POWRÓT
27.04.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

TESTY I MASECZKI DLA DPS TEŻ Z ZEROWYM VAT

Kto podaruje produkty medyczne niezbędne do walki z epidemią koronawirusa na rzecz domów pomocy społecznej, hospicjów bądź noclegowni dla bezdomnych, rozliczy podatek według stawki 0 proc.

NCBR WSPIERA NOWE TERAPIE

NCBR uruchomiło program wsparcia dla szpitali jednoimiennych na prace B+R.

BILL GATES ZAPŁACI ZA SZCZEPIONKĘ PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

Amerykański miliarder Bill Gates jest gotów sfinansować produkcję szczepionek przeciwko koronawirusowi na całym świecie.

W MATNI KWARANTANNY, BEZ ODWOŁANIA

Rozmówcy DGP alarmują, że wynik testu na obecność COVID-19 niesie ze sobą daleko idące konsekwencje, które trudno cofnąć w sytuacji, gdy dochodzi do błędu.

NADZIEJA POTRZEBNA OD ZARAZ

Sekretarz generalny ONZ António Guterres nazwał przyszłą szczepionkę „jedyną rzeczą, która przywróci nam normalność”. Wśród naukowców trwa mobilizacja, jakiej jeszcze nigdy nie było, ponieważ pracują nad najbardziej pożądanym wynalazkiem medycznym.

PANDEMIA FAKE NEWSÓW ZALEWA EUROPĘ

Rosja i Chiny na masową skalę prowadzą akcję dezinformacji o pandemii – wynika z dokumentu unijnej dyplomacji, do którego dotarła „Rzeczpospolita”.

Specustawa umożliwia skoncentrowanie handlu w aptekach. Co ze sprzedażą pozaapteczną?

Więcej na rynekaptek.pl.

Decyzje GIF

Decyzja wycofania z obrotu z dn. 24.04.2020 NJP.5453.13.2020.MLI

Nazwa: Megalia, Moc40 mg/ml, Postać: zawiesina doustna, Podmiot odpowiedzialny: Vipharm S.A. z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim.

Inne

Informacja NIA

NIERÓWNA WALKA DUŻYCH SIECI Z RODZINNYMI APTEKAMI. MAGAZYN ŚLEDCZY ANITY GARGAS

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 62/2020/DEF

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 62/2020/DEF zmieniające zarządzenie w sprawie warunków zawierania i realizacji umów o finansowanie aktywowania Internetowych Kont Pacjenta.

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 63/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 63/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.