POWRÓT
26.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

CO CZWARTA APTEKA MOŻE ZNIKNĄĆ

Każda apteka jest zadłużona średnio na ponad 40 tys. zł, choć rekordziści nawet na 2,9 mln zł. Kolejne miesiące będą dla branży bardzo trudne.

BIZNES NA KORONAWIRUSIE

Niektóre sieci apteczne postanowiły wykorzystać okazję. W sposób co najmniej nieetyczny, a momentami wręcz bezprawny, sprzedawały leki, wyroby medyczne i suplementy diety.

BIZNESOWA OŚMIORNICA BRACI SZUMOWSKICH

Łukasz i Marcin Szumowscy stworzyli sieć powiązań. Spółka OncoArendi dostała ok. 300 mln zł dotacji, choć efekty jej prac nad lekami nie wyszły poza fazę badań laboratoryjnych.

JAK APTEKI GRAŁY PANDEMIĄ

Zmuszanie kierowników aptek do fałszowania dokumentacji, ograniczanie sprzedaży trudno dostępnych żeli antybakteryjnych i wciskanie suplementów jako chroniących przed COVID-19 ? to praktyki kilku sieci aptecznych.

KAMERY TERMOWIZYJNE NIE ZAWSZE DOPUSZCZALNE

Zanim przedsiębiorca zainstaluje urządzenia do pomiaru temperatury, np. w sklepach, musi wystąpić o wydanie decyzji lub zaleceń potwierdzających dopuszczalność ich użycia w konkretnym miejscu.

JR HOLDING ASI S.A. chce skomercjalizować testy smakowe na COVID-19

JR HOLDING ASI S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od 2012 r., podpisała przedwstępną umowę sprzedaży praw własności intelektualnej, zgodnie z którą Sprzedający zobowiązali się do przeniesienia na Spółkę praw do uzyskania dwóch patentów na wynalazek w przygotowaniu oraz koncepcji produktu rynkowego w postaci zestawów testowych do badań klinicznych i przesiewowych populacji na COVID-19.

W Gdańsku powstaje unikalne narzędzie do badania koronawirusa

Więcej na naukawpolsce.pap.pl.

Czy klimatyzacja może przenosić koronawirusa?

Więcej na twojezdrowie.rmf24.pl.

Inne

Informacja NIA

RUSZAJĄ PRACE NAD PROJEKTEM USTAWY O ZAWODZIE FARMACEUT.