POWRÓT
27.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

OSTRA RYWALIZACJA MOCARSTW O SZCZEPIONKĘ

Biotechnologia Rosyjscy hakerzy zostali oskarżeni o próbę kradzieży wyników badań nad przełomową brytyjską szczepionką na Covid-19.

GLUKOMETRY DO LAMUSA?

Chorzy na cukrzycę nie zapadają częściej na COVID-19 niż inni, odsetek osób z cukrzycą, które zakażają się koronawirusem, jest taki sam, jak w przypadku osób bez cukrzycy i wynosi 7-8% mówi prof. Krzysztof Strojek, konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii.

PACJENCI W STRACHU

Z końcem sierpnia mija okres obowiązywania decyzji refundacyjnej dla leku w formie podskórnej, stosowanego w leczeniu chłoniaków. Czy później pacjenci hemoonkologiczni zostaną zdani wyłącznie na siebie?

LECZENIE ALERGII SZYTE NA MIARĘ XXI WIEKU

Terapia doustna została doceniona przez pacjentów zwłaszcza podczas pandemii, kiedy kontakt z lekarzem był utrudniony. Mogli kontynuować leczenie, a receptę otrzymywali drogą elektroniczną – mówi dr Joanna Tomczak-Hałaburda.

PRZEŁOMOWA DECYZJA Z USA DLA PALACZY

Historyczna decyzja amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) cieszy wielu ekspertów walczących z paleniem papierosów, w tym także polskich naukowców.

UWAGI Z KOMISJI ZDROWIA

System leczenia ludzi to setki splotów bardziej kunsztownych niż węzeł króla Gordiosa. Żadne cząstkowe reformy nic tu nie dadzą. Ten węzeł trzeba przeciąć. I ręka nie ma prawa zadrżeć – przekonuje lider partii KORWiN.

WIECZNIE MŁODZI I ZDROWI DZIĘKI SZEŚCIU MIKROMETROM?

Komórki VSELs są kluczem do opracowania nowych leków spowalniających procesy starzenia.

 

Inne

Informacja NIL

Apele i stanowiska podjęte przez PNRL w dniu 24 lipca 2020