POWRÓT
23.04.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

Szkolenia

Środki ochrony indywidualnej w dobie epidemii, czyli garść informacji o wprowadzaniu na rynek maseczek medycznych, półmasek filtrujących, kombinezonów ochronnych, gogli i przyłbic.

Już 7 maja o godz. 11:00 zapraszamy na bezpłatne webinarium, w trakcie którego wyjaśnimy, jakie są wymogi wprowadzenia na rynek środków ochrony indywidualnej i czy od tych zasad są jakieś wyjątki, a także na co należy zwrócić uwagę w dokumentacji tych środków i jak je prawidłowo oznaczyć. Rejestracja: szkolenia@kondrat.pl .

News

KONSUMPCJA ZŁAPAŁA KORONAWIRUSA

To pierwszy odczyt ilustrujący zachowania konsumentów w czasie pandemii i widać, że polscy konsumenci zareagowali na kryzys w sposób zbliżony do zachodnich społeczeństw, a więc ograniczyli zakupy.

NADZÓR LEKOWY DOPUSZCZA MNIEJ FORMALNOŚCI

Epidemia spowodowała, że przedsiębiorcy zajmujący się obrotem produktami leczniczymi nie wiedzieli, w jakim stopniu mogą zmodyfikować sposób działania, Główny inspektor farmaceutyczny (GIF) postanowił więc opublikować na swojej stronie internetowej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

OZONOTERAPIA

Setki pacjentów co roku są poddawane amputacji kończyn. Doprowadzić do tego może miażdżyca, która powoduje krytyczne niedokrwienie lub zapalenie zakrzepowo-zarostowe naczyń będące powikłaniem cukrzycy. Jak się przed tym uchronić? Polecana jest ozonoterapia.

MARNYCH 65 ZŁ NA CAŁĄ CIĄŻĘ

Rządowy program „ciąża Plus” ma zapewnić ciężarnym kobietom bezpłatny dostęp do najpotrzebniejszych leków. Po analizie limitów okazuje się, że jedna pacjentka dostanie jedynie 65 zł na całą ciążę.

120 PYTAŃ I ODPOWIEDZI DO TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ

Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa z powodu narodowej kwarantanny . związanej z pandemią koronawirusa musiały mocno ograniczyć swoją działalność. To wygenerowało ogromne straty, których konsekwencje jeszcze długo będą dawać się we znaki właścicielom firm i ich pracownikom.

Rzym. W szpitalu wyizolowano koronawirusa we łzach pacjentki

Więcej na zdrowie.wprost.pl

Radioaktywna chmura z Czarnobyla nad Polską? Synoptycy z IMGW zabrali głos

Więcej na zdrowie.wprost.pl

Decyzje GIF

Decyzja o wycofaniu z obrotu z dn. 22.04.2020 NJP.5453.12.2020.MLI

Nazwa: Montelukast Bluefish, Moc5 mg, Postać: tabletki do rozgryzania i żucia, Podmiot odpowiedzialny: Bluefish Pharmaceuticals AB, Szwecja.

Inne

  1. URZ. Min. Zdr. 2020.33

Zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 22 kwietnia 2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie utworzenia Zespołu do spraw przeciwdziałania brakom w dostępności produktów leczniczych.

Informacja MZ

Będą kolejne centra symulacji medycznej dla pielęgniarek i położnych. Prawie 53 mln zł na nowoczesne formy kształcenia.

Informacja NIA

Nasze zaangażowanie ma znaczenie! Europejska Kampania na Rzecz Szczepień.