POWRÓT
27.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

JAKIE SĄ PRAWNE WYMOGI WPROWADZENIA DO OBROTU SZCZEPIONKI

W związku z pandemią zintensyfikowano badania nad szczepionkami. Przed wprowadzeniem ich na rynek konieczne jest spełnienie szeregu wymagań prawnych.

KOLEJNE ZARZUTY WOBEC MINISTRA ZDROWIA. PREMIER GO BRONI

Strumień państwowych pieniędzy miał płynąć do firm Marcina Szumowskiego, za pośrednictwem instytucji, które nadzorował Łukasz Szumowski informuje „Gazeta Wyborcza”. Opozycja domaga się dymisji ministra zdrowia, ale premier mu ufa i chce, by pozostał w rządzie.

KTÓRE APTEKI DAJĄ WIĘCEJ PAŃSTWU

„Tylko w 2019 r. sieci apteczne zapłaciły łącznie ponad 1,27 mld zł podatków, tj. dwa razy więcej niż apteki indywidualne”. Od tych słów zaczyna się najnowsze opracowanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET. To ciąg dalszy sporu między sieciami aptecznymi a indywidualnymi farmaceutami, wspieranymi przez samorząd aptekarski, o to, które podmioty dają więcej państwu.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ MAMY W DNA

Wywiad z prezesem KGHM, Marcinem Chludzińskim – Nasza strategia streszcza się w czterech „e”: elastyczność, efektywność, e-przemysł i ekologia. Ta ostatnia też jest istotna, byśmy jak najmniej negatywnie wpływali na środowisko i człowieka, realizując produkcję pod ziemią, a także w segmencie hutniczym.

BURZLIWY OKRES Z SZANSĄ NA SPOKÓJ

Mabion. Najważniejsze złożenie nowego wniosku do EMA.

WHO sprawdza, czy norki z farmy zakaziły dwóch Holendrów

Więcej na rp.pl.

InventionMed ze wsparciem SoftBlue w realizacji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy

InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej podpisała list intencyjny z nowym inwestorem. SoftBlue, firma z branży IT zadeklarowała wsparcie w realizacji Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł, a dzięki zaangażowaniu inwestora, możliwe będzie rozpoczęcie prac rozwojowych i budowlanych.

Inne

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 940

Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 30 kwietnia 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.