POWRÓT
24.04.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

Szkolenia

Środki ochrony indywidualnej w dobie epidemii, czyli garść informacji o wprowadzaniu na rynek maseczek medycznych, półmasek filtrujących, kombinezonów ochronnych, gogli i przyłbic

Już 7 maja o godz. 11:00 zapraszamy na bezpłatne webinarium, w trakcie którego wyjaśnimy, jakie są wymogi wprowadzenia na rynek środków ochrony indywidualnej i czy od tych zasad są jakieś wyjątki, a także na co należy zwrócić uwagę w dokumentacji tych środków i jak je prawidłowo oznaczyć. Rejestracja: szkolenia@kondrat.pl.

News

CZY CHLOROCHINA UCHRONI PRZED TSUNAMI

Dwutygodniowe leczenie chlorochiną kosztuje 50 zł. Więc gdyby się okazało, że jest bezpieczna i skuteczna, to można by uratować w tani sposób miliony ludzi – mówi prof. Ewa Jankowska, która koordynuje badania nad lekiem zapobiegającym powikłaniom po zakażeniu koronawirusem.

WSZYSCY ZAROBIMY NA LEKU NA KORONAWIRUSA

Dzięki zaangażowaniu polskich naukowców w badania nad koronawirusem do budżetu mogą wpłynąć miliardy złotych.

CO POWINIEN ZAPEWNIĆ PRACODAWCA

Pracodawcy muszą zapewnić pracownikom środki ochrony osobistej lub zbiorowej, aby ograniczyć do minimum ryzyko zakażenia wirusem SARSCoV-O2. Zobacz, jakie obowiązki w związku z COVID-19 ma pracodawca, kiedy powinieneś dostać rękawiczki lub środek do dezynfekcji, a kiedy maseczkę i przyłbicę.

W ANGLII JUŻ TESTUJĄ SZCZEPIONKĘ NA LUDZIACH

Brytyjczycy przechodzą do czwartej fazy badań klinicznych i zaczynają testowanie na ludziach szczepionki przeciw koronawirusowi stworzonej przez naukowców z uniwersytetu w Oxfordzie.

ZAPEWNIENIE ZWYCIĘSTWA NAD COVID-19 DZIĘKI WSPÓLNYM WYSIŁKOM

Poważna choroba zakaźna jest wrogiem wszystkich. Obecnie epidemia COVID-19 rozprzestrzenia się na całym świecie, stanowiąc ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.

OSTROŻNIE Z LEKARSTWAMI

Polska znajduje się w ścisłej czołówce państw europejskich, w których spożywa się najwięcej lekarstw, szczególnie przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Niemieccy farmaceuci szkolą się na potęgę. Padł rekord.

Więcej na mgr.farm.

Inne

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 61/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 61/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie programu pilotażowego z zakresu leczenia szpitalnego – świadczenia kompleksowe KOSM.