POWRÓT
19.05.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

RAJDOWCY I NARCIARZE, CZYLI KTO STOI ZA DEALEM Z MINISTREM

Ktoś miał maseczki, inny kapitał, a następny kontakty. Tak przedsiębiorcy z Zakopanego oraz Bochni zrobili interes życia z resortem zdrowia.

Rynek apteczny po 17 dniach maja

Cykliczny raport rynkowy PEX o sytucacji w najważniejszych segmentach rynkowych.

KRZEPIĄCE WIEŚCI O SZCZEPIONCE TO JESZCZE NIE ZWYCIĘSTWO

Nawet jeśli Polska i inne kraje europejskie powoli się rozmrażają, to powrót do normalności jeszcze trochę potrwa. Świadczy o tym chociażby wciąż bijący licznik z globalną liczbą zakażeń i zgonów.

WKRÓTCE LEK NA KORONAWIRUSA

Pojawiła się nadzieja dla chorych na COVID-19! Europejska Agencja Leków podjęła decyzję o zarejestrowaniu leku remdesivir jako leku na chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2.

TAJEMNICZY KONTRAHENT

Kto kupił w Chinach wadliwe maseczki, za które Ministerstwo Zdrowia zapłaciło 5,5 mln zł? Do importu przyznaje się… producent chłodni. Resort zaskoczony.

REJESTR PACJENTÓW Z COVID-19 BĘDZIE UZUPEŁNIONY

Grupa krwi niezbędna m.in. dla leczenia osoczem krwi ozdrowieńców oraz informacje o wykonywanych w przeszłości transplantacjach takie między innymi dane muszą być przekazywane do Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19.

DODATKOWE PIENIĄDZE DLA SŁUŻBY ZDROWIA

Polska poszukuje kolejnego źródła finansowania sektora ochrony zdrowia, szczególnie w zakresie leczenia onkologicznego.

INNO-GENE POŻYCZY, ŻEBY SPŁACIĆ DŁUG

Prezes spółki sprzedał część akcji na rekordowej sesji, a teraz pożyczy firmie pieniądze, by ta spłaciła niewykupione obligacje.

TREFNE MASKI ZA KASĘ RZĄDU

To premier Mateusz Morawiecki zlecił KGHM kupno maseczek, których certyfikaty okazały się nic niewarte. I to rząd za nie zapłaci wynika z dokumentów, do których dotarła Wyborcza.

Inne

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 882

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 maja 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Informacja NIA

PRODUKTY LECZNICZE, DLA KTÓRYCH ZOSTAŁY WYDANE (W KWIETNIU 2020 R.) DECYZJE PREZESA URZĘDU W SPRAWIE SKRÓCENIA TERMINU WAŻNOŚCI POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU.