POWRÓT
18.06.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

LEK NA KORONAWIRUSA DZIAŁA. ŚWIAT SIĘ CIESZY. KIEDY U NAS?

Stosowany od kilku dekad deksametazon, lek na astmę, alergie i inne choroby, okazał się skuteczny, ratując życie chorym na koronawirusa w najcięższych stanach.

ZALEW ŚRODKÓW BIOBÓJCZYCH MOŻE PODTOPIĆ FIRMY

W trzy miesiące od wprowadzenia uproszczonej rejestracji produktów do dezynfekcji ich liczba przekroczyła 1600. Dostawcy mogą zostać z pełnymi magazynami.

SZCZEPIONKA DLA WSZYSTKICH

Unia wspólnie będzie inwestować w antidotum na koronawirusa i zadba o równy do niego dostęp.

USP Zdrowie rozpoczyna cykl specjalnych wykładów dla farmaceutów

W trosce o bezpieczeństwo i rozwój zawodowy farmaceutów firma USP Zdrowie, pod patronatem Naczelnej Izby Aptekarskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w ramach posiedzenia naukowo-szkoleniowego w czerwcu uruchamia specjalny cykl wykładów Opieka Farmaceuty nad Małym Dzieckiem. Wykłady będą dostępne na platformie Stworzone dla Farmaceuty.

LEK NA KORONOWIRUSA. BRYTYJSCY NAUKOWCY OGŁOSILI PRZEŁOM W TERAPII

Przełom w leczeniu koronawirusa ogłosili brytyjscy naukowcy Deksametazon, tani i ogólnie dostępny lek, ratuje życie pacjentom z ciężką postacią wirusa, donosi BBC.

BIOTECHNOLOGIA JEST CIEKAWA, ALE KONIECZNA JEST DOBRA SELEKCJA

Rynek Spółki zajmujące się badaniami i produkcją leków w ostatnim czasie mocno rozgrzewają wyobraźnię inwestorów. Coraz częściej trafiają też pod lupę analityków. Na które konkretnie firmy radzą oni zwrócić uwagę?

CHORZY NA SM ŁAGODNIEJ ZNOSZĄ COVID-19

Choruję na stwardnienie rozsiane. Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wydawała się przynosić mi i innym chorym na SM same złe wieści. Z czasem jednak okazało się, że jesteśmy w zaskakująco dobrej sytuacji.

Rozporządzenia

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 1054

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego.

DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 1051

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 czerwca 2020 r. w sprawie zakresu informacji zawartych w Centralnym Rejestrze Danych o Ekspozycjach Medycznych.

Decyzje GIF

Decyzja wycofania z obrotu z dn. 17.06.2020 NJP.5453.18.2020.ES

Nazwa: Monural, Moc: 2 g, Postać: granulat do sporządzania roztworu doustnego, Podmiot odpowiedzialny: Zambon S.p.A. Włochy.

Decyzja o zakazie wprowadzenia do obrotu z dn. 17.06.2020 NJP.5453.18.2020.ES

Nazwa: Monural, Moc: 2 g, Postać: granulat do sporządzania roztworu doustnego, Podmiot odpowiedzialny: Zambon S.p.A. Włochy.

Decyzja wycofania z obrotu z dn. 17.06.2020 NJP.5453.19.2020.ES

Nazwa: Uromaste, Moc: 2 g, Postać: granulat do sporządzania roztworu doustnego, Podmiot odpowiedzialny: Labiana Pharmaceuticals, S.L.U., Hiszpania.

Decyzja o zakazie wprowadzenia do obrotu z dn. 17.06.2020 NJP.5453.19.2020.ES

Nazwa: Uromaste, Moc: 2 g, Postać: granulat do sporządzania roztworu doustnego, Podmiot odpowiedzialny: Labiana Pharmaceuticals, S.L.U., Hiszpania.

Inne

Informacja GIF

Informacja dot. nadzoru GIF w zakresie wytwarzania produktów leczniczych terapii zaawansowanej – wyjątków szpitalnych.

Informacja NIA

POWSTAŁA KOALICJA NA RZECZ SZCZEPIEŃ W APTEKACH.