POWRÓT
29.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

SZANSE UE PO EPIDEMII

Kryzys Covid-19 doprowadził do trzech tendencji w procesach integracyjnych.

III FAZA BADAŃ KLINICZNYCH SZCZEPIONKI

27 lipca spółka biotechnologiczna Moderna poinformowała o rozpoczęciu III fazy badań klinicznych potencjalnej szczepionki przeciw COVID-19 (mRNA-1273).

SZCZEPIENIA NA GRYPĘ POWINNY BYĆ BEZPŁATNE

My jako medyczna racja stanu powiedzieliśmy dziś wyraźnie, że szczepienia na grypę w takiej sytuacji epidemiologicznej, w jakiej jesteśmy, przed tymi wyzwaniami, przed którymi stoimy, powinny być dla wszystkich tak naprawdę za darmo. Najlepiej by tak było.

ZAĆMA BEZ TAJEMNIC I MITÓW

Soczewka z wiekiem mętnieje, więc każdy może mieć zaćmę. Kiedy ją usuwać i z czym się to wiąże?

HIGIENA W PROFILAKTYCE ZAKAŻEŃ WZW A

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała wirusowe zapalenia wątroby (WZW) za jedno z największych zagrożeń epidemiologicznych XXI w. Uznała je za tak ważne wyzwanie zdrowotne jak malaria i HIV.

Artykuły

Nowelizacja przepisów Prawa Farmaceutycznego – Od 1 lipca 2020 r. kary za brak realizacji obowiązków wynikających z przepisów „antyfałszywkowych”

Od 1 lipca zaczął obowiązywać art. 127cb Prawa Farmaceutycznego, wprowadzony nowelizacją z dnia 11 września 2019 r., nakładający kary na podmioty niedopełniające obowiązków wynikających z rozporządzenia Komisji Europejskiej 2016/161 z dnia 2 października 2015 r. („Rozporządzenie 2016/161”), dotyczących m.in. weryfikacji autentyczności produktów leczniczych („skanowanie”).

 

Inne

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 116/2020/DGL

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 116/2020/DGL zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.