POWRÓT
17.08.2020 r.

W dniu dzisiejszym…

News

ROSJA MA SZCZEPIONKĘ NA KORONAWIRUSA

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że nie może doczekać się przeglądu wyników badań klinicznych potencjalnej szczepionki na koronawirusa, która została opracowana w Rosji. O sukcesie pracy nad lekiem we wtorek informował sam Władimir Putin.

CIEMNY HORYZONT

Zapewne 99% Polaków nie ma pojęcia, kim są Krzysztof „Kris” Matyjaszewski czy Frank Wilczek, zapewne nigdy nie słyszało o Harrym Kroto, Hilarym Koprowskim czy Joannie Karinie Hoffman. A szkoda.

CHOROBY RZADKIE TO NIE RZADKOŚĆ

Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. MICHAŁEM NOWICKIM, kierownikiem Kliniki Metrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – Na początku sierpnia uruchomiono w Łodzi Poradnię Chorób Rzadkich. Czy to odpowiedź na wzrost liczby osób z takimi schorzeniami?

NA RYNKU WCIĄŻ MOŻNA ZNALEŹĆ MAŁE SPÓŁKI Z POTENCJAŁEM

Notowania gieldowych „maluchów ” pozytywnie zaskakują, w wielu przypadkach wzrosły o kilkadziesiąt lub nawet więcej procent. W tym gronie wciąż można znaleźć atrakcyjne firmy.

Rynek apteczny po 16 dniach sierpnia

Cykliczny raport rynkowy PEX o sytucacji w najważniejszych segmentach rynkowych.

Fake newsy o pandemii zabiły ponad 800 osób

Więcej na polityka.pl.

 

Inne

Informacja NIA

PRODUKTY LECZNICZE, DLA KTÓRYCH ZOSTAŁY WYDANE (W LIPCU 2020 R.) DECYZJE PREZESA URZĘDU W SPRAWIE SKRÓCENIA TERMINU WAŻNOŚCI POZWOLENIA NA DOPUSZCZENIE DO OBROTU.