POWRÓT
31.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

ZACZYNA SIĘ WIELKIE ZAMYKANIE

Zamkniętych zostało 47 aptek sieci. Firma, która należy do rządzącego polskim handlem koncernu Jeronimo Martins, zaczyna zwolnienia grupowe. Nie jest jedyna.

OPAKOWANIA LEKÓW POWINNY SIĘ RÓŻNIĆ

Wierność tzw. identyfikacji korporacyjnej może okazać się zabójcza dla pacjentów. Farmaceuci od lat apelują do firm farmaceutycznych o wprowadzenie innych oznaczeń lub kolorów opakowań, szczególnie dla produktów z jednej linii lekowej, np. kardiologicznej czy neurologicznej. Pomyłka w nazwie lub dawce może dla pacjenta skończyć się tragicznie.

PANDEMIA NIESTRASZNA

Notowany na głównym parkiecie GPW słoweński producent leków ma za sobą udaną pierwszą połowę roku. Wyniki wzrosły do najwyższego poziomu w historii. Zarząd podtrzymuje prognozy na 2020 r. Krka zdrożała od początku roku o ponad 21 proc., do 357 zł.

BIOMED-LUBLIN CORAZ BLIŻEJ CELU

Przygotowania do produkcji leku na koronawirusa trwają. Firma ma pożyczkę od członków RN.

PÓŁ ROKU ELEKTRONICZNEJ RECEPTY W POLSCE

8 lipca, 2020 roku mija dokładnie pół roku od wprowadzenia w Polsce obowiązku wystawiania recept w postaci elektronicznej. Od momentu uruchomienia systemu do dziś lekarze wystawili już ponad 275 mln e-recept dla 25 mln pacjentów.

UVERA I SYNTOIL ZABŁYSŁY W UNIJNYM PROGRAMIE

Dwie polskie firmy znalazły się w gronie 64 europejskich start-upów, które otrzymają granty na badania zapewniające Zielony Ład.

 

Komunikaty

Komunikat AOTMiT

Komunikat w sprawie posiedzenia Rady ds. Taryfikacji w dniu 30 lipca 2020 r.

Komunikat URPL

Produkty lecznicze zawierające leuprorelinę w postaci o przedłużonym uwalnianiu (depot): należy przestrzegać instrukcji dotyczących rekonstytucji i podawania, aby zmniejszyć ryzyko błędów w trakcie przygotowania, które mogą powodować brak skuteczności.

Komunikat MZ

Komunikat ws. identyfikatora OW NFZ.

 

Inne

  1. URZ. Min. Zdr. 2020.55

Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 31 lipca 2020 r. w sprawie wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 117/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 117/2020/DSOZ w sprawie umów o realizację programu pilotażowego w zakresie rehabilitacji leczniczej dla świadczeniobiorców po przebytej chorobie COVID-19.