POWRÓT
25.09.2020 r.

News

BIOMED MA LEK NA KORONAWIRUSA? AKCJE DROŻEJĄ, A KNF SPRAWDZA

W środę Biomed-Lublin poinformował, że wyprodukował pierwszą serię „polskiego leku na koronawirusa”. – Mamy lek, polski lek na COVID-19, który działa – mówił współpracujący z firmą senator PiS Grzegorz Czelej. Cena akcji spółki poszybowała w górę o prawie 50 proc.

AŻ 1136 PRZYPADKÓW ZAKAŻENIA. TO REKORD

Mamy 1136 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia – podał w czwartek rano resort zdrowia. To najwyższy dobowy wynik od początku pandemii. Jednocześnie poinformował o ponad 125 tysiącach osób objętych kwarantanną.

APTEKARZ NIEZALEŻNY I Z KLAUZULĄ SUMIENIA

Po uchwaleniu ustawy o zawodzie farmaceuty, nad którą pracuje sejmowa podkomisja, trudno będzie kupić w aptece środki antykoncepcyjne.

BANKOMAT TAK, ALE NIE W KAŻDEJ PLACÓWCE

Bankomat umieszczono w pomieszczeniu administracyjno- szkoleniowym apteki, zaliczanym do jej podstawowej powierzchni. Dla potrzeb urządzenia okrojono ją o ponad 12 mkw. Pieniądze pobierano od strony ulicy, natomiast obsługa i serwisowanie urządzenia przez osoby niebędące pracownikami apteki możliwe było jedynie od strony zaplecza apteki. Oddalając odwołanie spółki, inspektor farmaceutyczny stwierdził, że apteka musi być wydzieloną całością.

SZANSA DLA MNIEJSZYCH GRACZY

Najnowsze centra badawcze i laboratoria są podstawą rozwoju nauki. Prace naukowców mające na celu osiągnięcie innowacyjnych rezultatów wymagają zaplecza badawczego z odpowiednim wyposażeniem. Czy w Polsce firmy mają dobre warunki do budowy laboratoriów?

ILE JESZCZE ZNIESIE SANEPID?

W sanepidzie w Opolu jednocześnie w dyspozycji jest 15 numerów telefonów, w tym 5 komórkowych oraz jeden całodobowy telefon komórkowy alarmowy. A i tak bywa, że wszystkie są zajęte.

TYLKO WYTRWAŁOŚĆ W SYSTEMATYCZNEJ HORMONOTERAPII DAJE WIĘKSZE SZANSE NA WYGRANIE Z NOWOTWOREM PIERSI

Według obecnie obowiązujących zaleceń uzupełniające leczenie hormonalne pacjentek z rakiem piersi w zależności od stopnia zaawansowania i ryzyka nawrotu powinno trwać od 5 do 10 lat. Tymczasem nawet połowa pacjentek przerywa leczenie przed zaplanowanym terminem.

 

Prawo

Informacja NIA

ZAKOŃCZYŁO SIĘ TRZECIE POSIEDZENIE PODKOMISJI NADZWYCZAJNEJ DS. USTAWY O ZAWODZIE FARMACEUTY.

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 1641

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień

Komunikat AOTMiT

Posiedzenie Rady do spraw Taryfikacji 9/2020 w dniu 30.09.2020 r.

 

Szkolenia

WEBINARIUM: Zasady wprowadzenia na rynek wyrobów medycznych i środków ochrony indywidualnej niezbędnych w trakcie epidemii COVID-19

Kancelaria Kondrat i Partnerzy zaprasza na bezpłatne webinarium w dniu 30 września o godz. 11.00 w trakcie którego wyjaśnimy, jakie są wymogi prawne wprowadzenia na rynek środków ochrony indywidualnej, a…

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…