News
Ilość newsów: 13574
2024-03-18
DZIĘKI NIEKOMERCYJNYM BADANIOM KLlNICZNYM MOŻEMY OFEROWAĆ DZIECIOM CHORYM NA NOWOTWORY W POLSCE TAKI STANDARD LECZENIA, KTÓRY JEST TYLKO W KILKU KRAJACH NA ŚWIECIE.
Zobacz więcej >
2024-03-11
Niekomercyjne badania kliniczne są prowadzone we wszystkich dziedzinach medycyny. Pacjenci mają szansę zyskać bardzo clobrą opiekę i lepsze leczenie, a jednocześnie tego typu badanie może zmienić standard leczenia to danej chorobie.
Zobacz więcej >
2024-03-06
Opowieści o pandemii nie da się zamknąć w prostym schemacie o "dobrych" i "złych". Minęły właśnie cztery lata od jej ogłoszenia. Porozmawiajmy o tym, jakie błędy popełniliśmy "my dobrzy".
Zobacz więcej >
2024-03-04
Wywiad z prof. dr hab. n. med. Sebastianem Giebelem, kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkohematologii Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Zobacz więcej >
2024-02-26
Kardioonkologia powstała, gdy zauważono, że leczenie onkologiczne może powodować poważne skutki uboczne. Dzięki jej rozwojowi PACJENCI MOGĄ BYĆ LECZENI CORAZ BARDZIEJ BEZPIECZNIE, TAKŻE Cl, KTÓRZY PRZED ZACHOROWANIEM NA RAKA MIELI CHOROBĘ KARDIOLOGICZNĄ MÓWI PROF. SEBASTIAN pierwszy certyfikowany w Polsce kardioonkolog i jedyny Polak, który brał udział w opracowaniu pierwszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego dotyczących kardioonkologii.
Zobacz więcej >
2024-02-26
Na rynku są coraz skuteczniejsze leki na otyłość. A kolejne mają być jeszcze bardziej efektywne. Tylko czy ich przyjmowanie na pewno wyjdzie nam na zdrowie
Zobacz więcej >
2024-02-07
Współczesna medycyna nie istniałaby bez badań na zwierzętach. Te jednak wzbudzają kontrowersje ? tym bardziej że pojawiają się nowoczesne alternatywy. Czy nadal potrzebujemy testów in vivo?
Zobacz więcej >
2024-02-06
Polska wydaje na zdrowie najmniej na głowę mieszkańca w Unii Europejskiej. Tak mówią dane OECD.
Zobacz więcej >
2024-01-26
Nasila się dyskusja o tym, czy lekarze nie przepisują antydepresantów zbyt łatwo. Skoro zażywa je coraz więcej pacjentów, to dlaczego stan psychiczny społeczeństwa się nie polepsza?
Zobacz więcej >
2024-01-24
Mija rok, odkąd DGP postanowił się przyjrzeć procederowi kupowania e-recept i e-zwolnień w Sieci, A także rok, odkąd o odkrytych nieprawidłowościach informowaliśmy wiele instytucji: ZUS, poszczególne izby lekarskie, rzecznika praw pacjenta, Był moment, kiedy można było odnieść wrażenie, że uda się wypracować rozwiązania, które z korzyścią dla teleporady usunie z rynku podmioty, które z leczeniem
Zobacz więcej >
2023-12-21
Tegoroczne XIX Forum Rynku Zdrowia, odbywające się ledwie dwa dni po wyborach parlamentarnych, było okazją do przedstawienia rekomendacji dla nowego ministra zdrowia. Uczynili tak również uczestnicy sesji "Bezpieczeństwo lekowe".
Zobacz więcej >
2023-12-18
Leczenie przewlekłych ran to trudny, długotrwały, często kosztowny proces, nie zaroszę zwieńczony sukcesem. Jak przyspieszyć gojenie? C0 MOŻE WSPOMÓC TERAPIĘ? JEST WIELE DOWODÓW NA TO, ŻE POMOCNA JEST MAGNETOLEDOTERAPIA połączenie terapeutycznego działania połci magnetycznego i światła LED.
Zobacz więcej >
2023-11-29
Ośrodki, które prowadzą leczenie HIV zapewniają pacjentom anonimowość, motywują też do utrzymania długotrwałej terapii i oferują pomoc psychiczną.
Zobacz więcej >
2023-11-15
CZYM JEST TROSKA O ZDROWIE PACJENTA W KONTEKŚCIE BEZPIECZEŃSTWA LEKOWEGO I JAK JE BUDOWAĆ - WYJAŚNIA ANETA GRZEGORZEWSKA, DYREKTOR DS. KORPORACYJNYCH I RELACJI ZEWNĘTRZNYCH GEDEON RICHTER POLSKA SP. Z O.O., CZŁONKINI ZARZĄDU IZBY GOSPODARCZEJ FARMACJA POLSKA.
Zobacz więcej >
2023-10-17
Rozmowa z dr hab. n. med. DOROTĄ MAŃKOWSKĄ-WIERZBICKĄ, prezesem Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozaljelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN)
Zobacz więcej >
2023-10-12
Popularność nowych środków na odchudzanie jest większa niż się spodziewano. Amerykanie tracą wagę i jedzą mniej, a skutki zaczęły już odczuwać duże spółki w kilku branżach.
Zobacz więcej >
2023-10-02
Kierunki lekarskie wyrastają jak grzyby po deszczu, lekarze są przeciążeni przez braki kadrowe, pacjenci latami czekają w kolejkach. W ochronie zdrowia jest źle.
Zobacz więcej >
2023-09-29
Pacjenci z rakiem gruczołu krokowego często są w starszym wieku, a więc niejednokrotnie z wielochorobowością, m.in. schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, stosowane u nich leczenie może być kardiotoksyczne. Z tego powodu chorych na raka prostaty należy poddawać regularnej ocenie kardiologicznej.
Zobacz więcej >
2023-09-28
Brak nadzoru nad bezpieczeństwem preparatów, niegospodarność, brak transparentności to kolejna seria zarzutów ze strony NIK
Zobacz więcej >
2023-09-28
Nowoczesne firmy już dziś muszą sięgać po technologie przyszłości i działać zgodnie z zasadami, które zawiera definicja przemysłu 4.0. Wszystko po to, żeby zachować swoją pozycję i móc dalej się rozwijać. Przykładem jest Hasco-Lek SA - rodzinna firma z polskim kapitałem.
Zobacz więcej >
2023-09-28
"Nowelizacja ustawy refundacyjnej zmieniła wszystko. Ale nie jest powiedziane, że ustawa nie będzie nowelizowana w kolejnych 10 latach. Już dziś wiemy, że tak powinno być i w wielu zakresach są już plany zmian" ? przyznał wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski podczas obrad okrągłego stołu na temat polityki lekowej, odbywających się w trakcie tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Zobacz więcej >
2023-09-28
Nadciśnienie tętnicze to jedna z najpowszechniej występujących chorób na świecie. Szacuje się, że w Polsce cierpi na nie 10-12 mln osób. Z tego względu nowe wytyczne postępowania w nadciśnieniu tętniczym mają szczególną wagę dla codziennej praktyki klinicznej nie tylko kardiologów, ale również lekarzy innych specjalizacji.
Zobacz więcej >
2023-09-26
Mało kto zdaje sobie sprawę, jak długa i trudna jest droga produktu, zanim ten zostanie dopuszczony do sprzedaży i pojawi się na półce w aptece. Hasco-Lek S.A. od lat przeciera te szlaki. Sukces, który firma odnosi na rynku farmaceutycznym, zależy od wysokiej dbałości o jakość produktów, a także od innowacyjnych inwestycji i zaangażowania specjalistów w niej pracujących.
Zobacz więcej >
2023-09-25
Brakuje jasnych wytycznych, jak zabezpieczać dane z monitoringu i kto ma mieć do nich dostęp.
Zobacz więcej >
2023-09-13
Zespół izraelskich naukowców donosi, że stworzył pierwszy syntetyczny model ludzkiego embrionu. Czy to rzeczywiście prawda?
Zobacz więcej >
2023-08-10
Europarlament wezwał Komisję Europejską do przedstawienia przepisów, które zwiększą produkcję farmaceutyczną w UE
Zobacz więcej >
2023-07-17
Nowelizacja ustawy refundacyjnej wprowadza rozwiązania korzystne dla polskiego przemysłu. Branża mówi, że to za mało i za późno
Zobacz więcej >
2023-07-13
Na polskim rynku aptek nadal królują sieci. Próby ograniczenia ich wpływu nie powiodły się, dlatego konieczne jest doprecyzowanie przepisów.
Zobacz więcej >
2023-07-11
Mimo postpandemicznego spowolnienia w tzw. branży healthtech medyczne innowacje znad Wisły rosną w siłę.
Zobacz więcej >
2023-07-07
Racjonalizacja polityki lekowej w skali całego mechanizmu ochrony zdrowia wymaga wprowadzenia szeregu zmian o charakterze systemowym i organizacyjnym. Powodzenie ich wdrożenia jest ściśle związane z zasobami kadrowymi. To właśnie w optymalnym wykorzystaniu potencjału tkwiącego w profesjonalistach medycznych znajduje się klucz do poprawy nadzoru nad skutecznością i bezpieczeństwem farmakoterapii.
Zobacz więcej >
2023-06-29
Jedna z sesji ginekologicznych drugiego dnia kongresu EBCOG 2023 dotyczyła m.in.: dostępności i organizacji badań przesiewowych w kierunku nowotworów kobiecych w Europie, znaczenia kolposkopii, metod diagnostyki infekcji pochwy i sromu czy kwestii powikłań zatorowo-za krzep owych po zastosowaniu antykoncepcji hormonalnej.
Zobacz więcej >
2023-06-01

W przypadku chorych na HER2-ujemnego raka piersi najtrudniej jest wybrać metodę leczenia u kobiet w starszym wieku oraz pacjentek z licznymi schorzeniami towarzyszącymi. Jak dowodzą badania, wysoką skuteczność — niezależnie od wieku pacjentek i od rodzaju współistniejących chorób — wykazują leki z grupy cyklibów. Problemem natomiast są ich działania niepożądane. O tym, czym kierować się w doborze leku dla konkretnych pacjentek, mówiła podczas Kompendium Raka Piersi (16 maja) dr n, med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld.

Zobacz więcej >
2023-05-31

„Nasze społeczeństwo, zgodnie z tendencją widoczną w pozostałych krajach europejskich, starzeje się, a więc siłą rzeczy coraz częściej w gabinetach spotykamy się z chorobami specyficznymi dla wieku senioralnego. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w szkoleniach kierowanych do lekarzy rodzinnych oraz w programie szkolenia specjalizacyjnego" — mówi dr hab. n. med. Ewa Rudnicka-Drożak.

Zobacz więcej >
2023-05-26

To nie jest tak, że gdy pacjent dostanie placebo, to odnosi wrażenie, że mu się poprawia. Jemu naprawdę się poprawia. Widać to na poziomie fizjologii.

Zobacz więcej >
2023-04-27
W życiu nie ma przypadków. Takie można odnieść wrażenie, obserwując wzmożenie, jakie zapanowało po tym, jak resort zdrowia postanowił pochylić się nad przepisami regulującymi zasady pozyskiwania w sieci e-recept
Zobacz więcej >
2023-04-13
Od wielu lat słyszymy o konieczności zachowania czujności onkologicznej. Wiele się mówi o profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych czy o potrzebie badania znamion. O nerkach rozmawiamy bardzo rzadko. A szkoda, bo nerki to jedne z najważniejszych organów naszego ciała. Na co dzień zapominamy, że ich rola nie ogranicza się do oczyszczania krwi i wydalania z moczem toksycznych produktów przemiany materii.
Zobacz więcej >
2023-03-30
Badania kliniczne stanowią fundament współczesnej medycyny, są warunkiem dostępu pacjentów do nowoczesnych terapii i wpływają znacząco na poszerzenie zawodowej wiedzy lekarzy.
Zobacz więcej >
2023-03-23
„Skuteczna i bezpieczna farmakoterapia bólu polega przede wszystkim na świadomym doborze leków, odpowiadających indywidualnym potrzebom danego pacjenta" — wyjaśnia farmakolog kliniczny dr hab. n. med. Jarosław Woroń.
Zobacz więcej >
2023-03-23
Życie w ciągłym stresie i biegu, kłopoty zawodowe i rodzinne nierzadko doprowadzają do występowania u ludzi złożonych problemów zdrowotnych. Do gabinetów lekarzy rodzinnych zgłaszają się pacjenci ze współistniejącymi dolegliwościami, jak np. zespół jelita nadwrażliwego, depresja i zaburzenia lękowe. Czy takimi chorymi może kompleksowo zająć się lekarz POZ?
Zobacz więcej >
2023-03-01
Lekarze będą mogli zaproponować ultranowoczesne, spersonalizowane terapie pacjentom chorym na raka, zakażonym HIV oraz z wieloma innymi chorobami szybciej niż się spodziewają. Nad takimi rozwiązaniami właśnie pracują naukowcy w polskich ośrodkach naukowo-badawczych.
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęściej czytane

05.02
2024
RESORT ZDROWIA SZUKA KRETA
15.01
2024
Dr Grzesiowski: COVID-19 degeneruje ludzki gatunek, jest groźniejszy niż sądziliśmy
15.12
2023
Kichnięcie doprowadziło do przerażającego urazu. To pierwszy taki przypadek na świecie
27.11
2023
ZMOWA NA RYNKU LEKÓW RECEPTUROWYCH
22.11
2023
PFIZER POZYWA POLSKĘ ZA SZCZEPIONKI