POWRÓT
28.04.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

COVID-19, TYDZIEŃ DWUDZIESTY DRUGI

Nadal ponad 4,5 mld osób ze 110 krajów ma zalecenie pozostania w domach. Według danych gromadzonych przez Johns Hopkins University (w niedzielę, 26 kwietnia) w 210 państwach i terytoriach grupa zarażonych koronawirusem zbliża się do 3 mln, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 200 tys., z czego 90 proc. przypada na Europę i USA.

VENTIL W TESTACH

16 ze 100 wyprodukowanych aparatów Ventil jest poddawanych testom klinicznym w 4 placówkach medycznych w Polsce.

OD KOBIET WYMAGA SIĘ ZNACZNIE WIĘCEJ

Wyjątkowo złym zjawiskiem jest przypisywanie suplementom diety cudownych właściwości, na które brak dowodów naukowych. Konsumenci często wręcz nie są świadomi, czy mają do czynienia nadal z suplementem diety, czy już z produktem leczniczym. Cierpi na tym cała branża, pomimo że zarówno Queisser Pharma Poland, jak i inni renomowani producenci suplementów diety dokładają najwyższych starań, aby budować i podtrzymywać zdobyte zaufanie konsumentów.

TRĘDOWACI

Medycy są na celowniku. Odpowiedzą za to, że umierają pacjenci, że nie ma sprzętu i brakuje personelu. Posłuszni władzy prokuratorzy i hejterzy czekają na sygnał.

CUDA WODOROSTY

Depresyjną nudę związaną z narzuconą nam społeczną izolacją rozwiała niedawno informacja o cudzie w domu seniora w podwarszawskim Ruścu. Jak poinformowała dyrektorka placówki, cud polegał na tym, że najpierw 27 podopiecznych miało pozytywny wynik testu na koronawirusa, a pięć dni później, po ponownym wykonaniu testów, wszyscy mieli wynik negatywny.

Jaka przyszłość czeka apteki po epidemii COVID-19? Niektóre straciły klientów

Więcej na rynekzdrowia.pl.

Ekspert o remdesivirze w COVID-19: lek powinien być podawany na początku infekcji

Więcej na: rynekaptek.pl.

 

Komunikaty

Komunikat AOTMiT

18/2020 POSIEDZENIE RADY PRZEJRZYSTOŚCI.

Komunikat GIF

Komunikat Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 27 kwietnia 2020 roku w sprawie certyfikacji serii produktu leczniczego przez Osobę Wykwalifikowaną i Osobę Kompetentną w okresie epidemii COVID-19.

 

Rozporządzenia

Dz. U. 2020 R. POZ. 761

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 27 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego opieki w izolatoriach.