POWRÓT
23.09.2020 r.

News

BIOMED WCHODZI DO KOLEJNEJ RUNDY WALKI Z PANDEMIĄ

Na razie harmonogram prac lubelskiej spółki się nie zmienia i jej lek na koronawirusa trafi do kolejnego etapu badań. Konkurencja jednak nie śpi i ogłasza własne plany.

TESTY PLATFORMY ROZPOCZĘTE

Biotechnologiczna spółka poinformowała o postępie prac nad swoimi projektami. Platforma PCRONE została we wtorek zainstalowana w szpitalu, gdzie odbędą się testy przedrejestracyjne na panelu do gronkowca złocistego.

COVID-19, TYDZIEŃ CZTERDZIESTY TRZECI

Jest już blisko milion ofiar śmiertelnych pandemii, a liczba przypadków w 198 państwach przekroczyła 31 mln, w ciągu tygodnia przybyło 2,2 mln nowych (według Johns Hopkins University, w poniedziałek, 21 września).

CHCĄ OGRANICZYĆ SZEFA APTEKI

Możliwość zamykania hurtowni przez inspekcję pozbawi Polaków dostępu do leków – ostrzegają przedsiębiorcy. Aptekarze: to zwykła manipulacja.

TAKIE DYSKRETNE UZALEŻNIENIE

Potrafią wyłudzać recepty, tłumaczyć, że od leków, które nie uzależniają, mają alergię. I dlatego muszą brać psychotropy. A psychiatrzy przyznają: rekordziści potrafią brać je przez kilka lat.

BATIST Medical nawiązuje strategiczną współpracę z firmą 3M Poland

BATIST Medical, czeski producent wyrobów medycznych, nawiązał strategiczną współpracę z firmą 3M Poland i tym samym stał się dystrybutorem produktów 3M na polskim rynku medycznym. Tomáš Mertlík, prezes BATIST Medical, uważa nawiązanie współpracy z firmą 3M Poland za kolejny, bardzo istotny krok w rozwoju firmy. „Partnerstwo z 3M jest dowodem, że BATIST Medical należy do grona najpoważniejszych firm w branży wyrobów medycznych i ochronnych” – powiedział Tomáš Mertlík.

60 ZŁ TYLE MIESIĘCZNIE WYDAJEMY NA SUPLEMENTY

Taką kwotę na rozmaite witaminki przeznacza aż 30 proc. Polaków. Niewiele mniej osób, bo co piąty z nas, wydaje na kolorowe pigułki od 100 do 199 złotych.

MNIEJ ŻEBRANIA O POMOC DLA MAŁYCH PACJENTÓW

Rdzeniowy zanik mięśni – w skrócie SMA – to niemal wyrok dla małych pacjentów i zrozpaczonych rodziców, którzy wołają o pomoc ludzi dobrej woli. Najdroższy lek świata dostępny w Stanach Zjednoczonych kosztuje aż 9 mln złotych. Czy Fundusz Medyczny – jedna z głównych obietnic prezydenta Andrzeja Dudy – przyspieszy uzyskanie szerszego dostępu do zastrzyku Zolgensma i innych drogich leków, by zbiórki charytatywne przestały być smutną codziennością?

 

Prawo

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 1627

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie Rejestru Hipercholesterolemii Rodzinnej

Komunikat AOTMiT

Posiedzenie Rady Przejrzystości 39/2020 w dniu 28.09.2020 r.

Informacja NIA

Możliwość wystawiania „recept 75+” od października

Informacja MZ

Zasady zlecania testów na koronawirusa

 

Szkolenia

WEBINARIUM: Zasady wprowadzenia na rynek wyrobów medycznych i środków ochrony indywidualnej niezbędnych w trakcie epidemii COVID-19

Kancelaria Kondrat i Partnerzy zaprasza na bezpłatne webinarium w dniu 30 września o godz. 11.00 w trakcie którego wyjaśnimy, jakie są wymogi prawne wprowadzenia na rynek środków ochrony indywidualnej, a…

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…