POWRÓT
26.06.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

NOWE ZASADY FINANSOWANIA LEKÓW

Wraz z Funduszem Medycznym prezydent chce wprowadzić duże zmiany w refundacji nowoczesnych leków.

ŚCIEMA Z FUNDUSZEM MEDYCZNYM

Fundusz Medyczny ma mieć co roku 4 mld zł m.in. na leczenie dzieci. Nie będą to jednak dodatkowe pieniądze, ale te, które już są w budżecie na zdrowie.

7 PYTAŃ O MENINGOKOKI, KTÓRE ZADAJĄ RODZICE

Dwoinki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, potocznie meningokoki, mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu najmłodszych dzieci. Pytania o te bakterie coraz częściej padają w gabinecie pediatry. Odpowiedzi na nie – w wywiadzie opublikowanym na stronie Fundacji IMiD – udziela dr n. med. Alicja Karney z Fundacji Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Po interwencji Rzecznika MŚP – Główny Inspektor Farmaceutyczny uchylił decyzję Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Łodzi ws. wygaśnięcia zezwolenia na prowadzenie apteki ogólnodostępnej

Do Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców zgłosił się prowadzący aptekę przedsiębiorca. Wniósł o podjęcie interwencji w postępowaniu przed Głównym Inspektorem Farmaceutycznym w przedmiocie odwołania od decyzji stwierdzającej wygaśnięcie zezwolenia na prowadzenie apteki.

Co jest nie tak z dyżurami w aptekach?

Więcej na aptekarski.com.

Bayer stawia na badania naukowe ws. potencjalnie rakotwórczej substancji w środku chwastobójczym Roundup

Więcej na politykazdrowotna.com.

Raport GUS „Produkcja wyrobów przemysłowych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się / zwalczaniem COVID-19 w maju 2020 r”

W maju 2020 r. podmioty gospodarcze uczestniczące w miesięcznym badaniu produkcji wyrobów przemysłowych o liczbie pracujących 50 i więcej osób, dodatkowo na zasadach dobrowolności sprawozdały, że wyprodukowały 2 044 715 sztuk maseczek ochronnych stosowanych w medycynie oraz 22 149 899 sztuk maseczek ochronnych pozostałych.

Decyzje GIF

Decyzja wycofania z obrotu z dn. 25.06.2020 NJP.5453.22.2020.MLI

Nazwa: Dicortineff, Moc: (2 500 j.m. + 25 j.m. + 1 mg)/ml, Postać: krople do oczu i uszu, zawiesina, Podmiot odpowiedzialny: Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A.

Inne

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 91/2020/GPF

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 91/2020/GPF zmieniające zarządzenie w sprawie regulaminu organizacyjnego Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia.