News
Ilość newsów: 25893
2020-09-25
W środę Biomed-Lublin poinformował, że wyprodukował pierwszą serię "polskiego leku na koronawirusa". - Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa - mówił współpracujący z firmą senator PiS Grzegorz Czelej. Cena akcji spółki poszybowała w górę o prawie 50 proc.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Mamy 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia - podał w czwartek rano resort zdrowia. To najwyższy dobowy wynik od początku pandemii. Jednocześnie poinformował o ponad 125 tysiącach osób objętych kwarantanną.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Po uchwaleniu ustawy o zawodzie farmaceuty, nad którą pracuje sejmowa podkomisja, trudno będzie kupić w aptece środki antykoncepcyjne.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Bankomat umieszczono w pomieszczeniu administracyjno- szkoleniowym apteki, zaliczanym do jej podstawowej powierzchni. Dla potrzeb urządzenia okrojono ją o ponad 12 mkw. Pieniądze pobierano od strony ulicy, natomiast obsługa i serwisowanie urządzenia przez osoby niebędące pracownikami apteki możliwe było jedynie od strony zaplecza apteki. Oddalając odwołanie spółki, inspektor farmaceutyczny stwierdził, że apteka musi być wydzieloną całością.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Najnowsze centra badawcze i laboratoria są podstawą rozwoju nauki. Prace naukowców mające na celu osiągnięcie innowacyjnych rezultatów wymagają zaplecza badawczego z odpowiednim wyposażeniem. Czy w Polsce firmy mają dobre warunki do budowy laboratoriów?
Zobacz więcej >
2020-09-25
W sanepidzie w Opolu jednocześnie w dyspozycji jest 15 numerów telefonów, w tym 5 komórkowych oraz jeden całodobowy telefon komórkowy alarmowy. A i tak bywa, że wszystkie są zajęte.
Zobacz więcej >
2020-09-25
Według obecnie obowiązujących zaleceń uzupełniające leczenie hormonalne pacjentek z rakiem piersi w zależności od stopnia zaawansowania i ryzyka nawrotu powinno trwać od 5 do 10 lat. Tymczasem nawet połowa pacjentek przerywa leczenie przed zaplanowanym terminem.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Firma posiada już ampułki leku na koronawirusa. Do jego komercjalizacji jest jednak daleko, a spółka liczy na poluzowanie regulacji.
Zobacz więcej >
2020-09-24
W zasobach informacyjnych sektora publicznego (ISP) znajduje się olbrzymia ilość informacji, które mogą pomóc w planowaniu i realizacji programów zdrowotnych. Temu między innymi służy uruchomiony projekt ProfiBaza. Idea projektu powstała w rezultacie systematycznego przeglądu posiadanych przez Instytut zasobów danych, jak również z szerokiego doświadczenia związanego z ich pozyskiwaniem, analizą i interpretacją.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Największy dzienny wzrost (36 proc.) przy zdecydowanie najwyższych obrotach na GPW (340 mln zł) tak wyglądała środowa sesja giełdowa w wykonaniu Biomedu-Lublin. Dzień po raporcie bieżącym o „zakończeniu procesu wytwarzania substancji czynnej Immunoglobulina anty SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców" spółka zwołała konferencję prasową. W jej trakcie współpracujący z nią senator PiS Grzegorz Czelej mówił wprost o tym, że „jako pierwsi na świecie mamy lek na COVID, który działa i zabija wirusa".
Zobacz więcej >
2020-09-24
Spółka złożyła zgłoszenie patentowe na szybkie testy do diagnostyki SARS-COV2. Szybko chce też opracować szczepionkę.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Pinkas: Skrajne niedoinwestowanie sprawiło, że w niektórych jednostkach wciąż w użyciu jest kalka. Nie ma skanerów, panie przepisują dokumenty przez kalkę! Teraz ta zapomniana inspekcja okazuje się niezbędna.
Zobacz więcej >
2020-09-24
Dla części firm okres pandemii i ograniczenia z nią związane okazały się szansą na przyspieszenie wzrostu biznesu. Inne, funkcjonując w branżach bardziej odpornych na wahania koniunktury, bez większych przeszkód kontynuowały pozytywny trend z poprzednich okresów.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Na razie harmonogram prac lubelskiej spółki się nie zmienia i jej lek na koronawirusa trafi do kolejnego etapu badań. Konkurencja jednak nie śpi i ogłasza własne plany.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Biotechnologiczna spółka poinformowała o postępie prac nad swoimi projektami. Platforma PCRONE została we wtorek zainstalowana w szpitalu, gdzie odbędą się testy przedrejestracyjne na panelu do gronkowca złocistego.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Jest już blisko milion ofiar śmiertelnych pandemii, a liczba przypadków w 198 państwach przekroczyła 31 mln, w ciągu tygodnia przybyło 2,2 mln nowych (według Johns Hopkins University, w poniedziałek, 21 września).
Zobacz więcej >
2020-09-23
Możliwość zamykania hurtowni przez inspekcję pozbawi Polaków dostępu do leków – ostrzegają przedsiębiorcy. Aptekarze: to zwykła manipulacja.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Potrafią wyłudzać recepty, tłumaczyć, że od leków, które nie uzależniają, mają alergię. I dlatego muszą brać psychotropy. A psychiatrzy przyznają: rekordziści potrafią brać je przez kilka lat.
Zobacz więcej >
2020-09-23
BATIST Medical, czeski producent wyrobów medycznych, nawiązał strategiczną współpracę z firmą 3M Poland i tym samym stał się dystrybutorem produktów 3M na polskim rynku medycznym. Tomáš Mertlík, prezes BATIST Medical, uważa nawiązanie współpracy z firmą 3M Poland za kolejny, bardzo istotny krok w rozwoju firmy. „Partnerstwo z 3M jest dowodem, że BATIST Medical należy do grona najpoważniejszych firm w branży wyrobów medycznych i ochronnych” - powiedział Tomáš Mertlík.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Taką kwotę na rozmaite witaminki przeznacza aż 30 proc. Polaków. Niewiele mniej osób, bo co piąty z nas, wydaje na kolorowe pigułki od 100 do 199 złotych.
Zobacz więcej >
2020-09-23
Rdzeniowy zanik mięśni - w skrócie SMA - to niemal wyrok dla małych pacjentów i zrozpaczonych rodziców, którzy wołają o pomoc ludzi dobrej woli. Najdroższy lek świata dostępny w Stanach Zjednoczonych kosztuje aż 9 mln złotych. Czy Fundusz Medyczny - jedna z głównych obietnic prezydenta Andrzeja Dudy - przyspieszy uzyskanie szerszego dostępu do zastrzyku Zolgensma i innych drogich leków, by zbiórki charytatywne przestały być smutną codziennością?
Zobacz więcej >
2020-09-22
Zespół z Uniwersytetu Monash w Melbourne skonstruował urządzenie, które może przywrócić wzrok niewidomym. Chodzi o specjalny implant mózgowy.
Zobacz więcej >
2020-09-22
Dewastujące straty ekonomiczne dla przedsiębiorców z branży farmaceutycznej związane z bezpodstawnym zamykaniem hurtowni oraz aptek. A w efekcie ryzyko braku leków na polskim rynku. Takie konsekwencje zdaniem organizacji zrzeszających producentów leków, Pracodawców RP oraz Konfederacji Lewiatan będzie miał jeden z przepisów proponowanych w ramach prac nad ustawą o zawodzie farmaceuty. Biznes apeluje, by od tej zmiany posłowie odstąpili.
Zobacz więcej >
2020-09-22
Nadzór farmaceutyczny miał prawo wygasić zezwolenie aptekarzom, którzy widnieli 1 sierpnia 2019 r. równolegle także na liście podmiotów leczniczych. Nawet jeśli tej drugiej praktyki w rzeczywistości nie prowadzili - wynika z wyroku WSA w Warszawie - Jeżeli podmiot prowadzący aptekę widniał 1 sierpnia 2019 r.
Zobacz więcej >
2020-09-22
Dostępność leczenia zbyt często zależy od kodu pocztowego. Zaawansowanych badań w małych ośrodkach się nie wykonuje, nie wszędzie dostępne jest nowoczesne leczenie. O jego istnieniu lekarze pacjentom nie mówią i podają starą chemię. Lekarz onkolog ma statystycznie ok. 8 minut na pacjenta. Pacjent nie może liczyć na to, że lekarz wygłosi wykład na temat typów raka płuca i dostępnych metod jego leczenia.
Zobacz więcej >
2020-09-22
Captor Therapeutics Bliżej giełdy. Biotechnologiczna firma planuje debiut na giełdzie na przełomie roku. Środki z publicznej oferty akcji chce przeznaczyć m.in. na finansowanie obecnych projektów badawczo- rozwojowych. Planuje je doprowadzić do momentu, w którym będzie można przeprowadzić ich komercjalizację. Captor celuje w fazę przedkliniczną lub wczesną I fazę badań klinicznych.
Zobacz więcej >
2020-09-21
Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. Adamem Antczakiem, kierownikiem Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala im. Barlickiego w Łodzi - Dotychczas szczepiło się przeciwko grypie zaledwie ok. 4 proc. Polaków. Sądzi pan, że w tym roku zdecyduje się na to znacznie więcej osób?
Zobacz więcej >
2020-09-21
Wkrótce poznamy tzw. białą księgę polskiej neurologii. Dokument będzie podstawą do wprowadzenia zmian w tej dziedzinie.
Zobacz więcej >
2020-09-21
Maksymalnie 2 mld zł w tym roku i 4 mld zł w latach następnych - tyle pieniędzy trafić ma m.in. na profilaktykę, wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych oraz na remonty szpitali w ramach Funduszu Medycznego. Sejm uchwalił na ostatnim posiedzeniu powołującą go ustawę.
Zobacz więcej >
2020-09-21
- Realnie oceniając sytuację na wiosnę 2021 jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy mieli już szczepionkę, co tak naprawdę definitywnie zakończy pandemię - powiedział szef resortu zdrowia.
Zobacz więcej >
2020-09-21
W jedynej watykańskiej aptece, która przed dekadą była najczęściej odwiedzaną apteką świata, zamontowano systemy automatycznej dystrybucji leków BD Rowa. O ich wyborze zadecydowały zintegrowane rozwiązania, zarówno dla zaplecza (choćby przy sortowaniu leków i sprawdzaniu terminu ich przydatności), jak i dla obszaru sprzedaży, z naciskiem na optymalizację wydawania. Obecnie w Watykanie trzy roboty dostarczają produkty do farmaceuty w ciągu ledwie ośmiu sekund.
Zobacz więcej >
2020-09-21
Dostępność szczepionek przeciwko grypie będzie zwiększała się od października. Wiele osób przyzwyczaiło się do szczepień we wrześniu i zastanawia się nad ich sensem w późniejszych miesiącach. Eksperci podkreślają, że rekomendowany okres szczepień przypada przed szczytem zachorowań na grypę, który w Polsce występuje od stycznia do marca.
Zobacz więcej >
2020-09-21
Federacja Polskich Pacjentów, wszystkie organizacje zrzeszające producentów leków, Związek Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych, Pracodawcy RP oraz Konfederacja Lewiatan apelują o wykreślenie z projektu ustawy o zawodzie farmaceuty poprawki do Prawa Farmaceutycznego, która może doprowadzić do bezpodstawnego i nagłego zamknięcia hurtowni leków lub apteki. Proponowany przepis grozi brakiem leków na rynku, a dla przedsiębiorców możne oznaczać dewastujące straty ekonomiczne.
Zobacz więcej >
2020-09-18
Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad unikatowym na skalę światową projektem dotyczącym wykorzystania materiałów dwuwymiarowych (2D) w nanomedycynie. Badania przyczynią się do rozwoju alternatywnych metod leczenia nowotworów.
Zobacz więcej >
2020-09-18
W Wojskowym Instytucie Medycznym prowadzone jest pierwsze w Polsce i na świecie badanie określające przydatność stosowania ITPP u ludzi z ciężką niewydolnością oddechową, zakażonych SARS-CoV-2. Będzie ono finansowane przez Agencję Badań Medycznych. Na czym polega jego innowacyjność? Jakie skutki może przynieść zastosowanie takiej terapii?
Zobacz więcej >
Zaloguj się Przypomnij hasło

Chcesz mieć dostęp?

Zarejestruj się na okres 12 miesięcy.

W celu uzyskania informacji o cenniku dostępu do portalu dla firm, prosimy o kontakt telefoniczny (22) 490 31 41 lub drogą mailową na adres: info@pharma.info.pl

Najczęsciej czytane

08.09
2020
Będą zmiany dotyczące noszenia maseczek. Jakie?
31.08
2020
PRZEKUPSTWO I KONCERNY FARMACEUTYCZNE
16.06
2020
DRUGA FALA NA HORYZONCIE
26.05
2020
Czy klimatyzacja może przenosić koronawirusa?
13.05
2020
„Efekty są spektakularne”. Szpital MSWiA o leczeniu Covid-19 Tocilizumabem