POWRÓT
30.06.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

LEKARSTWA NA NOWO CZY PO STAREMU

Autorzy ustawy o Funduszu Medycznym przekonują, że wszyscy muszą wziąć na siebie ryzyko wprowadzenia leków, które są drogie, a ich skuteczność nie do końca znana.

BEZPIECZEŃSTWO LEKOWE GWARANTUJE TYLKO PRODUKCJA W KRAJU

Kopeć: Jeśli będziemy preferować najtańsze produkty azjatyckie, pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie. Dlaczego krajowi producenci leków obawiają się zapisów w ustawie o Funduszu Medycznym? Będzie ona miała wpływ na rynek farmaceutyczny?

NIEZDROWY DOSTĘP DO DANYCH

Ministerstwo Zdrowia zawiadamia służby, bo jego zdaniem sieć aptek – Gemini – nielegalnie pozyskuje dane z najpilniej strzeżonego państwowego rejestru.

606 – JAK ODKRYTO PIERWSZE LEKI ANTYBAKTERYJNE?

Sulfonamidy były dla świata zbawieniem i pewnie dlatego pierwszy lek z lej kategorii, jaki wprowadzono na rynek, otrzymał nazwę salwarsan, od łacińskiego salvator -zbawiciel.

JAKIE LEKI DOSTANIESZ BEZPŁATNIE, A ZA JAKIE MUSISZ ZAPŁACIĆ

Produkt leczniczy palbociclib jest wskazany w leczeniu HR-dodatniego (receptor hormonalny), HER2-ujemnego (receptor ludzkiego naskórkowego czynnika wzrostu typu 2) raka piersi miejscowo zaawansowanego lub z przerzutami: w skojarzeniu z inhibitorem aromatazy; w skojarzeniu z fulwestrantem u kobiet po uprzedniej hormonoterapii.U kobiet w okresie przed- i okołomenopauzalnym hormonoterapię należy skojarzyć z agonistą hormonu uwalniającego hormon luteinizujący (LHRH).

RÓWNE SZANSE DLA WSZYSTKICH PACJENTÓW

Leczenie nowotworów krwi należy do najbardziej innowacyjnych – chorzy mogą żyć latami bez objawów choroby. Ale nie wszyscy mają do niego dostęp.

Komunikaty

Komunikat AOTMiT

KOMUNIKAT – RAPORT W SPRAWIE USTALENIA TARYFY ŚWIADCZEŃ, KONSULTACJE ZEWNĘTRZNE.

Komunikat GIF

1 lipca 2020 upływa termin vacatio legis dla przepisów dot. weryfikacji autentyczności leków!