więcej >
2023-10-02
Natural Pharmaceuticals dostał karę w wysokości 5 mln zł za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży suplementów diety. Decyzja nie jest prawomocna.
Zobacz więcej >
2023-10-02
Obowiązkowym szczepieniom będą podlegały nowe grupy pacjentów. Ponadto wydłuży się lista szczepień zalecanych dla osób wyjeżdżających za granicę. Zmiany obejmą również dokumentację niestety nie we wszystkich kwestiach, które wymagają poprawek.
Zobacz więcej >
2023-10-02
Rozmowa z dr. hab. n. med. MARIUSZEM WYLEŻOŁEM, chirurgiem bariatrą, kierownikiem Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej.
Zobacz więcej >
2023-10-02
Jest choroba, poważna, a nie ma na nią leku - wbrew pozorom to nie jest aż tak rzadka sytuacja. Bywa, że udaje się wtedy eksperymentalnie zastosować lek, który nie jest dopuszczony do obrotu, ale wciąż pacjent dostanie go zgodnie z prawem. I nie chodzi tu o udział w badaniach klinicznych przed rejestracją jakiejś nowej substancji, która zostanie dopuszczona do obrotu. Wyjaśniamy, na czym polega taka procedura i kiedy jest stosowana.
Zobacz więcej >
2023-09-29
Mówiąc o profilaktyce w postaci szczepień, zazwyczaj koncentrujemy się na dzieciach. Specjaliści zwracają jednak uwagę, że nie wolno nie doceniać korzyści, jakie z takiego zabezpieczenia odnoszą dorośli. Wraz z wiekiem układ immunologiczny staje się słabszy, a skoro chcemy żyć jak najdłużej, to jego wsparcie za pomocą szczepień może być kluczowe do osiągnięcia tego celu.
Zobacz więcej >
2023-09-29
25-28 sierpnia w Amsterdamie (Holandia) odbył się coroczny Kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (European Society of Cardiology, ESC). Zostały na nim zaprezentowane zarówno nowe wytyczne postępowania, jaki aktualizacje dokumentów sprzed kilku lat. Najwięcej zmian dotyczy leczenia pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi i cukrzycą, a także postępowania w ostrej i przewlekłej niewydolności serca. Po raz pierwszy pojawiły się wytyczne odnoszące się do wszystkich kardiomiopatii.
Zobacz więcej >
2023-09-29
Jakie mankamenty w diagnostyce raka tarczycy w naszym kraju dostrzegają specjaliści? Jak obecnie wygląda u nas leczenie tego nowotworu jakie nowe terapie są oczekiwane m.in. o tym mówili eksperci podczas debaty Polskiego Towarzystwa Onkologicznego.
Zobacz więcej >
2023-09-29
O niedostatecznym nadzorze nad jakością szczepionek przeciw COVID-19 pisze NIK w kolejnym raporcie rozliczającym reakcję władz na pandemię.
Zobacz więcej >
2023-09-29
Naukowcy coraz odważniej eksperymentuję z przeszczepami narządów zwierząt zmodyfikowanych genetycznie. Czy to szansa na rozwiązanie problemu braku organów do przeszczepu?
Zobacz więcej >
2023-09-29
Pacjenci z rakiem gruczołu krokowego często są w starszym wieku, a więc niejednokrotnie z wielochorobowością, m.in. schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, stosowane u nich leczenie może być kardiotoksyczne. Z tego powodu chorych na raka prostaty należy poddawać regularnej ocenie kardiologicznej.
Zobacz więcej >
2023-09-29
„Częstość występowania choroby stłuszczeniowej wątroby związanej z dysfunkcją metaboliczną (MASLD) idzie w parze z częstością występowania otyłości, cukrzycy typu 2 oraz nadciśnienia tętniczego" — wskazuje prof. Marek Hartleb, przybliżając czynniki prowadzące do rozwoju choroby i jej powikłań oraz podstawowe kierunki leczenia.
Zobacz więcej >
2023-09-29
Zarządowi nie brak optymizmu, ale 100 mln zl EBITDA już w 2024 r. uważa jednak za duże wyzw
Zobacz więcej >
2023-09-28
Nie będzie można przejąć kontroli nad więcej niż czterema aptekami. Uszczelniono przepisy
Zobacz więcej >
2023-09-28
Brak nadzoru nad bezpieczeństwem preparatów, niegospodarność, brak transparentności to kolejna seria zarzutów ze strony NIK
Zobacz więcej >
2023-09-28
Nowoczesne firmy już dziś muszą sięgać po technologie przyszłości i działać zgodnie z zasadami, które zawiera definicja przemysłu 4.0. Wszystko po to, żeby zachować swoją pozycję i móc dalej się rozwijać. Przykładem jest Hasco-Lek SA - rodzinna firma z polskim kapitałem.
Zobacz więcej >
2023-09-28
"Nowelizacja ustawy refundacyjnej zmieniła wszystko. Ale nie jest powiedziane, że ustawa nie będzie nowelizowana w kolejnych 10 latach. Już dziś wiemy, że tak powinno być i w wielu zakresach są już plany zmian" ? przyznał wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski podczas obrad okrągłego stołu na temat polityki lekowej, odbywających się w trakcie tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Zobacz więcej >
2023-09-28
Akcje spółek z branży ochrony zdrowia mają najgorszy okres względem rynku od prawie 25 lat, zauważa agencja Bloomberg.
Zobacz więcej >
2023-09-28
Nadciśnienie tętnicze to jedna z najpowszechniej występujących chorób na świecie. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nie 10-12 mln osób. Z tego względu nowe wytyczne postępowania w nadciśnieniu tętniczym mają szczególną wagę dla codziennej praktyki klinicznej nie tylko kardiologów, ale również lekarzy innych specjalizacji.
Zobacz więcej >
2023-09-28
Obecnie w Polsce hormonem wzrostu jest leczonych ponad 7600 dzieci. Największą populację wśród nich — ponad 5500 — stanowią pacjenci z somatotropinową niedoczynnością przysadki.
Zobacz więcej >
2023-09-27
"Każda kropla krwi jest na wagę złota!" przekonują Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. I to się potwierdza.
Zobacz więcej >
2023-09-27
Weterynaryjna spółka z GPW zapewnia, że jej projekty lekowe są na ostatniej prostej. Bioceltix: badania do przodu, akcje na huśtawce Weterynaryjna spółka z GPW zapewnia, że jej projekty lekowe są na ostatniej prostej. Kurs wcześniej zanurkował, bo insiderzy postanowili sprzedać spore pakiety.
Zobacz więcej >
2023-09-27
Pilotaż wirtualnych stetoskopów, programy wspomagające kontrolę nad uprawami czy wirtualny asystent przedsiębiorcy to tylko niektóre zastosowania sztucznej inteligencji, jakie stosują polskie resorty.
Zobacz więcej >
2023-09-27
Pomysł wszczepiania chipów do mózgu u jednych wywołuje dreszcze i dystopijne skojarzenia, u innych - nadzieję na leczenie chorób i techno-telepatię. I do tej drugiej grupy należy Elon Musk, en-fant terrible światowego biznesu.
Zobacz więcej >
2023-09-27
Zarząd stawia na współpracę z firmami farmaceutycznymi, widząc w tym obiecujący kierunek rozwoju.
Zobacz więcej >
2023-09-27
Ministerstwo zdrowia zdecydowało o kolejnych ważnych zmianach w opiece nad kobietami w ciąży i w połogu, które mają wejść w życie od stycznia 2024.
Zobacz więcej >
2023-09-26
Nowe ograniczenia dla aptekarzy zaczną obowiązywać od czwartku. Prezydent zapowiedział skierowanie przepisów do TK, ale przedsiębiorcy alarmują, że wyrok niewiele już zmieni.
Zobacz więcej >
2023-09-26
Przepisy dotyczące monitoringu w szpitalach obowiązują od trzech tygodni, ale nie słabną kontrowersje wokół ich stosowania. Wskazówki rzecznika praw pacjenta nie rozwiewają wielu wątpliwości.
Zobacz więcej >
2023-09-26
Legislacja w ochronie zdrowia w Polsce w dalszym ciągu wymaga działań na rzecz jej usprawnienia - wynika z najnowszego raportu "Zdrowa legislacja".
Zobacz więcej >
2023-09-26
Komisja Europejska opublikowała niedawno przegląd europejskiego prawa farmaceutycznego. To pierwsza od 20 lat próba gruntownej zmiany prawa, które zdefiniuje rynek farmaceutyczny na kolejne dziesięciolecia.
Zobacz więcej >
2023-09-26
Jak wynika z informacji DGP od 1 listopada w aptekach seniorzy będą mogli dostać darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom i grypie, a wszyscy dorośli na COVID-19. Otwiera się także rynek komercyjnych usług w aptekach.
Zobacz więcej >
2023-09-26
Mało kto zdaje sobie sprawę, jak długa i trudna jest droga produktu, zanim ten zostanie dopuszczony do sprzedaży i pojawi się na półce w aptece. Hasco-Lek S.A. od lat przeciera te szlaki. Sukces, który firma odnosi na rynku farmaceutycznym, zależy od wysokiej dbałości o jakość produktów, a także od innowacyjnych inwestycji i zaangażowania specjalistów w niej pracujących.
Zobacz więcej >
2023-09-26
"Mama, nie kuj, nie kuj!" - krzyczy 4-letni Nikuś, kiedy mama zbliża się, żeby podać mu dożylnie, do założonego portu, czynnik krzepnięcia. Jest to coraz trudniejsze i czasami potrzeba co najmniej trzech osób, żeby to zrobić. Nikuś cierpi na hemofilię typu A, w ciężkiej postaci. Wylewy krwi zaczęły się u niego w wieku trzech miesięcy.
Zobacz więcej >
2023-09-26
Rynek IT oraz cyberbezpieczeństwa są jednymi z najszybciej rozwijających się branż w naszym kraju. Ważną rolę w tym sukcesie odgrywają kobiety, które są wspierane i dostrzegane w swoich osiągnięciach. Takie warunki zatrudnienia oferuje Digital Hub Warsaw pod szyldem Bayer, o czym opowiedziały nam pracowniczki Noemi Cieślińska i Anna Szczurek.
Zobacz więcej >
2023-09-25
Brakuje jasnych wytycznych, jak zabezpieczać dane z monitoringu i kto ma mieć do nich dostęp.
Zobacz więcej >
2023-09-25
Mieli przed sobą kilka tygodni, może miesięcy życia. Szczepionki przeciwnowotworowe odmieniły ich los. Nowa terapia, której zostali poddani, ma szansę zrewolucjonizować leczenie raka.
Zobacz więcej >
2023-09-25
W trakcie przeprowadzania kontroli w hurtowni leków nie jest wymagana obecność pracownika odpowiedzialnego za funkcjonowanie zakładu, jeśli jest z nim kontakt telefoniczny - stwierdził Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Zobacz więcej >
2023-09-25
Rzecznik rządu zapowiedział koniec świadczeń dla ukraińskich uchodźców. Ale o konieczności zmian mówią też politycy opozycji. - Nie ma w tym nic antyukraińskiego. Ale póki ktoś nie jest obywatelem polskim, to te prawa muszą być różne - mówi szef PO Donald Tusk.
Zobacz więcej >
2023-09-25
Od sześciu lat seniorzy w wieku 75 plus korzystają z darmowych leków. Od 1września tego roku rządowy program został rozszerzony na osoby 65 plus. Okazuje się, że oczekiwania emerytów nie zostały do końca spełnione.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

26.09
2023
KONIEC DUŻYCH SIECI APTECZNYCH
21.09
2023
NOCNE WIZYTY NA KONCIE PACJENTA
20.06
2023
BRANŻA FARMACEUTYCZNA NIE CHCE MAGAZYNOWAĆ LEKÓW
07.06
2023
STADA ZROBI ZAKUPY W POLSKIEJ FARMACJI
11.05
2023
W końcu jest! Nad tą szczepionką pracowano ponad pół wieku