POWRÓT
22.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

POLSKI RESPIRATOR

Naukowcy z Bydgoszczy opracowali prototyp prostego respiratora, którego produkcję w większej liczbie można szybko uruchomić w Polsce.

WYŚCIG PO SZCZEPIONKĘ NA COVID-19!

Do wyścigu o zdrowie świata i miliardy dolarów pod koniec ubiegłego roku rzuciło się ponad 70 firm i instytucji. Dziś mamy już kilku wyraźnych liderów.

CHORUJE NIE TYLKO SKÓRA

Nowoczesne metody terapii dają szansę na normalne funkcjonowanie chorym na łuszczycę. Jednak nie wszystkie są dla nich dostępne.

EUROPEJSKA AGENCJA LEKÓW ZATWIERDZIŁA LEK NA KORONAWIRUSA

Jak podaje Reuters, _remdesivir został oficjalnie zatwierdzony przez Europejską Agencję Leków jako skuteczna pomoc w walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

KTO I NA JAKIEJ PODSTAWIE OGŁOSIŁ W POLSCE EPIDEMIĘ PROWADZĄCĄ DO TOTALITARNEJ KONTROLI? PETYCJA I PROTEST

W odpowiedzi na oburzenie społeczne, które było skutkiem przedłużających się obostrzeń i ograniczeń związanych z ogłoszeniem stanu epidemii COVID-19 oraz wypowiedzi ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który zapowiedział „zabezpieczenie” szczepionek dla Polaków i że będzie”rekomendował” wszystkim skorzystanie ze szczepionki, Stowarzyszenie STOP NOP wysłało pytania w formie wniosku o udostępnienie informacji publicznej zarówno do ministerstwa, jak i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Pierwsza faza, druga. I trzecia? Badania nad szczepionką nabierają tempa

Więcej na polityka.pl.

Palacze mają więcej receptorów atakowanych przez SARS-CoV-2

Więcej na naukawpolsce.pap.pl.

SEN W CZASACH KORONAWIRUSA

Zmiana dotychczasowych nawyków w czasie pandemii i stres prowadzi do zaburzenia snu. Problem będzie narastał – mówi prof. Adama Wichniak, psychiatra z Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.