POWRÓT
13.08.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

 

News

SĄD KORPORACYJNY MUSI TRZYMAĆ POZIOM

Nieuczciwe praktyki aptekarskie powinny być ukarane, ale orzeczenia sądów dyscyplinarnych powinny zachowywać minimalne wymagania dla tego typu rozstrzygnięć.

NOTOWANIA POD PRESJĄ

W środę na warszawskiej giełdzie WIG notował niewielkie zmiany, ale negatywnie wyróżniały się małe spółki zarówno te notowane na rynku głównym, jak i na NewConnect. Prym wśród taniejących spółek wiedli reprezentanci biotechnologii, choć jak pokazuje historia, ich notowania potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie. Dobrze obrazuje to przykład Biomedu-Lublin.

HEJT NA TYCH Z KORONĄ

Mieszkańcy Wielunia od soboty mieszkają w czerwonej strefie. – Jesteśmy teraz traktowani jak trędowaci – mówi burmistrz.

SZCZEPIONKA Z ROSJI NA CENZUROWANYM

Świat nauki sceptycznie reaguje na wtorkowe doniesienia z Rosji, jakoby tamtejsi naukowcy stworzyli skuteczną szczepionkę na koronawirusa.

BOREAS

Głównym celem badania jest ocena skuteczności dupilumabu u pacjentów z umiarkowaną lub ciężką przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), mierzoną za pomocą rocznych wskaźników ostrego umiarkowanego i ciężkiego zaostrzenia POChP (AECOPD acute exacerbations of chronic obstructive pulmonary disease).

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY NIE ZAWSZE MIJA Z WIEKIEM. JAK LECZY SIĘ AZS?

AZS to schorzenie obejmujące nie tylko skórę oraz układ odpornościowy. Dotyka nawet 1/3 dzieci i często nie ustępuje wraz z wiekiem. Koszty życia z atopią w Polsce są najwyższe w Europie.

Ryzyko zakażenia jest większe, niż się ludziom wydaje

Więcej na polityka.pl.

 

Decyzje GIF

Decyzja wycofania z obrotu z dn. 12.08.2020 NJP.5453.28.2020.MLI

Nazwa: Krople uspokajające spokojne, Moc: 35 g, Postać: krople doustne, roztwór, Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej GEMI, Grzegorz Nowakowski.

 

Komunikaty

Komunikat NIA

KOMUNIKAT NIA W SPRAWIE WAŻNYCH WYROKÓW NSA WS. 1%.

 

Inne

Informacja NIL

Propozycja zmian art. 37a kk już w Senacie.

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 180/2019/DGL – tekst ujednolicony

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 180/2019/DGL tekst ujednolicony w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.