Artykuły
Zobacz więcej
UOKIK wszczął postępowanie ws. naruszenia zbiorowych interesów konsumentów przeciwko osobie zarządzającej firmą sprzedającą suplementy diety
Autor: KINGA KRENT
22 kwietnia 2022
Prezes UOKiK wszczął przeciwko spółce Natural Pharmaceuticals postępowanie, w którym postawił zarzuty naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
EFSA: Nowy projekt wytycznych dot. ustalania i stosowania górnych tolerowanych poziomów spożycia (UL) witamin i składników mineralnych
Autor: KINGA KRENT
28 stycznia 2022
Panel NDA EFSA zatwierdził projekt wytycznych dotyczących ustalania i stosowania górnych tolerowanych poziomów spożycia (UL) witamin i niezbędnych minerałów z 2021 r.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Ważny projekt MZ: Jakie substancje zostaną zakazane w produkcji suplementów diety?
Autor: KINGA KRENT
18 stycznia 2022
Dnia 11 stycznia 2022 r. opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie substancji wzbogacających dodawanych do żywności. Projekt rozporządzenia określa wykaz substancji innych niż witaminy i składniki mineralne zakazanych w produkcji środków spożywczych.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
ALERT PRAWNY: Projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw
Autor: Michał Chodorek, , AdwokatAdwokat
5 stycznia 2022
Do konsultacji publicznych przedstawiony został projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw. Projekt przewiduje zmianę aż 28 ustaw „zdrowotnych”, w tym Prawa farmaceutycznego, Ustawy refundacyjnej oraz Ustawy o Funduszu Medycznym. Poniżej przedstawiamy Państwu wybrane zmiany w obszarze regulatory i refundacji.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Zespół ds. Suplementów Diety określił maksymalne poziomy selenu i molibdenu w suplementach diety oraz kontynuował prace dot. listy substancji i surowców roślinnych, które nie powinny być stosowane w suplementach diety
Autor: KINGA KRENT
4 listopada 2021
W październiku br. odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. Suplementów Diety działającego przy Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Nowe ustalenia Zespołu ds. Suplementów Diety ws. substancji niedozwolonych
Autor: KINGA KRENT
3 września 2021
Jak informuje GIS, w lipcu br. odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Suplementów Diety Rady Sanitarno-Epidemiologicznej. Temat spotkania dotyczył substancji i surowców roślinnych, które nie powinny być stosowane do produkcji suplementów diety, biorąc pod uwagę zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego konsumentów.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Projekt MZ zmieniającego rozporządzenie w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety
Autor: KINGA KRENT
31 sierpnia 2021
Dnia 27 sierpnia 2021 r. opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
OKREŚLONO NOWE LIMITY DLA WAPNIA I POTASU ORAZ WARUNKI STOSOWANIA PREPARATÓW Z TRIBULUS TERRESTRIS L. ORAZ RHODIOLA ROSEA W SUPLEMENTACH DIETY
Autor: KINGA KRENT
1 lipca 2021
Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiły się aż 4 nowe Uchwały Zespołu ds. Suplementów Diety.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
PROCEDURA WPROWADZANIA SUPLEMENTÓW DIETY DO OBROTU – PRAKTYCZNE PORADY DLA PRODUCENTÓW
Autor: Kancelaria KONDRAT I PARTNERZY
14 kwietnia 2021
Osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności związanej z wprowadzaniem suplementów diety do obrotu powinny spełnić wymagania określone na poszczególnych etapach tego procesu.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Zmiany przepisów dot. obrotu pozaaptecznego
Autor: Kancelaria KONDRAT I PARTNERZY
13 kwietnia 2021
Rządowe Centrum Legislacji dnia 15 marca 2021 r. opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w placówkach obrotu pozaaptecznego oraz punktach aptecznych oraz kryteriów klasyfikacji tych produktów do tych wykazów.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Czy każdy suplement diety i wyrób medyczny nie podlega podatkowi cukrowemu ?
Autor: Karolina Bennich
13 stycznia 2021
Z uwagi na wejście w życie w dniu 1 stycznia 2021 r. przepisów ustawy z dnia 14 lutego 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów, wprowadzających opłatę od środków spożywczych zawierających w swym składzie substancje słodzące, potocznie zwaną podatkiem cukrowym, należy rozważyć czy wskazane przepisy mają zastosowanie do rynku wyrobów medycznych, suplementów diety, żywności specjalnego przeznaczenia medycznego czy preparatów do początkowego żywienia niemowląt.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Nowelizacja przepisów Prawa Farmaceutycznego – Od 1 lipca 2020 r. kary za brak realizacji obowiązków wynikających z przepisów „antyfałszywkowych”
Autor: Aleksandra Bieniek, , Prawnik, Associate Prawnik, Associate
29 lipca 2020
Od 1 lipca zaczął obowiązywać art. 127cb Prawa Farmaceutycznego, wprowadzony nowelizacją z dnia 11 września 2019 r., nakładający kary na podmioty niedopełniające obowiązków wynikających z rozporządzenia Komisji Europejskiej 2016/161 z dnia 2 października 2015 r. („Rozporządzenie 2016/161”), dotyczących m.in. weryfikacji autentyczności produktów leczniczych („skanowanie”).
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Maksymalne ceny
Autor: Roksana Strubel, , ADWOKATADWOKAT
2 kwietnia 2020
Polityka cenowa w dobie epidemii, czyli kilka słów o tym jak w najbliższych dniach mogą wyglądać ceny leków, wyrobów medycznych, środków ochrony indywidualnej chroniących przed koronawirusem czy nawet żywności. O nowych rozwiązaniach prawnych wynikających z tzw. tarczy antykryzysowej.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
ALERT PRAWNY – „Przedsiębiorca farmaceutyczny w obliczu zmian spowodowanych pandemią COVID-19”
Autor: Justyna Stefańczyk-Kaczmarzyk
30 marca 2020
Przekazujemy Państwu publikację opracowaną przez Zespół Life Science Kancelarii KONDRAT i Partnerzy - Alert prawny pt. "Przedsiębiorca farmaceutyczny w obliczu zmian spowodowanych pandemią COVID-19".
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Wszystkie ręce na pokład, czyli remedium na koronawirusa
17 marca 2020
Zespół Life Science Kancelarii KONDRAT i Partnerzy ma przyjemność zaprezentować Państwu Newsletter zawierający opracowanie na temat bieżących zmian w prawie w związku z pandemią koronawirusa z perspektywy pacjenta.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Aptekarska „uchwała antysłupowa” – walka z patologią czy walka o monopol?
Autor: Tomasz Kaczyński, , Radca Prawny, PartnerRadca Prawny, Partner
6 lutego 2020
VIII Krajowy Zjazd Aptekarzy ostatecznie podjął uchwałę w sprawie rękojmi należytego prowadzenia apteki ogólnodostępnej w przypadku, gdy podmiotem prowadzącym jest farmaceuta lub spółka farmaceutów. Naczelna Izba Aptekarska nazywa dumnie tę uchwałę „antysłupową”.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Nowotwór krwi. Jakie są objawy i przebieg białaczki?
31 stycznia 2020
Białaczka to duża i zróżnicowana grupa nowotworów złośliwych, które w wielu przypadkach wymagają natychmiastowego leczenia. Niestety, rak krwi nie ma charakterystycznych objawów i często bywa mylony z przeziębieniem lub przemęczeniem.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Dodatkowe opłaty za reklamę suplementów diety jako stymulacja prozdrowotnych wyborów konsumenta
Autor: Katarzyna Hałaburda
10 stycznia 2020
Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów znajduje się na etapie konsultacji publicznych. W Projekcie sięgnięto do narzędzi fiskalnych, których zastosowanie ma docelowo służyć promocji zdrowego trybu życia. Zaproponowano bowiem nałożenie dodatkowych opłat na następujące produkty i usługi, m.in. reklamę suplementów diety.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Dostęp do leczenia biologicznego w Polsce
17 października 2019
Polscy chorzy mają najbardziej ograniczone w UE możliwości korzystania z terapii biologicznych – wynika z raportu „Dostęp do leczenia biologicznego w Polsce”, opracowanego przez Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.
Zobacz więcej >
Zobacz więcej
Indeks Sprawności Ochrony Zdrowia 2018
15 października 2019
Indeks Sprawności Ochrony Zdrowia to kompleksowa analiza funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w poszczególnych województwach w Polsce, opracowana przez PWC.
Zobacz więcej >
1 2 3 5
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

21.03
2024
ALERT PRAWNY – Dyżury apteczne w 2024 roku
15.02
2024
ALERT PRAWNY: Wydłużenie okresów przejściowych dla wyrobów medycznych IVD
07.02
2024
Import docelowy i interwencyjny sposobem na braki leków
30.11
2023
X edycja Liderów Ochrony Zdrowia oficjalnie zakończona!