POWRÓT
19.10.2020 r.

News

W GÓRĘ NA PANDEMII

Firmy z branży medycznej rosną teraz jak na drożdżach. Jedna z nich tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy wypracowała 3,5-krotnie większy zysk niż łączny rezultat za ostatnie 10 lat. Wzrosty sięgają nawet 7 tys. proc.

CORAZ BLIŻEJ DO SZCZEPIONKI

Jest nadzieja, że w przyszłym roku będą co najmniej cztery sprawdzone szczepionki przeciw SARS-CoV-2.

AFRYKAŃSKA LEKCJA

Gdy antyszczepionkowcy rosną w siłę, warto przypomnieć, że dzięki szczepionkom i akcji Billa Gatesa polio zniknęło z Afryki.

NIEPEWNE MOŻLIWOŚCI LEKARSTWA

Badanie sponsorowane przez WHO, w którym udział wzięło 11 tys. uczestników z 30 krajów, pokazuje, że jedyne jak dotąd dopuszczone do leczenia w USA lekarstwo przeciwko Covid-19 remdesivir nie zapobiega zgonom wśród pacjentów. Medykament został pierwotnie opracowany do leczenia wirusa Ebola i WZW typu C, potrafi zapobiegać rozmnażaniu się wirusów poprzez wszczepianie się w nowe geny wirusowe.

Post-ESMO: najważniejsze doniesienia z kongresu ESMO 2020 z zakresu leczenia raka płuca, piersi, jajnika i prostaty

Co to oznacza dla polskiego pacjenta onkologicznego? Czy leki najbardziej oczekiwane przez ekspertów i pacjentów znajdą się na listopadowej liście leków refundowanych?

JUD care rusza z międzynarodowym programem partnerskim dla swojego polowego oddziału sROOM będącego innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie izolacji pacjentów

JUD care – wiodąca firma z branży zaawansowanych technologii w dziedzinie inteligentnych rozwiązań z sektora medycznego i opieki zdrowotnej, uruchomiła swój międzynarodowy program partnerski związany z dostępnym od niedawna na rynku polowym oddziałem pod nazwą sRoom („sRoom”), będącym rewolucyjnym rozwiązaniem pozwalającym personelowi medycznemu szybko tworzyć w różnych miejscach doraźne pomieszczenia do izolacji pacjentów.

Gowin: uruchamiamy Wirtualny Instytut Badawczy

O uruchomieniu Wirtualnego Instytutu Badawczego poinformował w piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dzięki niemu naukowcy mają pracować nad lekami, przede wszystkimi zwalczającymi choroby nowotworowe. Na badania przeznaczono 450 mln zł.

PEX PharmaSequence podsumowuje rynek apteczny -wrzesień 2020

Cykliczny raport rynkowy PEX.

Rynek apteczny po 15 dniach października

Cykliczny raport rynkowy PEX o sytuacji w najważniejszych segmentach rynkowych

 

Prawo

Informacja NIA

RECEPTY: OBJAŚNIENIA DOT. OW NFZ

Informacja NIA

KOMUNIKAT W SPRAWIE MOŻLIWOŚCI REALIZACJI RECEPT NA SZCZEPIONKI PRZECIW GRYPIE PO UPŁYWIE TERMINU ICH REALIZACJI

Decyzja wycofania z obrotu z dn. 16.10.2020 NJP.5453.30.2020.MLI

Nazwa: Lisinoratio 5, Moc: 5 mg, Postać: tabletki, Podmiot odpowiedzialny: Ratiopharm GmbH, Niemcy

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 161/2020/DSOZ

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 161/2020/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie zasad sprawozdawania oraz warunków rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 162/2020/DGL

Zarządzenie Prezesa NFZ Nr 162/2020/DGL w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy lekowe

 

Szkolenia

II Forum „Pharma PL@net 360ᵒ”

W tym roku, wyjątkowo, spotkanie odbędzie się w formule 100% online w dniach 4-5 listopada. Mottem przewodnim tegorocznej edycji jest Adapt your business to unstable conditions. Be agile. Be prepared.…