POWRÓT
12.08.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

WYGRAĆ ŚWIATOWY WYŚCIG ZA WSZELKĄ CENĘ

Władimir Putin ogłosił, że w Rosji zarejestrowano pierwszą na świecie szczepionkę na Covid-19. Dzień wcześniej rosyjscy naukowcy ostrzegali przed pośpiechem przy rejestracji.

PANDEMIA POMAGA I PRZESZKADZA SYNEKTIKOWI

Od początku 2020 r. akcje Synektika podrożały niemal dwukrotnie. Inwestorzy wykorzystali publikację wyników za III kwartał tego roku obrotowego (kwartał trwał od kwietnia do końca czerwca) do realizacji zysków.

ONA WALCZY O SZCZEPIONKĘ DLA EUROPY!

Warto zapamiętać to nazwisko, choć nie należy ono do najłatwiejszych. Unijna komisarz zdrowia Cypryjka Stella Kyriakides (64 1.) pracuje nad tym, by każdy Europejczyk jak najszybciej dostał szczepionkę przeciw chorobie COVID-19, wywołanej przez koronawirusa. Do unijnego porozumienia w tej sprawie zamierza dołączyć również polski rząd. Projekt uchwały w tej sprawie został zamieszczony w wykazie prac Rady Ministrów.

AKTUALNE PROGRAMY LEKOWE

W związku z pandemią COVID-19 ostatnia aktualizacja programów lekowych miała miejsce w marcu 2020 roku.

PRZEŁOMOWE ODKRYCIE ZNACZENIA BIAŁEK PARP1 I IDO1 W CZERNIAKU BŁON ŚLUZOWYCH

W badaniu, obejmującym największą dotychczas grupę pacjentów (1 92 chorych), wykazano korelację między wzrostem ilości białek PARP1 i 1001 w komórkach nowotworowych a istotnie gorszym rokowaniem. Może to być punkt zwrotny w leczeniu czerniaka błon śluzowych charakteryzującym się bardzo agresywnym przebiegiem klinicznym, w którym wskaźnik przeżycia 5-letniego wynosi zaledwie 25-30 proc. (dla porównania: w czerniaku skóry jest to 80 proc.).

TERAPIĘ PERSONALIZOWANĄ WARUNKUJE DOSTĘP DO NOWOCZESNYCH LEKÓW

Leczenie personalizowane jest już niemal standardem w onkologii, a wprowadza się je także w innych dziedzinach medycyny. Aby chorzy mieli dostęp do takich terapii, lekarze muszą dysponować wachlarzem nowoczesnych leków i narzędziami diagnostycznymi, które pozwalają na dokładne ustalenie rozpoznania oraz stopnia zaawansowania procesu nowotworowego.

WIRUSOWE 5-10-15. SARS-COV-2 U DZIECI I MŁODZIEŻY WCIĄŻ POZOSTA JE ZAGADKĄ

Szkoła tuż za progiem, a my dalej nie rozumiemy w pełni zachorowań na COVID-19 u najmłodszych.

 

Inne

Informacja Rady Reklamy

Uchwała Nr ZO/027/20/o w sprawie Diohespan Max Aflofarm z dnia 1 lipca 2020 r. Zespołu Orzekającego w sprawie o sygn. akt: KER/052/20.

Informacja Rady Reklamy

Uchwała Nr ZO/026/20/o w sprawie Aktiwitaminer Aflofarm z dnia 1 lipca 2020 r. Zespołu Orzekającego w sprawie o sygn. akt: KER/051/20.

Informacja Rady Reklamy

Uchwała Nr ZO/025/20/o w sprawie Calominal Aflofarm z dnia 1 lipca 2020 r. Zespołu Orzekającego w sprawie o sygn. akt: KER/053/20.

Komunikat AOTMiT

PLAN TARYFIKACJI NA ROK 2021.