News
Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. Adamem Antczakiem, kierownikiem Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala im. Barlickiego w Łodzi – Dotychczas szczepiło się przeciwko grypie zaledwie ok. 4 proc. Polaków. Sądzi pan, że w tym roku zdecyduje się na to znacznie więcej osób?
Wkrótce poznamy tzw. białą księgę polskiej neurologii. Dokument będzie podstawą do wprowadzenia zmian w tej dziedzinie.
DODATKOWE MILIARDY NA ZDROWIE W NOWYM FUNDUSZU
Maksymalnie 2 mld zł w tym roku i 4 mld zł w latach następnych – tyle pieniędzy trafić ma m.in. na profilaktykę, wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych oraz na remonty szpitali w ramach Funduszu Medycznego. Sejm uchwalił na ostatnim posiedzeniu powołującą go ustawę.
MINISTER ZDROWIA: SZCZEPIONKA BĘDZIE KOSZTOWAĆ OK. 2 EURO
– Realnie oceniając sytuację na wiosnę 2021 jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy mieli już szczepionkę, co tak naprawdę definitywnie zakończy pandemię – powiedział szef resortu zdrowia.
W jedynej watykańskiej aptece, która przed dekadą była najczęściej odwiedzaną apteką świata, zamontowano systemy automatycznej dystrybucji leków BD Rowa. O ich wyborze zadecydowały zintegrowane rozwiązania, zarówno dla zaplecza (choćby przy sortowaniu leków i sprawdzaniu terminu ich przydatności), jak i dla obszaru sprzedaży, z naciskiem na optymalizację wydawania. Obecnie w Watykanie trzy roboty dostarczają produkty do farmaceuty w ciągu ledwie ośmiu sekund.
Kiedy i kto powinien zaszczepić się przeciw grypie?
Dostępność szczepionek przeciwko grypie będzie zwiększała się od października. Wiele osób przyzwyczaiło się do szczepień we wrześniu i zastanawia się nad ich sensem w późniejszych miesiącach. Eksperci podkreślają, że rekomendowany okres szczepień przypada przed szczytem zachorowań na grypę, który w Polsce występuje od stycznia do marca.
ALERT PRAWNY: Decyzja GIF dotycząca stosowania art. 77a ust. 4 PF
Główny Inspektor Farmaceutyczny opublikował interpretację indywidualną z dnia 1 września 2020 r. dotyczącą sposobu stosowania przepisu art. 77a ust. 4 ustawy Prawo farmaceutyczne („PF”). GIF odpowiedział na pytania: 1) czy zgodnie z art. 77a PF zawarcie umowy o przechowywanie lub dostarczanie produktów leczniczych jest możliwe wyłącznie w relacji podmiot odpowiedzialny – podmiot prowadzący „hurtownię desygnowaną”; 2) czy art. 77a PF oznacza zakaz zlecania przez hurtownie desygnowane na rzecz podwykonawców jakichkolwiek czynności związanych z i dostarczaniem produktów leczniczych.
PEX PharmaSequence podsumowuje rynek apteczny -sierpień 2020
Cykliczny raport rynkowy PEX
Prawo
Zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 września 2020 r. w sprawie powołania Zespołu do spraw opiniowania zmian w ochronie zdrowia
Zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 września 2020 r. w sprawie zakresu czynności Sekretarzy Stanu i Podsekretarzy Stanu oraz Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Zdrowia
Szkolenia
Kancelaria Kondrat i Partnerzy zaprasza na bezpłatne webinarium w dniu 30 września o godz. 11.00 w trakcie którego wyjaśnimy, jakie są wymogi prawne wprowadzenia na rynek środków ochrony indywidualnej, a…
W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…
Europejskie Centrum Biznesu oraz Partnerzy Merytoryczni mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 36. edycji Ogólnopolskiego Kongresu Farmaceutycznego POLFARM, który odbędzie się 22 września 2020 r. w formule online.…
Copyright Pharma.info.pl 2005-2024 | Polityka prywatności
Projekt i realizacja: RoyalArt.pl