POWRÓT
28.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

OCZEKIWANA REFUNDACJA

Organizacje pacjentów hematoonkologicznych apelują do ministra zdrowia o utrzymanie refundacji do terapii podskórnych.

FIRMA WARTA JUŻ PONAD MILIARD

Od początku roku wycena lubelskiej spółki, której prezesem jest Marcin Piróg, wzrosła 18-krotnie. W poniedziałek przebiła psychologiczną granicę miliarda złotych. Chętnych do zakupu akcji było tak dużo, że po południu notowania zawieszono.

NADZIEJE NA LEK NIOSĄ NOTOWANIA

Polskie spółki biotechnologiczne to beneficjenci pandemii. Wśród nich jest Biomed, którego wycena właśnie przekroczyła miliard złotych.

FAKTY PRZECZĄ MINISTERSTWU ZDROWIA

Ministerstwo Zdrowia zaprzecza, że w budżecie NFZ może zabraknąć pieniędzy. Twierdzi, że żadnych oszczędności nie będzie, bo uratują go pieniądze z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Czy duża część umów zawartych przez podmioty sieciowe z farmaceutami, a dotyczących prowadzenia aptek ogólnodostępnych jest nieważna z mocy prawa?

Więcej na aptekarzpolski.pl.

SMARTWATCH OSTRZEŻE O OBJAWACH COVID?

Więcej na wyrobymed.pl.

Raport GUS: Produkcja wyrobów przemysłowych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się / zwalczaniem COVID-19 w czerwcu 2020 r.

W czerwcu 2020 r. podmioty gospodarcze uczestniczące w miesięcznym badaniu produkcji wyrobów przemysłowych o liczbie pracujących 50 i więcej osób, dodatkowo na zasadach dobrowolności sprawozdały, że wyprodukowały 1 842 143 sztuk maseczek ochronnych stosowanych w medycynie oraz 10 965 412 sztuk maseczek ochronnych pozostałych.

 

Inne

Komunikat MZ

Wzory komunikatów elektronicznych wymiany danych pomiędzy aptekami a Narodowym Funduszem Zdrowia (wersja 2.7).