POWRÓT
18.08.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

FAŁSZYWE LEKI PŁYNĄ Z POLSKI

W Wielkiej Brytanii odkryto, że co najmniej kilkaset opakowań specjalistycznego, ratującego życie medykamentu zostało sfałszowanych. Trafiły nad Tamizę z legalnie działającej polskiej hurtowni.

APTEKARSKA WOJNA DOMOWA

Agencja Informacyjna donosi o praktykach Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek (ZAPPA) oraz Naczelnej Izby Aptekarska (NIA), które wskazywały na kwestię niepłacenia podatku dochodowego przez część zagranicznych sieci aptecznych działających na polskim rynku. Obie organizacje wskazywały, że w latach 2015-2019 apteki indywidualne wpłaciły podatek dochodowy w wysokości 1,49 mld zł, a sieci apteczne w wysokości: 218,3 mln zł.”

BADANIA I WEJŚCIE NA RYNEK JESZCZE W 2020 R.

Sytuacja związana z koronawirusem w USA jest na tyle poważna, że Agencja ds. Leków i Żywności (FDA) wprowadziła przyspieszoną ścieżkę autoryzacji dla produktów. Skorzysta z niej Scope Fluidics. Spółka podpisała właśnie umowę, której celem jest wykonanie oceny skuteczności klinicznej systemu PCRONE i panelu dla koronawirusa.

NOTOWANIA OSTRO W GÓRĘ

Notowany na NewConnect SFD, zajmujący się sprzedażą m.in. odżywek i suplementów diety, odnotował znaczną poprawę wyników, co wywołało wśród inwestorów euforię.

BIOMED RUSZA Z PRODUKCJĄ LEKU NA KORONAWIRUSA

Lubelska spółka zebrała niezbędną ilość osocza i rozpoczęła wytwarzanie leku. O szczegółach opowie podczas wtorkowej konferencji.

KTO WYGRA WYŚCIG O SZCZEPIONKĘ?

Kto wygra? Brytyjczycy, Amerykanie, Chińczycy czy Niemcy? I kiedy wypuści szczepionkę? Nie sposób powiedzieć. Może się nawet zdarzyć, że szczepionka w ogóle nie powstanie – nad tą przeciwko HIV prace trwają 40 lat. Bez skutku.

PAPIEROSOWY RYNEK DIY

Po trzech miesiącach od wejścia w życie zakazu sprzedaży papierosów mentolowych na rynku produktów tytoniowych nie ma wstrząsów. Palacze rzucać palenia nie zamierzają, z alternatyw korzystają z umiarem, a w razie potrzeby sami zapewniają sobie mentolowy aromat „dymka”.

 

Komunikaty

Komunikat URPL

Cabazitaxel Accord 20 mg/ml koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji Ryzyko popełnienia błędu w przygotowaniu produktu oraz pomyłki z produktem Jevtana (60 mg/1,5 ml) koncentrat i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do infuzji.

Komunikat URPL

Komunikat Prezesa Urzędu z dnia 17 sierpnia 2020 r. w sprawie szczepionek przeciw grypie stosowanych u ludzi na sezon 2020/2021.

Komunikat NIA

KOMUNIKAT O BŁĘDZIE W SYSTEMIE APTECZNYM. INFORMACJA CSIOZ.