POWRÓT
03.09.2020 r.

News

PRZEŁOM W DIAGNOSTYCE COVID-19

Amerykanie mają dość zabawy w kotka i myszkę z koronawirusem SARSCoV- 2. Nowe testy znacznie ułatwią walkę z tym niewidzialnym wrogiem.

CBŚP: Refundowane leki trafiały na wtórny rynek lub poza granice kraju (komunikat)

Kilkaset opakowań różnego rodzaju leków, setki recept, pieniądze oraz inne dokumenty przejęli policjanci CBŚP oraz zatrzymali czterech podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym podejrzanego o kierowanie tą grupą. Z ustaleń policjantów i prokuratorów Prokuratury Krajowej ze Szczecina wynika, że członkowie grupy pozyskiwali refundowane leki na podstawie nienależnych im recept, a następnie sprzedawali je na rynku wtórnym w kraju oraz poza jego granicami.

Cardiac Dimensions ogłasza uzyskanie zgody australijskiego Urzędu ds. Wyrobów Leczniczych dla systemu Carillon stosowanego w leczeniu czynnościowej niedomykalności zastawki mitralnej

Spółka Cardiac Dimensions®, lider w opracowywaniu innowacyjnych, małoinwazyjnych metod leczenia czynnościowej niedomykalności zastawki mitralnej (ang. Functional Mitral Regurgitation, FMR) u pacjentów z niewydolnością serca, ogłosiła dzisiaj uzyskanie zgody Urzędu ds. Wyrobów Leczniczych (Therapuetic Goods Administration, TGA) dla systemu Carillon Mitral Contour®.

Kiedy szczepionki przeciw grypie trafią do aptek?

Więcej na kierunekfarmacja.pl.

Dotychczasowe doświadczenia w walce z pandemią koronawirusa były swoistym pilotażem

Więcej na rynekzdrowia.pl.

Krajowi Producenci Leków apelują do ministra zdrowia

Krajowi Producenci Leków zwracają się do ministra zdrowia z prośbą o przyspieszenie działań mających na celu budowę bezpieczeństwa lekowego Polski poprzez zwiększenie produkcji leków w naszym kraju.

 

Prawo

Informacja NIL

Stanowisko podjęte przez PNRL w dniu 2 września 2020 r.

Komunikat MZ

Komunikat Ministra Zdrowia z dnia 28 sierpnia 2020 r. w sprawie przypomnienia o obowiązku raportowania danych do ZSMOPL (Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi).

Komunikat AOTMiT

36/2020 POSIEDZENIE RADY PRZEJRZYSTOŚCI

 

Szkolenia

Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM 2020 „Nowe wyzwania, szanse i zagrożenia dla branży farmaceutycznej”

Europejskie Centrum Biznesu oraz Partnerzy Merytoryczni mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 36. edycji Ogólnopolskiego Kongresu Farmaceutycznego POLFARM, który odbędzie się 22 września 2020 r. w formule online.…