POWRÓT
22.06.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

ISTNIEJE LEK NA COVID-19? TYLKO DLA NAJCIĘŻEJ CHORYCH

Naukowcy z Universytetu Oksfordzkiego potwierdzili w badaniach skuteczność stosowania deksametazonu w walce z COVID-19. Eksperci przestrzegają przed braniem leku na własną rękę.

UNIJNA KASA NA WALKĘ Z PANDEMIĄ

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej obsypie grantami przedsiębiorców i naukowców, których projekty pomogą opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa.

BRAK NOWOCZESNEGO LECZENIA OAB W DRUGIEJ LINII JEST SPRZECZNY Z LOGIKĄ I PRAWAMI EKONOMII

Lista leków refundowanych w zespole pęcherza nadreaktywnego nie zmieniła się od początku swojego istnienia, czyli od 2011 r.

DOMOWE TESTY NA KORONAWIRUSA

Pokażę państwu tester. Dzisiaj dostałem, 30 zł kosztuje, a nie 600 zł. Ten tester pokazuje, czy ja byłem chory, czy jestem chory i czy jestem zagrożeniem powiedział podczas debaty prezydenckiej Marek Jakubiak. Problem w tym, że testy kasetowe, które dostępne są w aptekach i w internecie, nie mają rekomendacji WHO. „(…) Zdaniem ekspertów główny problem związany z szybkim domowym testem to zbyt duża liczba wyników fałszywie ujemnych. Dlaczego?

NIEDOGODNOŚCI I KOSZTY, KTÓRYCH MOŻNA UNIKNĄĆ

Przewlekłe schorzenia leczone w nieoptymalny sposób sprawiają, że rynek pracy traci cenne kadry. Z okazji Światowego Tygodnia Kontynencji eksperci biją na alarm i wskazują, że jest grupa pacjentów, dla których choroba nie oznacza wyroku śmierci, ale skutecznie eliminuje ich z życia społecznego i aktywności zawodowej.

MedApp przygotuje aplikację do urządzenia medycznego firmy Semicon

MedApp, polska spółka technologiczna specjalizująca się w sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości w medycynie rozpoczęła współpracę z firmą Semicon. W ramach współpracy MedApp przygotuje aplikację do zdalnego gromadzenia danych dla terminala mikcyjnego autorstwa Semicon. W przygotowaniu aplikacji zostaną wykorzystane funkcjonalności oraz algorytmy, które znalazły zastosowanie w rozwiązaniu CarnLife System.

SAMODEZYNFEKUJĄCA SIĘ MASECZKA

Więcej na wyrobymed.pl.

Przeciwdepresyjny lek może osłabiać koronawirusa

Więcej na: naukawpolsce.pap.pl.