POWRÓT
29.04.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

POLSKA FABRYKA OSOCZA KONTRA FARMACEUTYCZNY LOBBING

Pomysł stworzenia w Polsce fabryki osocza chwalą byli ministrowie i wiceministrowie zdrowia z różnych politycznych opcji. Przestrzegają jednak, że istnieją silne grupy interesów, które mogą przeszkadzać przy realizacji tego projektu.

PÓŁ MILIARDA NA NOWOCZESNE TERAPIE

Po roku istnienia Agencja Badań Medycznych finansuje już ponad 30 projektów innowacyjnych metod leczenia w dziedzinie onkologii, kardiologii i chorób rzadkich. W kilku przypadkach celem jest znalezienie skutecznej metody na zwalczenie epidemii C0VID-19.

OBŁOWIŁ SIĘ NA FAŁSZYWYCH LEKACH NA KORONAWIRUSA

Kim trzeba być, by w czasie pandemii żerować na ludziach?! Policjanci z Gdańska zatrzymali byłego działacza PSL Tomasza D. (49 1.), który publicznie twierdził, że ma lek na koronawirusa. Choć żaden z niego lekarz ani naukowiec, sprzedawał cudowny” preparat w internecie!

NOVARTIS SZUKA RECEPTY NA WIRUSA

Szwajcarski koncern farmaceutyczny sprawdza, czy stare leki mogą pomóc w walce z nową chorobą. W Polsce z produkcją problemów nie ma.

W POSZUKIWANIU LEKU

Podczas wtorkowej sesji cena walorów Biomedu Lublin oscylowała wokół poziomu 3,25 zł. Jednak po godzinie 15 nastąpił gwałtowny wzrost, trwający do końca sesji.

PACJENCI CZEKAJĄ, ZALEGŁOŚCI ROSNĄ, A PO KORONAWIRUSIE KOLEJKI DO PRZYCHODNI SIĘ WYDŁUŻĄ

Odłożenie zabiegów, które nie są bezwzględnie konieczne, na początku pandemii przyjęto ze zrozumieniem. Im dłużej jednak ona trwa, tym trudniej zdefiniować, co jest pilnym świadczeniem z punktu widzenia pacjenta.

MISJA W ROZPOZNAWANIU I ZASPOKAJANIU POTRZEB CHORYCH

Można być częścią fundacji niosącej pomoc chorym i cieszyć się w środowisku lekarskim opinią rzetelnego partnera, a jednocześnie prowadzić z powodzeniem biznes i działać na skalę globalną. Tak funkcjonuje LEO Pharma.

 

Rozporządzenia

Dz. U. 2020 R. POZ. 766

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie trybu przeprowadzania kontroli w podmiotach wykonujących czynności związane z pobieraniem, przechowywaniem i przeszczepianiem komórek, tkanek i narządów.