POWRÓT
20.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

TELELECZENIE

Przez lata przywykliśmy, że telefoniczne umówienie się na wizytę lekarską czy proste badanie to gehenna. Jednak epidemia wymusiła zmiany telemedycyna stała się normą. Czy przetrwa epidemię?

KOMU SZCZEPIONKA

Stany Zjednoczone mają prawo do największej części przedwstępnych zamówień, bo podjęły ryzyko i zainwestowały powiedział w ubiegłą środę agencji Bloomberga Paul Hudson, dyrektor zarządzający farmaceutycznego giganta Sanofi. Ten międzynarodowy koncern, który jest jednym z liderów badań nad stworzeniem szczepionki na koronawirusa, pochodzi z Francji i tam ma główną siedzibę. Dlatego Paryż ostro zareagował.

REFUNDACJE SPRZĘTU MEDYCZNEGO

Można się starać o zwrot kosztów zakupu różnych niezbędnych chorym przedmiotów, np. wózków inwalidzkich, zestawów infuzyjnych do osobistych pomp insulinowych, kul czy balkoników.

DONALD TRUMP PRZYJMUJE LEK NA MALARIĘ. TO SZALEŃSTWO?

Burza w Ameryce po słowach Donalda Trumpa, że zapobiegawczo bierze przeciwko koronawirusowi hydroksychlorochinę, lek ma malarię. Ci którzy pójdą jego śladem, mogą umrzeć.

TAK SIĘ SZUKA SZCZEPIONKI NA COVID-19

Badania kliniczne są niezbędnym elementem opracowywania skutecznych metod terapii, a przypadający dzisiaj Światowy Dzień Badań Klinicznych obchodzimy w czasie, kiedy ich znaczenie jest wyjątkowo widoczne.

WIRUS SPRZYJA SUPLEMENTOM

Chociaż pandemia skłoniła wielu Polaków do zaciśnięcia pasa, to nie oszczędzaliśmy na zdrowiu.

TAJEMNICZA FIRMA ZE SZCZEPIONKĄ

Stephane Bancel, 47-letni prezes biotechnologicznej firmy Moderna Inc., stał się miliarderem, kiedy jego firma ogłosiła, że opracowała szczepionkę na Covid-19.

 

Inne

Informacja URPL

Informacja Prezesa z dnia 19 maja 2020 roku w sprawie biegu terminów wynikających ze zmiany specustawy z dnia 2 marca 2020 r. związanej z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.