POWRÓT
22.04.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

STRATEGICZNY PROJEKT MINISTRA SZUMOWSKIEGO

To ma być strategiczna dla Polski inwestycja. Ministerstwo Zdrowia, kierowane przez Łukasza Szumowskiego, chce uruchomić nad Wisłą fabrykę produkującą leki osoczopochodne niezbędne w leczeniu ciężkich schorzeń, takich jak zaburzenia krzepnięcia krwi czy niewydolność układu odpornościowego.

USA: REMDESIVIR OKAŻE SIĘ POGROMCĄ WIRUSA? JEST SZANSA

Wynaleziony do walki z ebolą remdesivir okazał się nieprzydatny. Za to sprawdza się w walce z koronawirusem. Ludzie w bardzo ciężkim stanie po podaniu tego środka wychodzili po kilku dniach ze szpitala.

INNOWACYJNE FIRMY FARMACEUTYCZNE NA WOJNIE Z SARS-COV-2

Firmy farmaceutyczne nie tylko zastosowały zasadę wszystkie ręce na pokład, odrzuciły także konkurencję między sobą na rzecz ścisłej współpracy. Dzielą się wynikami badań. Łączą siły w ramach różnych inicjatyw – podkreśla Bogna Cichowska-Duma, dyrektor generalna Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.

WYJŚCIE NA EUROPĘ

Pharmena udzieliła dostępu do bazy danych, zawierającej informacje poufne o suplementach diety Menavitin, kilku firmom farmaceutycznym. W ten sposób będą mogły zapoznać się i ocenić ten produkt. To element działań komercjalizacyjnych spółki na terenie Europy.

OZDROWIEŃCY RUSZĄ NA POMOC

Od trzech tygodni zespół pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Grażyny Rydzewskiej rozwija projekt podawania osocza ozdrowieńców pacjentom chorym na COVID-19.

Wielka Brytania: od czwartku będą testować na ludziach szczepionkę przeciwko koronawirusowi

Więcej na rynekzdrowia.pl.

Lista leków dopuszczonych do obrotu

 

Wykaz Produktów Leczniczych – marzec 2020 r.

Wykaz Produktów Leczniczych, które uzyskały pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w marcu 2020r.

Inne

Informacja GIF

Zaktualizowane wytyczne w zakresie wymogów regulacyjnych dla produktów leczniczych przeznaczonych dla ludzi.

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 60/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 60/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.