POWRÓT
21.07.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

SZCZEPIONKA: DO TESTÓW TRZEBA AŻ PÓŁ MILIONA OCHOTNIKÓW

Brytyjski rząd zamówił partię 90 mln szczepionek przeciwko koronawirusowi, które wciąż są w fazie testów – informuje BBC. Uruchomiono też stronę internetową, na której chętni do testowania szczepionki mogą się zapisywać.

NAKAZ PRACY W JEDNYM MIEJSCU MA ZOSTAĆ POLUZOWANY

To szef szpitala zdecyduje, czy personel mający styczność z pacjentami z koronawirusem może pracować gdzie indziej. Eksperci są zgodni – to lepsze rozwiązanie niż odgórny zakaz, ale tylko przy dobrej koordynacji.

REZYDENCI PILNIE POSZUKIWANI

ROZMOWA/ z prof. dr. hab. Grzegorzem Wallnerem, krajowym konsultantem w dziedzinie chirurgii ogólnej, kierownikiem II Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Uktadu Pokarmowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

GRUPA AZOTY POMAGA W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Zarządy i rady nadzorcze spółek Grupy Azoty bardzo szybko podjęły decyzję o wsparciu instytucji i jednostek zwalczających epidemię COVID-19. Do tej pory na ten cel przekazały łącznie 3 mln 200 tys. złotych.

Bankomat w aptece? Według inspekcji to niedopuszczalne…

Więcej na mgr.farm.

Znów wzrost zakażeń: 399 przypadków. Zmarło 9 osób

Więcej na rp.pl.

 

Komunikaty

Komunikat AOTMiT

KOMUNIKAT W SPRAWIE POSIEDZENIA RADY DS. TARYFIKACJI W DNIU 9 LIPCA 2020 R.

Komunikat AOTMiT

30/2020 POSIEDZENIE RADY PRZEJRZYSTOŚCI.

 

Inne

  1. URZ. Min. Zdr. 2020.54

Zarządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 lipca 2020 r. w sprawie powołania Zespołu do spraw opracowania strategii działań związanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19.

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 180/2019/DGL

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 180/2019/DGL tekst ujednolicony w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.