POWRÓT
29.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

BRANŻA POTRZEBUJE ZARZĄDZANIA PONAD PODZIAŁAMI

W dobie zagrożenia zdrowia i życia obywateli wielu decydentów doceniło potencjał drzemiący w branży farmaceutycznej. Okazała się ona nie tylko gwarantem bezpieczeństwa lekowego, ale również strategiczną gałęzią gospodarki oporną na ogólnoświatowe zawirowania.

W LUBLINIE POWSTANIE LEK NA COVID-19

Lubelska firma Biomed rozpocznie wkrótce prace nad produkcją leku na COVID-19. Będzie on oparty na osoczu ozdrowieńców. Agencja Badań Medycznych wsparła projekt kwotą 5 mln zł. Zanim jednak lek powstanie, trzeba przeprowadzić szereg badań i testów.

BIZNES NA ZARAZIE

Konieczność realizowania jak największej liczby recept farmaceutycznych (są 100 proc. płatne), możliwość kupowania środków antybakteryjnych w „zestawie”, czyli np. kompletu witamin, suplementów diety, to tylko kropla w morzu metod stosowanych przez wielkie sieci aptekarskie. Niestety, także do nas dotarły sygnały o tym, że farmaceuci zatrudnieni w niektórych sieciach aptecznych (działających także na Podkarpaciu), otrzymują „Z góry” instrukcje dotyczące polecania pacjentom pewnych preparatów.

SĄD KAPTUROWY SKAZAŁ HUBERTA CZERNIAKA

21 maja 2020 r. odbyła się rozprawa przed Naczelnym Sądem Lekarskim w sprawie odwoławczej doktora Huberta Czerniaka. Lekarz został obwiniony przez Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi o propagowanie postaw antyzdrowotnych przez publiczne wypowiedzi na temat możliwej szkodliwości szczepień wykonywanych u dzieci do 6 miesiąca życia.

COVID-19 ZMIENIŁ ZASADY GRY

Tapani Sura, dyrektor generalny Astellas Pharma i Artur Zapart, dyrektor handlowy i Market Access Astellas Pharma o wyzwaniach, które przed firmami farmaceutycznymi stawia „nowa normalność”.

MEDYCZNE INNOWACJE DLA ZWIERZĄT

Fundusz podpisał list intencyjny z Bioceltixem – spółką biotechnologiczną z branży weterynaryjnej, która prowadzi prace nad produktami leczniczymi na bazie komórek macierzystych.

Nowa opcja terapeutyczna w raku płuca

Więcej na medexpress.pl.